Porady prawne przez Internet

0

Rozwój technologii i powszechny dostęp do Internetu sprawia, że coraz więcej usług dostępnych jest online. Dotyczy to nie tylko konsultacji z psychologiem, ale również porad prawniczych. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Szybko i wygodnie

Niemal każdy czasem znajduje się w sytuacji, kiedy będzie musiał skorzystać z porady prawnika. Wiele osób zaczyna od poszukiwania specjalisty pytając wśród znajomych, czy szukając informacji w Internecie – tymczasem okazuje się, że to właśnie sieć podsuwa najszybsze rozwiązanie problemu, czyli porady prawnicze online. Wiele kancelarii świadczących takie usługi wycenia usługę dopiero po wstępnym zapoznaniu się ze sprawą, dzięki czemu klient może zrezygnować z doradztwa bez żadnych konsekwencji. Poza tym może to być szybsza droga do uzyskania pomocy, na co zwracają uwagę prawnicy np. na www.pensel-wiesler.de. Klient ponadto zyskuje gwarancję poufności, rzetelności udzielonych porad, a także wygody – bo nie musi nawet wychodzić z domu, aby taką poradę uzyskać. Często też osoby świadczące tego typu usługi starają się używać prostego języka i wyjaśniać wszystkie typowo prawnicze zwroty, aby klient mógł je w pełni zrozumieć.

porady_prawne_02

Znajdź dobrą ofertę

Chociaż oferta gwarantująca otrzymanie porady prawnej w krótkim czasie brzmi zachęcająco – zwłaszcza jeśli nasza sprawa wymaga szybkiego działania – lepiej zastanowić się przed skorzystaniem z takiej „okazji”. Większość tego typu stron internetowych reklamuje się jako najtańsze, co nie znaczy oczywiście, że najlepsze. Porad udzielają nie tylko doświadczeni prawnicy, ale również radcy prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, a nawet studenci prawa. Zanim więc zdecydujemy się na taką usługę, sprawdźmy kto jej udziela. Pomimo, że skorzystanie z porady za pośrednictwem Internetu jest niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem, warto nieco czasu poświęcić na znalezienie prawdziwego specjalisty w interesującej nas dziedzinie prawa. Dzięki temu nie tylko oszczędzimy sobie niepotrzebnego wyrzucania pieniędzy, ale również ochronić się możemy przed groźnymi konsekwencjami, jakie mogą wyniknąć z zastosowania się do nierzetelnej porady.