W życiu bywają sytuacje nieprzewidziane, takie jak konieczność podjęcia szybkiego leczenia i rehabilitacji, wizyty u weterynarza z kotem, który się źle poczuł, czy naprawa zepsutego auta lub komputera – narzędzia służącego do wykonywania codziennej pracy i zdobywania pieniędzy. W sytuacji, gdy nie masz zdolności kredytowej i żaden bank nie udzieli Ci kredytu gotówkowego, a znajomi nie mają jak Cię poratować z opresji, często jedyną deską ratunku pozostaje pożyczka. Jak zaciągnąć ją z głową? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Pożyczka gotówkowa – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczki gotówkowej może udzielić firma pożyczkowa parabankowa. W jej przypadku wszystkie elementy, takie jak marża, oprocentowanie czy roczna rzeczywista stopa oprocentowania muszą być zawarte w umowie. Podobnie zresztą jak warunki spłaty oraz harmonogram rat. Pożyczka pozabankowa to gotówka, która przyjmuje formę oprocentowanego długu i jest udostępniania pożyczkodawcy. Ten ma określony czas na jej spłatę. Szczegółowe daty uiszczania rat są dostępne w harmonogramie spłaty pożyczki. Okres spłaty może być uzależniony nie tylko od wysokości zobowiązania, ale również od formy danej pożyczki i zasad ustalonych przez dany podmiot finansowy. W niektórych przypadkach istnieje też możliwość wydłużenia czasu spłaty pożyczki, jednak nie jest to standardem. Pożyczkobiorca ma 14 dni na odstąpienie od umowy pożyczki gotówkowej.

Jakie są rodzaje pożyczek gotówkowych dostępnych na rynku?

Placówki pozabankowe mają w swojej ofercie różnego typu pożyczki. Znajdują się wśród nich: darmowe pożyczki, pożyczki na dowód, które nie wymagają dodatkowych zaświadczeń o zarobkach, pożyczki pod zastaw, pożyczki bez BIK, pożyczki online na raty, jak też pożyczki dla firm. Główną zaletą tych form jest błyskawiczna decyzja przy spełnieniu minimum formalności, szybki wniosek o pożyczkę, a także brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o wysokości zarobków czy sprawdzania wiarygodności i zdolności kredytowej pożyczkodawcy. Należy mieć jednak na względzie, że ta forma długu ma również swoje zasadnicze minusy. Jedną z nich jest wysoka Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania czy krótki czas spłaty zobowiązania. Warto również zwrócić uwagę na wysokie odsetki w sytuacji przekroczenia terminu spłaty zobowiązania, które bardzo szybko narastając, powiększają znacząco cały dług. Podmiot finansowy, który użycza środków pożyczkodawcy musi w końcu jakoś zabezpieczyć się na wypadek braku spłaty, a warto zaznaczyć, że ponosi dość spore ryzyko. Zanim podejmie się ostateczną decyzję, warto dobrze rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”, a przede wszystkim oszacować, czy bieżąca sytuacja życiowa umożliwi spłacenie rat w terminie. Pożyczki online możesz zaciągnąć, wchodząc na stronę internetową https://eurocent.pl/.

Ile pieniędzy można pożyczyć w ramach pożyczki pozabankowej?

Pożyczki pozabankowe mogą być udzielone w zróżnicowanej wysokości, w zależności od Twoich bieżących potrzeb. Zazwyczaj najmniejsze zaczynają się od 100 złotych i sięgają do 20 000 złotych. Bywają również pożyczki opiewające na o wiele wyższe kwoty. Generalnie możliwość zaciągnięcia zobowiązania w określonej wysokości może zależeć również od tego, czy jest się stałym klientem danej placówki pozabankowej. Wpływ ma na to również analiza zdolności kredytowej, dokonywana przy chęci pożyczenia dużych kwot. Warto wejść na stronę wybranej firmy pożyczkowej i po prostu sprawdzić, na przykład przy użyciu suwaków, jakich kwot maksymalnie jest w stanie udzielić swoim klientom.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here