Kobiety pro life: Kongres Kobiet nas nie reprezentuje!

2

Kobiety, które popierają ochronę życia od jego początku, odcinają się od Kongresu Kobiet, który odbył się 17 i 18 września w Warszawie.
Już ponad sto kobiet podpisało się pod listem, w którym stwierdzają, że Kongres Kobiet ich nie reprezentuje. Kongres, który obradował we wrześniu w Warszawie rozczarował wiele kobiet z powodu priorytetów i celów, jakie zostały wytyczone – spośród dwustu postulatów wybrano siedem, w tym dotyczących liberalizacji aborcji. – W tym momencie drogi ogromnej grupy kobiet w Polsce rozchodzą się z Kongresem. Nie przypadkiem określiłyśmy tę jako «kobiety pro life», gdyż naszym zdaniem właśnie stosunek do życia, potrzeba jego ochrony w każdym stadium, chronienie słabych, jest istotą kobiecości – wyjaśnia Alina Petrowa-Wasilewicz, jedna z inicjatorek listu.Gdy powstawał „ruch społeczny, aktywizujący kobiety w Polsce społecznie i politycznie”, jego inicjatorki twierdziły, że należy tworzyć wspólny front ponad podziałami żeby rozwiązać palące problemy kobiet. Na I Kongres, który odbył się w 2009 r. zostały zaproszone uczestniczki o różnych poglądach, także katoliczki.
Minęły zaledwie dwa lata, a obok postulatów, które są powszechnie akceptowane, pojawiły się postulaty dotyczące „uznania pełnego prawa do decydowania o życiu osobistym kobiet” – „prawa” do aborcji, refundacji zabiegów zapłodnienia in vitro, bezpłatną antykoncepcję, edukację seksualną w szkołach. Okazało się, że mimo twierdzeń, że Kongres „skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk”, tak naprawdę jest on opanowany przez przedstawicielki skrajnej lewicy, narzędziem, realizującym jej wizje społeczne i cele polityczne.
Dlatego my, niżej podpisane, odcinamy się od Kongresu Kobiet, który nie ma prawa reprezentować wszystkich kobiet polskich. Podobne twierdzenie jest poważnym nadużyciem, gdyż nikt nie wręczył mu takiego mandatu. Będziemy zawsze uważać, że sprzeciw wobec życia jest skrajnie sprzeczny z kobiecym powołaniem, polegającym na chronieniu istot najsłabszych – tylko dlatego, że istnieją.
Wśród sygnatariuszek m.in:
Bogna Białecka – psycholog, publicystka
Natalia Julia Nowak
http://za-zyciem.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=17&lang=pl
Kamila Pajer, redaktor slubosfera.pl;
http://slubosfera.pl/slubne-rozmaitosci/slubne-wiadomosci/152-kpiny-z-kobiet-na-kongresie
Barbara Niemiec, Kraków
dr Aldona Ciborowska
Karolina Ignatowicz
Kamila Tobolska
Dominika Jabłońska, dziennikarka
Dorota Narewska
Magdalena Żuraw
Alina Świeży-Sobel, dyrektor „Gościa Bielsko-Żywieckiego”
Magdalena Figas
Elżbieta Wiater, zastępca redaktora naczelnego IMAGO czasopismo Fundacji Pro Humana Vita
Maria Wilczek, redaktor naczelna miesięcznika „List do Pani”
Dr Małgorzata Jaszczuk-Surma
Dorota Gorska
Agnieszka Stelmach, PiotrSkarga.pl
Anna Bartosik-Lielbriedis
Agnieszka Wawryniuk, tygodnik Echo Katolickie
Anna Marcisz
Hanna Michalczyk
Marianna Tokarczyk
Agnieszka Syzdół
Bożena Walewska
Iwona Sztąberek, Prokapitalizm.pl
Dorota Niedźwiecka
Natalia Świt, redaktor w serwisie ps-po.pl powstałym przy Opactwie Benedyktynów w Tyńcu
Joanna Najfeld, publicystka
Agata Puścikowska, dziennikarka
Natalia Dueholm
Alina Petrowa-Wasilewicz, dziennikarka
Foto. wpolityce.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here