„Ostrzeżono mnie o możliwości zamachu na moja osobę” – powiedział znany amerykański dziennikarz, Wayne Madsen. Jak pokazuje portal Infowars.com na falach radia internetowego GCN niezależny dziennikarz śledczy, były oficer US Navy, specjalista od bezpieczeństwa systemów komputerowych marynarki USA, w audycji Alex Jones Radio Show, na żywo, ujawnił informacje pochodzące ze źródeł wywiadowczych państw sojuszniczych (USA), że „… w Białym Domu mówiono o zagrożeniu jego osoby …”.

Zagrożenie to może być związane z ostatnią aktywnością dziennikarską Wayna Madsena, badającego wcześniejsze związki obecnego Prezydenta USA z mafią na terenie Chicago (w związku z elekcją zaprzyjaźnionego z Obamą burmistrza Rahma Emanuela). Czy dziennikarskie śledztwo na temat historii powiązań rodzinnych Obamy z CIA, jak również wątpliwości związane z jego certyfikatem urodzenia, którego autentyzm jest kwestionowany przez część opinii publicznej w USA, mogły rozgorączkować Biały Dom – nie wiadomo. Ale informacja przekazana przez zaufane źródło raziła bezpośredniością: „Oni chcą cię zabić”.
„Było oczywiste, że sformułowania nie były użyte figuratywnie” – mówi Madsen.
Madsen przypomina historię dziennikarza Jacka Andersona, znanego krytyka i wroga osobistego prezydenta Nixona. Ujawnił on wiele afer związanych z otoczeniem prezydenta Nixona. Mimo potężnego wsparcia w osobie szefa Washington Post, autorytetu znanej gazety, nagród Pulitzera itd, również wówczas były formułowane groźby likwidacji dziennikarza, bezpośrednio wypowiadane przez doradców prezydenta Charlesa Colsona, G. Gordona Liddy’ego oraz dr Edwarda Gunna, specjalisty od „zatruć” w CIA. W 1972 członkowie bliskiego otoczenia prezydenta planowali zabójstwo Andersona przez otrucie względnie w czasie sfingowanego napadu rabunkowego. Nie otrzymali nigdy polecenia Nixona do tego typu działań, a sprawa wyszła na jaw w czasie śledztwa po nagłośnionej wkrótce aferze Watergate. Jedynie wpadka w kwaterze Demokratów w maju 1972 uchroniła Andersona od planowanego zamachu.
W odpowiedzi Alex Jones, gospodarz radia, przytacza tragiczną historię (ujawnioną między innymi przez samego Waynea Madsena) „D.C. Madam” Deborah Jeane Palfrey, właścicielki firmy „hostes do wynajęcia”, która ujawniła ogromną bazę danych nobliwych person z kręgów rządowych Waszyngtonu, korzystających z usług jej firmy, powodując skandal i rezygnację wielu z piastowanych funkcji oraz odwetowe oskarżenie jej i proces zagrożony wyrokiem do 15 lat więzienia. Jej tajemnicze, upozorowane samobójstwo miało miejsce krótko po występie publicznym w radiu tegoż Alexa Jonesa i wyznaniu, że ma w przygotowaniu kolejne „ciekawe” informacje z kręgów rządowych, i nie ma zamiaru popełnić samobójstwa. Przykład ilustruje, że doniesienia o groźbach w stosunku do osób wiedzących za dużo nie są pozbawione podstaw. Ponadto Alex Jones przypomina przykład złamania karier wielu osób biorących udział w śledztwie w pamiętnym procesie Billa Clintona.
„Jeśli o mnie chodzi, twierdzę, że niestety, obecnie USA nie są bezpiecznym miejscem na uprawianie dziennikarstwa śledczego i będę kontynuował pracę na mojej stronie (Wayne Madsen Reports) z bardziej bezpiecznego miejsce, w środowisku, które zabezpiecza podstawowe prawa wolności prasy” – anonsuje wyjazd poza USA Wayne Madsen.
Dorobek kariery dziennikarskiej Madsena:

  • doniesienia o ludobójstwie w Ruandzie – świadek przed Trybunałem ONZ
  • oraz handlu żywym towarem-dziećmi w Tajlandii i Kambodży
  • ujawnienie „zagubienia” głowic nuklearnych w bazie Minot Air Force
  • o preparowanie „haków” przez policje na Tony’ego Carnaby w Houston 2008
  • opis historii „D.C. Madam” Deborah Jeane Palfrey
  • opis aktywności BP w rejonie Zatoki Meksykańskiej i jej rola w ostatniej katastrofie ekologicznej
  • książka w przygotowaniu: o związkach Baraka Obamy i Rahma Emanuela z mafią  w kontekście wyboru tego ostatniego na burmistrza Chicago
  • był zapraszany jako świadek składając zeznanie między innymi przed Izbą Reprezentantów, Trybunałem Karnym ONZ jak i na panelu w sprawie śledztw przeciwko terroryzmowi (zorganizowanemu przez rząd Republiki Francji)
  • jest członkiem między innymi Society of Professional Journalists (SPJ) oraz the National Press Club.

„Czyżby początek kampanii prezydenckiej, ogłoszony bezwstydnie w rocznicę zamordowania dr Martina Lutera Kinga, skłaniał do posłużenia się każdą metodą, by powstrzymać wszelakie niekorzystne informacje na temat Obamy? Wybór terminu pokazuje, jak bezczelnie próbuje on wykorzystać do walki o fotel prezydencki historyczne i kulturalne dziedzictwo walki czarnej rasy o swoje prawa w USA, z którym to dziedzictwem nic go nie łączy (wielopokoleniowa współpraca przodków Obamy z CIA – ujawniona między innymi przez Wayne Madsena).
„Dr King nie poparłby w żadnej mierze prowojennej i prokorporacyjnej polityki Obamy” – pisze Madsen na łamach Infowars.com.
Interesującym uzupełnieniem tej historii jest przytoczenie 8-letniej batalii Madsena z administracją Busha na łamach WAYNE MADSEN REPORT. Podczas kampanii  informowania o aferach i korupcji za czasów prezydentury Busha II  próbowano metodą „marchewki” namówić dziennikarza do przemilczenia niewygodnych faktów mogących zaszkodzić aktualnemu prezydentowi, obiecując mu duże korzyści. Administracja i doradcy Obamy najwyraźniej wolą posłużyć się metodą kija.
Książki Wayne’a Madsena:

  • The Handbook of Personal Data Protection (London: Macmillan, 1992), an acclaimed reference book on international data protection law;
  • Genocide and Covert Operations in Africa 1993-1999 (Edwin Mellen Press, 1999);
  • co-author of America’s Nightmare: The Presidency of George Bush II (Dandelion, 2003);
  • author of Jaded Tasks: Big Oil, Black Ops & Brass Plates and Overthrow a Fascist Regime on $15 a Day.

Wywiad (youtube) z Waynem Madsenem na freeamericatoday.pl
Jerzy Mędoń (www.FreeAmericaToday.pl)
Na podstawie artykułu na Infowars.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here