Obecny system finansowy się zużył… Czy nowy narodzi się wraz z „Wielkim Resetem”?

0

„Złoto jest pieniądzem już od około 5 tys. lat, choć od pół wieku złoto jest niejako na banicji. Ale mimo że mamy system monetarny, w którym nie ma złota, to w rzeczywistości ono wciąż jest. W skarbcach banków centralnych kurzy się go pełno” – mówi red. Krzysztof Kolany z portalu bankier.pl w rozmowie z Radiem Wnet.

Według Kolanego, banki centralne „przeprosiły się” ze złotem – te na zachodzie przestały je wyprzedawać, a te na wschodzie zaczęły je skupować. „Nawet Polska podwoiła swoje rezerwy złota” – zauważa i dodaje: „Potentatem są tu oczywiście Chiny. Poza tym Rosja, Turcja, no i prywatni inwestorzy”.

Nawiązując do Chin, Kolany przypuszcza, że władze tego kraju przygotowują się do bardzo poważnej rozgrywki pod tytułem >>Reset światowego systemu finansowego<<. „Nawet wśród finansistów – choć mało który się do tego przyzna – narasta przekonanie, że system tzw. petrodolara czyli dolara jako waluty wymienialnej na ropę naftową, dożył kresu swojej przydatności do spożycia, że ten system doszedł do ściany i w ramach jakiegoś poważniejszego kryzysu trzeba go będzie zreformować. I trzeba to zrobić szybciej niż później” – tłumaczy Kolany i dodaje: „Być może, w ramach tej reformy, złoto wróci do systemu finansowego. Wróci jako składnik budowy zaufania do nowego pieniądza – być może jakiejś globalnej jednostki rozrachunkowej. Kraj, który będzie miał tego złota więcej, będzie miał na ręku najwięcej atutów”.

Polecamy cały wywiad z Krzysztofem Kolanym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here