Z naszej poczty…
Drodzy Członkowie UPR,
Kilka tygodni temu wystosowałem apel do Rady Sygnatariuszów oraz Członków Sygnatariuszy UPR, w którym zaproponowałem „pierwszy krok” w celu zasadniczego zreformowania partii. Polegał on na demokratyzacji UPR, czyli umożliwieniu wszystkim członkom partii lub poprzez delegatów wyboru prezesa UPR.


Niestety nie spotkał się on ze zrozumieniem Członków Sygnatariuszy. Dalej Konwentykl uważa, iż wie lepiej, niż członkowie UPR, kto powinien kierować partią. Padło nawet zdanie Członka Sygnatariusza, iż równie dobrze jak umożliwienie zwykłym członkom partii wyboru prezesa UPR można go wylosować! Dlatego mam już pewność, iż nie da się zwiększyć demokratyzacji UPR w obecnych strukturach.
Mam nadzieję, iż Konwentykl wybierze prezesa, który będzie charakteryzował się zaufaniem członków partii, rzeczywistą chęcią  do działania oraz nowymi pomysłami. Nowemu prezesowi życzę jak najlepiej, aby miał siły do przeprowadzenia zmian w partii.
Wszyscy członkowie (sygnatariusze, zwykli i wspierający) i sympatycy UPR wiedzą, iż partia ma wielkie problemy, aby poważnie i pozytywnie zaistnieć w świadomości wyborców i przekroczyć próg wyborczy. Wynika to z problemów, które tkwią przede wszystkim wewnątrz UPR (nie będę ich wymieniał, gdyż mam już trochę dość narzekania). Oznacza to, że potrzebne jest nowe, świeże podejście do wielu spraw i sensowne działania. Dlatego chciałbym przedstawić swoją ogólną wizję funkcjonowania UPR, jako partii głównie gospodarczej.
Moje ogólne i podstawowe propozycje są następujące:
1.zmiana nazwy partii na Unia Polityki Rynkowej (dalej UPR)
2.stworzenie nowego, optymistycznie kojarzącego się loga partii,
3.stworzenie nowego programu ustrojowo-społeczno-gospodarczego,
4.zachowując podejście wolnorynkowe złagodzenie stanowiska w pewnych sprawach gospodarczo-społecznych,
5.przedyskutowanie i ujednolicenie poglądów głoszonych przez partię,
6.stworzenie grupy, która będzie interpretowała ogólny program i przedstawiała opinię partii na dany szczegółowy problem,
7.usuwanie z partii ludzi, którzy będą głosić poglądy sprzeczne z programem partii,
8.wybranie ludzi, którzy mają predyspozycje i chęci do bycia w mediach. Należy wysłać je na profesjonalne szkolenia medialne,
9.usprawnienie biura prasowego i poprawa strony internetowej,
10.nawiązanie kontaktów z organizacjami biznesowymi.
Wiem, iż same rady nie wystarczą, ale są potrzebne i mam nadzieję będą dobrym początkiem nowego etapu rozwoju UPR. Oczywiście przedstawione wyżej poglądy są elementem całości oraz ogólne. Szczegółowe zmiany należą do Prezesa oraz innych organów. Mam nadzieję, że pomogą ulepszyć UPR dla dobra wolnorynkowców i wszystkich Polaków.
Drodzy Członkowie UPR apeluję, abyśmy wszyscy poprzez dyskusję i później działania przyczyniali się do dynamicznych zmian i sukcesu partii.
Życzę UPR-owi wszystkiego najlepszego! Przede wszystkim pozytywnych zmian!
Rozsądny Rynkowiec
Członek UPR
rynkowiec@o2.pl

166 KOMENTARZE

  1. Moze najpierw bys sie podpisal imieniem i nazwiskiem ,zeby mozna bylo wiedziec z kim sie ma do czynienia a potem dawal zbawienne rady? Chyba ze masz cos do ukrycia?

  2. Zupełnie nie pojmuję po co PROKAPITALIZM.PL umieszcza te SOCJLDEMOKRATYCZNE listy przeciwnika UPR i jak się wydaje wewnętrznego sabotaZysty i dywersanta nie wiadomo przez kogo nasłanego? W jakim celu wiadomo – aby osłabić i rozwalić jedyną siłę będącą przeciw UE, Traktatowi Lesbijskiemu i ustrojowi SOCJALDEMOLIBERALNEMU przechodzącemu w odpowiednim czasie w socjalizm, a następnie komunizm. Czy te wypocone listy są na innych wolnościowych stronach i jaki mają skutek? Pewnie są, a skutek jest taki, że mają zniechęcić do wolności, własności i sprawiedliwości młodzież, potencjalnych przyszłych wyborców. To jest bombka z opóźnionym zapłonem.

  3. do sceptyk
    a co Ty masz do zaproponowania UPRowi, aby zwiekszyc jego szanse w wyborach i faktycznie zmianiac Polske?
    czy uwazsz, ze w obecnym kształcie partia ma jakis znaczacy glos w sprawach panstwa?
    pozdr.

  4. z takimi oszołomami jak sceptyk to na pewno UPR daleko nie zajedzie. Wolnościowcy pozostaną bez żadnej reprezentacji w parlamencie, a sceptyk dalej będzie klepał swoje idealistyczne dyrdymały gdzieś na marginesie świata politycznego (lub wręcz poza marginesem).

  5. Zgadzam się z rozsądnym rynkowcem. Zmiany są konieczne przede wszystkim w programie partii. Bowiem niektóre punkty owego programu są archaiczne np to że trzeba zostawic 6 ministerstw lub zlikwidowac podatek dochodowy w ogóle( lepiej byloby go po prostu radykalnie obnizyć).
    Jeżeli zmian nie bedzie to w każdej debacie jacyś socjaliści będą mogli powiedziec ”ze jak chcecie zostawic 6 ministerstw to zlikwidujcie od razu panstwo” i to praktycznie osmiesza w oczach wyborców UPR.
    Trzeba postawić kluczowe pytanie czy UPR ma być wyłącznie czymś w rodzaju stowarzyszenia ” nierozsądnych ideowców” czy partią walczącą o władze.

  6. Zgadzam się z rozsądnym rynkowcem. Zmiany są konieczne przede wszystkim w programie partii. Bowiem niektóre punkty owego programu są archaiczne np to że trzeba zostawic 6 ministerstw lub zlikwidowac podatek dochodowy w ogóle( lepiej byloby go po prostu radykalnie obnizyć).
    Jeżeli zmian nie bedzie to w każdej debacie jacyś socjaliści będą mogli powiedziec ”ze jak chcecie zostawic 6 ministerstw to zlikwidujcie od razu panstwo” i to praktycznie osmiesza w oczach wyborców UPR.
    Trzeba postawić kluczowe pytanie czy UPR ma być wyłącznie czymś w rodzaju stowarzyszenia ” nierozsądnych ideowców” czy partią walczącą o władze.

  7. I jeszcze jedno ja chce w Polsce zmian. Chce likwidacji przymusowych ubezpieczeń społecznych, obniżki podatków(może zostać dochodowy byle niski) ograniczenia socjalu który de facto maksymalizuje bezrobocie. Długo by jeszcze wymieniać natomiast wychodzenie do ludzi z radykalnymi propozycjami typu 6 ministerstw, wystapnienie z kilku agend ONZ czyni z UPR zwyklych fundamentalistow. Nota bene w ciągu najbliższych 100 lat te pomysly sa nie dozrealizowania zaś obniżka podatków likwidacjaa ZUS, prywatyzacja szpitali jak najbardziej lecz by ten cel osiągnąć trzeba rządzić. Ale nie dojdzie UPR do wladzy nigdy szerząc radykalne projekty wymienione wyzej przeze mnie.
    Zaś sceptyk jesli chcesz byc gdzies na uboczu a nie zmieniac rzeczywistosci to tkwij w swym dogmatyzmie ale gwarantuje ci ze w takim przypadku nie obnizysz podatkow(czyli rzeczy absolutnie podstawowej) nie zlikwidujesz ZUS nie mówiąc już o sławetnych 6 ministerstwach.
    I żeby bylo jasne nie jestem żadnym socjaldemokratom lecz konserwatywnym liberalem

  8. I jeszcze jedno ja chce w Polsce zmian. Chce likwidacji przymusowych ubezpieczeń społecznych, obniżki podatków(może zostać dochodowy byle niski) ograniczenia socjalu który de facto maksymalizuje bezrobocie. Długo by jeszcze wymieniać natomiast wychodzenie do ludzi z radykalnymi propozycjami typu 6 ministerstw, wystapnienie z kilku agend ONZ czyni z UPR zwyklych fundamentalistow. Nota bene w ciągu najbliższych 100 lat te pomysly sa nie dozrealizowania zaś obniżka podatków likwidacjaa ZUS, prywatyzacja szpitali jak najbardziej lecz by ten cel osiągnąć trzeba rządzić. Ale nie dojdzie UPR do wladzy nigdy szerząc radykalne projekty wymienione wyzej przeze mnie.
    Zaś sceptyk jesli chcesz byc gdzies na uboczu a nie zmieniac rzeczywistosci to tkwij w swym dogmatyzmie ale gwarantuje ci ze w takim przypadku nie obnizysz podatkow(czyli rzeczy absolutnie podstawowej) nie zlikwidujesz ZUS nie mówiąc już o sławetnych 6 ministerstwach.
    I żeby bylo jasne nie jestem żadnym socjaldemokratom lecz konserwatywnym liberalem

  9. Mam jedno pytanie do Rozsądnego Rynkowca.
    Otóż czy mógłbym uzyskać w poufny sposób jakieś Pańskie namiary np. gg? Albowiem chciałbym z Panem co nie co podyskutować.

  10. Mam jedno pytanie do Rozsądnego Rynkowca.
    Otóż czy mógłbym uzyskać w poufny sposób jakieś Pańskie namiary np. gg? Albowiem chciałbym z Panem co nie co podyskutować.

  11. Do Panów „Rozsądnego Rynkowca” i „Wiktora lat 17”!!!! Choopaki czy jak powiem, że Was kocham ciaaałłłemmm i duuuuszszszooom i pożżżrzrząąądam Was to powiecie, że jestem normalny czy zboczek? Czy jak Papież w Watykanie uzna, że Kościół Rzymsko Katolicki zaaprobuje, przyklepie(och!och!) i zacznie w praktyce stosować zabijanie poczętych, nienarodzonych, a podobno niepotrzebnych i starych, chorych i niedołężnych, wszystko to nazwane jaaakkżże śśślicznie aborcja i eutanazja, śluby miendzy namy chchchooopakami i dzdzieeewusiami, małeżeństwa ccióudownych księży (och!och najlepiej miendzi nami chopaakami i kapłanami echachach!) to nadal będzie Kościół Rzymsko Katolicki? Czy będzi czy nie będzie? Tak samo z UPR czy jak zrezygnuje z podstawowych i fundamentalnych punktów programowych to będzie nadal tym samym UPR zakładanym między innymi przez Pana Stefan Kisielewskiego czy nie będzie? Rozuuumiem, że trzeba iść na kooompromissy, ale czy nie prowadzą one na bagna SOCJALDEMOKRACJI i wręcz komunizmu? Obniżyć należy podatki po coś – po to aby działalność państwa była tańsza czyli mniejsza czyli nie obciążała zwykłego obywatela. Państwo ma mieć 6 ministerstw, aby mniej wydawało na swe utrzymanie pieniędzy zabranych w formie podatków obywatelom. To co Panowie proponujecie to demokracja, która koniec końców prowadzi do wzrostu ingerencji państwa w życie pojedynczych ludzi mieszkających w tym państwie. Skąd Panowie wiecie co się zdarzy w przeciągu najbliższych 100 lat, prorocy jesteście jakowyś? Aby coś osiągnąć to trzeba rządać znacznie więcej, trzeba wyznaczać większe cele. To jest jak na targu woła się wielką cenę, ale w rzeczywistości wie się ile mozna osiągnąć, a następnie jest targ między stronami kupującymi. To co Panowie proponujecie to nie będzie program wolnorynkowy i konserwatywnoliberalny, to nie będzie UPR, lecz kolejna partyja proponująca to samo co cała reszta politycznej sfory. UPR musi być ponad tym, a że nie skuteczna, to zobaczym albo nie my albo nasi potomni. Najważniejsze, aby fundamentalizm nie został naruszony i skruszony, wypłukany przez niecierpliwych, a skażonych socjaldemoliberałów. Rewolucja czyni spustoszenie w umysłach, duszach i sercach lekko licząc z 500 lat (żeby nie było nieporozumień liczę od Lutra!), to odbudowa w drugą stronę również musi trwać co najmniej tyle samo. Trudno, ciężko i długo? Kto mówi i pisze, że zbuduje raj tutaj, od razu i teraz to rewolucjonista i komunista i najważniejsze oszust i kłamca ogłupjający innych, taki sam jak Marks, Engels, Stalin, Hitler, Stalin, Mussolini czy inni podobni dogmatycy i ideowcy. Na UPR również przyjdzie czas, a jeżeli nie to taka wola Pana Boga i tak musi być. To co chchchhhhooopaaaki Kościół Rzymsko Katolicki ma być rzymsko-katolicki, a Uniniaaa Poollliityki Reeeaalllnej ma być konserwatywno-liberalna czy socjalDEMOLIBERALNA? A ja jestem zboczonym sodomitom czy normalnie normalnym? Pa! całuski! i klaaapsisisiki w puuupeeeczczki!

  12. dziekuje za komentarz, ale z tym Stalinem, Hitlerem juz Pan przesadzil.
    przeciez ja nie chce zrywac z wolnym rynkiem.

  13. czyżby Panie Rozsądny Rynkowiec? Rewolucja antyFrancuska i jej „działacze” również chcieli dać ludowi WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ i BRATERSTWO i podobnie inni lewacy. I zobacz Pan do czego to cały czas prowadzi. Prawdopodobnie jesteśmy przy początku Końca Czasów. Wszyscy są przeciw wszystkim, każdy walczy z każdym, syn z matką, córka z ojcem, każdy do każdego ma o coś żale i pretensje o uzasadnione lub wydumane krzywdy. Dlatego diabeł podsuwa różne mniej lub bardziej dziwne i szalone ideie i pomysły, aby wzajemnie ludzie się nienawidzili i występowali przeciw sobie, GRZESZYLI po prostu. Wydaje się, że różowoczerwony szatan musi zwyciężyć, aby tym większy był TRIUMF BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO. Pan chyba, Panie Rozsądny Rynkowiec nie będąc do końca tego świadomym namawia do grzechu i do służby złemu. Proponuję więcej modlitwy o Bożą Światłość i prośby o Natchnienie Duchem Świętym. Może będzie miał Pan lepsze pomysły, pod wpływem Najwyższego niż demokratyzację tradycjonalistycznej partyjki, jaką na razie jest U.P.R. Niezbadane są wyroki Boże!

  14. Do lat sześćdziesiatych dwudziestego wieku, do czasu Soboru Watykańskiego Drugiego Rzymsko-Katolicki Kościół był fundamentem i oparciem. Po tym Soborze stacza się w postępowe i lewackie błędy. Nie widać mocnych działań, aby zapobiec upadkowi. Być może dzieje się tak z Woli Bożej, wynika z planów Boga wobec nas maluczkich ludzi. Miejmy Nadzieję, Wiarę i Miłość od Jezusa, naszego K R Ó L A i Pana na pomoc i wybawienie. Szczęść wszystkim Wam Boże.

  15. Mam jedno pytanie do kochajacego inaczej, mianowicie czy sam wierzy ze jako takie funkcjonowanie panstwa jest realne z 6 ministerstwami? Bo jeżeli Pan wie że tego i tak sie nie zrealizuje (i że jest ,,to wiecej,, czego się rząda na targu) to po co wpisywać to do programu. Poza tym takie pomysły odstraszaja wyborców ktorzy chcą liberalnej alternatywy, ktorzy chca np zmniejszenia dochodowego z 18 do 10 procent(czego pseudo-liberalny rzad PO nie zrobi). Ale czytajac program UPR lub widzac w telewizji ze UPR chce 6 ministerstw potencjalni wyborcy pomysla ze ta partia to taka tylko jest grupka nieszkodliwych wariatow.
    Ale wracajac do tego porownania do targu i rzadania za cos ceny wyzszej niz relana wiedząc ze i tak tyle sie nie wezmie. Otoz w teori jest to mozliwe natomiast gorzej z praktyka. Albowiem UPR dzis nie jest w stanie zrealizowac nawet najbardziej sztandarowego projektu czyli obnizenia podatkow( nawet nie zlikwidowac dochodowego w ogole, tylko go po prostu obnizyc np z 18% do 10 % i z 32% do 20%).
    Reasumując UPR mimo iż rząda wiecej to nie dostaje nawet 1% tego co rząda. Czy to taka dobra taktyka?

  16. Mam jedno pytanie do kochajacego inaczej, mianowicie czy sam wierzy ze jako takie funkcjonowanie panstwa jest realne z 6 ministerstwami? Bo jeżeli Pan wie że tego i tak sie nie zrealizuje (i że jest ,,to wiecej,, czego się rząda na targu) to po co wpisywać to do programu. Poza tym takie pomysły odstraszaja wyborców ktorzy chcą liberalnej alternatywy, ktorzy chca np zmniejszenia dochodowego z 18 do 10 procent(czego pseudo-liberalny rzad PO nie zrobi). Ale czytajac program UPR lub widzac w telewizji ze UPR chce 6 ministerstw potencjalni wyborcy pomysla ze ta partia to taka tylko jest grupka nieszkodliwych wariatow.
    Ale wracajac do tego porownania do targu i rzadania za cos ceny wyzszej niz relana wiedząc ze i tak tyle sie nie wezmie. Otoz w teori jest to mozliwe natomiast gorzej z praktyka. Albowiem UPR dzis nie jest w stanie zrealizowac nawet najbardziej sztandarowego projektu czyli obnizenia podatkow( nawet nie zlikwidowac dochodowego w ogole, tylko go po prostu obnizyc np z 18% do 10 % i z 32% do 20%).
    Reasumując UPR mimo iż rząda wiecej to nie dostaje nawet 1% tego co rząda. Czy to taka dobra taktyka?

  17. Panie Wiktor lat 17! Czym więcej demokracki tym większa niewola od motłochu. Niegdyś Król miał kanclerza i z dwóch ministrów i królestwo istniało, a jak dopuścił do obrad Rady Stanu skończyło się rewolucją i gilotynami. Czy Pan razem z Realnym Rynkowcem chcecie doprowadzić do wykończenia U.P.R.? Napiszcze prawdę i z jakiego rozkazu wykonujecie zadanie. Będzie uczciewie. Panie Boże broń nas od przyjaciół, bo z jawnymi wrogami sami sobie damy radę, oczywiście od przyjaciół fałszywych. I jeszcze jedno był Pan na targu perskim albo arabskim czy tureckim? To zobacz Pan jak nalezy sie targować i jaki szacunek jest między handlowcami. W proponowanej przez Pana i Realnego Rynkowca demokracji jest to niemożliwe. W demokracji każdy większy socjalista przebije każdego innego mniejszego oferenta obiecanek cacanek.

  18. Czy Pan razem z Realnym??? Rynkowcem chcecie doprowadzić do wykończenia U.P.R.?
    Odpowiedz brzmi nie.
    Czy uwaza Pan ze UPR funkcjonuje dobrze i osiaga zadawalajace wyniki?

  19. Pragnę łaskawie przypomniec ze nic o demokracji nie pisalem. Natomiast pisalem o zbyt radykalnych punktach programu UPR ktore zniechcecaja ludzi do glosowania na ta wlasnie partie.
    Wracajac do targu. Otoz jesli Panie kontraUE sadzi Pan ze UPR targuje sie madrze i z jakims szacuniem to prosze przypomniec mi ile pomyslow UPR zostalo zrealizowanych w ciagu ostatnich 20 lat.
    I na koniec dodam ze nie reprezentuje nikogo , jestem licealista(zdalem do 2 klasy) z okolic Kielc.

  20. Pragnę łaskawie przypomniec ze nic o demokracji nie pisalem. Natomiast pisalem o zbyt radykalnych punktach programu UPR ktore zniechcecaja ludzi do glosowania na ta wlasnie partie.
    Wracajac do targu. Otoz jesli Panie kontraUE sadzi Pan ze UPR targuje sie madrze i z jakims szacuniem to prosze przypomniec mi ile pomyslow UPR zostalo zrealizowanych w ciagu ostatnich 20 lat.
    I na koniec dodam ze nie reprezentuje nikogo , jestem licealista(zdalem do 2 klasy) z okolic Kielc.

  21. W ostatnich 20 latach wprowadzono w Polsce armię zawodową, co było wyśmiewane i osmieszane jako nierealne i niemożliwe. Był to jeden z wielu radykalnych pomysłów UPR. Zsocjalizowany motłoch jakim stał się mój Polski Naród pragnie komunizmu pod różnymi postaciami. Przez 45 lat, od zakończenia wojny w 1945 wprowadzano w naszym kraju komunizm wschodni, nazywam go wersją rosyjską w typie polskim, a przez ostatnie 20 lat starano się zaszczepić komunizm zachodnioeuropejski w typie francusko-niemieckim. Niestety udało się tak zmanipulować warstwami opiniotwórczymi i politycznymi, że lewicowe czy lewackie poglądy weszły do obiegu powszechnego. Dlatego trzeba podawać radykalne konserwatywne, tradycyjne i narodowe oraz liberalne treści ideowe i programowe, aby do reszty nie zniszczyć cywilizacji łacińskiej jak określają niektórzy, a inni cywilizacji białego człowieka albo atlantyckośródziemnomorskiej. I jeszcze pozwolono szczątkowo, co prawda otwierać prywatne przedszkola, szkoły wszystkich stopni i uczelnie różnych rodzajów. Lata 1989 – 1993 zostały stracone, a wówczas był najlepszy czas na radykalne zmiany. Obecnie trzeba mówić i pisać o możliwości radykalnych reform i nie odstępować od fundamentów UPR. Każde odstępstwo jest zachwianiem i podkopaniem zasad prowadzące wprostej drodze do socjalu i co za tym idzie do upadku. Kropla drąży skałę, być może trzeba będzie czekać wiele długich lat i za życia naszych pokoleń nie nastapi odwrót od obłędnego komunizmu jednak nie można ustępować. Każde najdrobniejsze ustępstwo powoduje zwielokrotniony atak lewicy w każdą dziedzine i przejaw ludzkich działań. Osoba albo organizacja podpisująca się Realny Rynkowiec prowadzi sabotaż i dywersję podkopującą idee tradycyjne, liberalne, konserwatywne, monarchistyczne i narodowe. Okaże się, że prawicą jest socjaldemoliberalizm, centrum to socjaldemokracja, a lewica to polpotyzm. Czy tego pragnie Realny Rynkowiec? Takie postawiono przed nim(nimi?) zadanie. Zniszczyć ostatni mały oporek, nawet w myśleniu i w wyrażaniu tych myśli ma być zniszczone. Ministerstwo Prawdy i Jedynie słusznych poglądów ma stać na straży myśli niewolników? Oróuel staje się nie tylko ciałem ale również duszą!!!!??????? Oj bardzo źle się bawicie panowie Realny Rynkowiec i Wiktor lat 17 czy kto za Wami stoi. Może nie Wy ale wasi następcy i przyszli mocodawcy będą zbierać tragiczne i krwawe żniwa. Mam nadzieję, że ja i moje dzieci nie doczekają tych czasów.

  22. Czy antydemokrata to dorosla osoba? Albowiem wyglda mi on na jakiegos pietnastolatka ktory byl pare razy na stronie UPR i zachlysnal sie idea wolnego rynku.
    Zatem antydemokrato czas juz wydoroslec i porzucic ten neoficki radykalizm by moc zmieniac kraj. By zas moc to robic trzeba najpierw przekroczyc 5% prog wyborczy. Twoja postawa powoduje ze ten cel poki co jest bardzo odlegly.

  23. Czy antydemokrata to dorosla osoba? Albowiem wyglda mi on na jakiegos pietnastolatka ktory byl pare razy na stronie UPR i zachlysnal sie idea wolnego rynku.
    Zatem antydemokrato czas juz wydoroslec i porzucic ten neoficki radykalizm by moc zmieniac kraj. By zas moc to robic trzeba najpierw przekroczyc 5% prog wyborczy. Twoja postawa powoduje ze ten cel poki co jest bardzo odlegly.

  24. I co do armi zawodowej. To nie jest projekt tylko i wylacznie UPR. Wiec oddalam ten argument.
    Natomiast pragne od razu podkreslic iz obnizenie podatkow przez PIS to nie byla inicjatywa UPR. Mowie o tym by oszczedzic czasu na wyciaganiu tej sprawy jako argumentu swiadczacego o pana antydemokraty racji

  25. I co do armi zawodowej. To nie jest projekt tylko i wylacznie UPR. Wiec oddalam ten argument.
    Natomiast pragne od razu podkreslic iz obnizenie podatkow przez PIS to nie byla inicjatywa UPR. Mowie o tym by oszczedzic czasu na wyciaganiu tej sprawy jako argumentu swiadczacego o pana antydemokraty racji

  26. W UPR byli już rozłamowcy (Pruchno-Wróblewski, Dzierżawski) i zamiast wzmocnić UPR to osłabiło tak partię jaki i program. Jak osoby chcące zmian w UPR łącznie z symboliką, nazwą a nie tylko programem są to niech odejdą. Jak mają energię, chęć i wolę, siłę, ludzi, pieniądze i organizację to niech sobie założą własną partię, przez siebie określonymi ideami i programem, napiszą własny statut, określą symbole i nazwę a następnie zarejestrują się w sądzie jako partia o konserwatywno-liberalno-demokratyczno-socjalistycznym profilu. A nie przychodzą na gotowe i jeszcze rządają zmian flagi i nazwy to tak jakby chrześcijanom kazać zdjąć z kościołów krzyże i kazać nazywać sie im buddotaoistami. Skandaliczna bezcelność i świński cynizm. Cóż nie macie argumentów.

  27. Celem rozsądnego rynkowca czy jaki tam kazali mu w SS przyjąć pseudo wraz z wiktorem lat 17 mają za zadanie rozwalić jedyną partię mającą alternatywny i spójny program. Mają doprowadzić do sytuacji aby socjaldemoliberalna PO była postrzegana jako prawica, PiS jako lewica, a PSLD jako centrum. Starannie zaplanowana i dokładnie przeprowadzana robota SpecSłużb. Prawdopodobnie w porozumieniu z różnych politycznych formacji i krajów. Chcą mieć na terenie Polski swobodę działania i wolną rękę do realizacji własnych celów, sprzecznych z dobrem Państwa Polskiego i Obywateli Polski, różnej narodowości. Nadal nie mogę pojąć dlaczego w tej prowokacji uczestniczy strona „Prokapitalizm.PL”?

  28. Rozwalić UPR!? Chyba pan antydemokrata zartuje. Rozsadny rynkowiec wyszedl z inicjatywa ktora pomoze UPR wejsc do politycznej pierwszej ligi. Bowiem bedac w tej pierwszej lidze wlasnie mozna np.liberalizowac gospodarke. Obecnie UPR jest w stanie agonii.
    Rozumiem ze antydemokrate to satysfakcjonuje.
    Wypada postawic dwa pytania. Dlaczego antydemokrata broni status quo? Czym sie kieruje robiac to? Otoz wedlug mnie na pewno nie kieruje sie dobrem UPR. A dlaczego? Hmmm… Jak sadze antydemokrata to jeden z czlonkow sygnitariuszy. I po prostu nie chce rezygnowac ze swych prerogatyw. Taki to z niego ideowiec, ktoremu na sercu lezy dobro UPR.
    Czy sie myle Panie antydemokrato?

  29. Rozwalić UPR!? Chyba pan antydemokrata zartuje. Rozsadny rynkowiec wyszedl z inicjatywa ktora pomoze UPR wejsc do politycznej pierwszej ligi. Bowiem bedac w tej pierwszej lidze wlasnie mozna np.liberalizowac gospodarke. Obecnie UPR jest w stanie agonii.
    Rozumiem ze antydemokrate to satysfakcjonuje.
    Wypada postawic dwa pytania. Dlaczego antydemokrata broni status quo? Czym sie kieruje robiac to? Otoz wedlug mnie na pewno nie kieruje sie dobrem UPR. A dlaczego? Hmmm… Jak sadze antydemokrata to jeden z czlonkow sygnitariuszy. I po prostu nie chce rezygnowac ze swych prerogatyw. Taki to z niego ideowiec, ktoremu na sercu lezy dobro UPR.
    Czy sie myle Panie antydemokrato?

  30. Ad. 1,2.
    Polityka rynkowa? Polityka realna ma sens, radzę sprawdzić co oznacza Realpolitik. Z resztą po jaka cholerą zmieniać nazwę, skoro skrót pozostaje ten sam? Logo? Można zmienić, ale to jest detal.
    Ad. 3,4
    Miało być państwo minimum przecież, a nie państwo opiekuńcze? PO?
    Ad. 5
    Partia wodzowska? PiS?
    Ad. 6,8,9
    Tutaj zgoda. UPR potrzebuje ludzi od PR, od zaraz! Z tego, co słyszałem, nawet wśród sympatyków, członków są osoby po public relations…
    Ad. 10
    Biznesmeni to nie są wolontariuszami. Poparcie kosztuje (mogą przez to stracić). Z resztą, UPR powinna o tym widzieć jak najlepiej.
    PS. Dlaczego Prezes Witczak nie podał sie do dymisji?

  31. Cytuję: „Biznesmeni to nie są wolontariuszami. Poparcie kosztuje (moga przez to stracić)…”
    Niekoniecznie! Gdy zostanie wdrożony program UPR-u skorzystają wszyscy, również biznesmeni! Czasem wystarczy tylko kilku upartych, zamożnych i bardzo wpływowych ludzi, aby skutecznie wywindować na najważniejszy urząd w państwie człowieka o poglądach identycznych do tych głoszonych przez UPR!
    Nie wszyscy w Polsce znają Dextera Yagera – trenera kilkuset obecnych i przyszłych milionerów z całego śwata. Otóż między innymi tenże Dexter Yager promował Ronalda Reagana, jako najlepszego kandydata na urząd prezydenta USA. Yagerowi ufają ludzie z jego sieci dystrybucyjnych, a ponieważ tych ludzi są miliony, szanse Reagana przy ich poparciu bardzo wzrosły!

  32. nie ma co dyskutować z socjalistami i demokratami pragnącymi tego samego co tłum: chleba i igrzysk, najlepiej za darmochę.
    czy to co jest proponowane na tej stronie względem demokratyzacji UPR jest również na innych spokrwewnionych stronach z UPR. dywersja i sabotaż wściekłych lewaków idzie na całego. smutne, żałosne i prowadzące do klęski.

  33. Do p. Antydemokraty vel AntyUE vel kontraUE vel Kochajacyinaczej etc, etc…Proszę napisać artykuł na Prokapitalizm.pl będący polemiką z Rozsądnym Rynkowcem. Z przyjemnością go opublikujemy w dziale Publicystyka. Jeśli pozostali Czytelnicy mają jeszcze jakieś różniące się między sobą wizje przyszłości UPR-u, również czekamy na teksty. Artykuł można przysłać korzystając z formularza znajdującego się w „Dodaj tekst” w górnym menu, albo bezpośrednio e-mailem, który jest tam podany.
    Pozdrawiam
    Red. Prokapitalizm.pl

  34. Po co mam pisać jakieś artykuły jak opór na argumenty jest stałą w demokracji i aksjomatem w socjaldemokracji. Proponuję ściągnąć, jako komentarz wywiad Pana Posła Artura Górskiego z konserwatyzm.pl pt.: „Jesteśmy krajem niepodległym ale nie w pełni suwerennym”. Zjeść ciastko i je nadal mieć to jest propozycja realnego rynkowca i marcina lat 17. I tylko tyle.

  35. Szkoda, że ludziom mającym inną wizję upr-u nie chce się jej w poważny sposób prezentować, a jedynie rzuca sie jakies kalumnie i oskarżenia. Ja bym napisał, ale nie mam czasu. W upr-ze przed laty zawsze była dyskusja, owszem – rozłamy, ale przez to było ciekawie, chciało sie czytac Najwyzszy czas!, chodzic na spotkania z politykami. A teraz tak jałowo. A jak ktos juz coś napisze, nawet jesli błądzi, to od razu oskarża sie go o to, że jest agentem. Zresztą, dawniej tez tak było. Czemu ja sie dziwie. Paranoicy jacys w tym uprze czy co?

  36. Kilka uwag na temat UPRu. Popatrzcie na siebie z oddali, popatrzcie na liderów i realne działania. Może poczciwi, ale w lekko wyświechtanych garniturach ględzą o jakimś liberalizmie i kapitalizmie, o witalności w gospodarce etc. Są brzydcy! Nie mam na myśli urody. Reprezentuja estetykę niestety jeszcze PRLowską! Rzeczywistość pokazuje stan, że ci ludzie nic nie robią! Polskę modernizują post-komuniści i lewicowi katolicy z PiS i post-AWSu. To oni stawiają wieżowce, a UPRowi jedynie co stawiaja to pasjansa lub wieże na szachownicy. Żąglują pięknymi frazesami o wolności zupełnie nie rozumiejąc jej praktycznego wymiaru. Niczym kochający wolność niewolnik. Zwyczajnie zabierzcie się do pracy! Jaka jest wasza wizja Pomorza, Karpat? Pokażcie mi jakieś propozycje UPRowskich strategów, działaczy na temat rozwoju Gdańska, Łodzi czy Krapkowic. Powiecie, że nie tym ma się zajmować politk krajowy. Zapytuję a czym zatem? W Polsce władza spada z góry niczym brzemie, podarowana w prezencie. Niewielu polityków, a tym bardziej partii, nie sięga źródła polityczności i reprezentacji. Politykę pojmują jako ostatni etap polityczności samej – czyli elekcje, rozdział stanowisk i kreacje ustaw. Jest pewna aktywność na polu polityki prawnej i historycznej, zdarzeją się trafne diagnozy sytuacji gospodarczej i polityki zagranicznej – ale tylko u Michalkiewicza. Zacznijcie pomagać ludziom w terenie, budujcie dla nich instytucje, a pokochają was, szczerze i głeboko – na lata! Polską rządzi fala. Model kultury oparty na dominacji silniejszego. Wytoczcie jej wojnę,a staną za wami młodzi, kobiety i ludzie uczciwi! Fala przeżera wszsytko i wszsytkich. Starsi, okopani na swoich raz zdobytych pozycjach koptują do współpracy jedynie młodych posłusznych. Niektórym udaje się wbić w tę anachroniczna masę chamskich staruszków przy uzyciu całkiem podobnych metod. Popatrzcie na zachowanie młodego UPRowca z Trzcinicy, który na forum Młodzi kontra … serwuje mało wybredne uwagi pod adresem córki Rosattiego! Kaczyński właśnie na odnowie moralnej i politycznej zbudował kapitał polityczny. Niestety go roztwonił. Mimo tego trafnie ujął jądro polskości w 21 wieku. Jego / ich słabością jest niesty polityka międzynarodowa. Tyle Jarosławowi zabrakło by zostać drugim Piłsudskim – mężem stanu, może jeszcze odrobinę odwagi. Postulaty polityczne natury ogólnej powinny promieniować projektami w terenie. Nie widze w UPR planu ogólnego, a tym bardziej projektów lokalnych! A bez tego jesteści wydmuszką polityki, sezonową atrapą …

  37. Uważam, że dla UPR jest już po ptokach! Niechże znajdzie się ktoś z odwaga i pieniędzmi siądzie z Michalkiewiczem i niech stworzą nową partię! Opartą na szczerej odnowie. Niechaj zarysują nową deklaracje niepodległości Polski. Odrzucić PRL z jego modelem prawnym, politycznym ale również społeczno-obyczajowym. Bez przejecia władzy pewne bastiony postPRLu usunąc cieżko, ale zostaje ulica, której UPR się jakoś wstydzi. Korwi-Mikke wychodzi i osmiesza się na piknikach, placach miejskich, biorąc udział w pospolitej pyskówce. Na ulicę mają wyjść ludzie znający reguły ulicy, a nie filozofowie! Poza tym wydaje się że Korwin popiera falę. Mogą o tym świadczyć jego pewne wypowiedzi i poglądy na temat roli kobiety i zgoda na karcenie fizyczne dzieci. Rezultat jest prosty. Dlaczego młodzież ucieka z Polski? Ciąży im ta siermiężna kultura przemocy. I nie dziwi poźniej tak popularna wśród młodzieży akcja ataku na mocherów. Atak staruszek przez młodych witalnych reprezentantów narodu to wyraz szczytowego chamstwa typowego dla falii.
    Jeżeli takie postulaty będą przyświecać nowemu projektowi politycznemu to i ja do takiego projektu chętnie się przyłącze!

  38. Nie tylko dla Pana, Stanisław Michalkiewicz jest wielkim autorytetem! Proszę więc zwrócić uwagę, że po ostatnich wyborach działania dotyczące utworzenia Libertasu zostały w Polsce bardzo skrytykowane prawie przez wszystkich, ale nie przez Pana Stanisława Michalkiewicza. Może jednak Ganley pokazał Polakom właściwą drogę! Wsłuchujmy się w to co ma nam do powiedzenia Pan Stanisław Michalkiewicz!

  39. Nie chodzi o autorytet. Już dawno pozbyłem się wiary w autorytety. Po tym jak 11 profesorów w 1998 roku zorganizowało nam piekło, czyli komisję dyscyplinarną, oskarżając o anarchizowanie społeczności akademickim, terroryzm intelektualny, że moje działania były sterowane z zewnątrz, o niespełnianie społecznej roli studenta! W polsce w ogóle nie mówi sie ile karier tak utrącono, ilu artystów ocenzurowano, a nadal hołubi się Maryli i Trubadurniom z kwaitami we włosach potargały deszcze niespokojne … A młodzi gó*** wiedzą! Uwielbia debilowatych Misiów i Nie lubi poniedziałków! Kiedy w USA robi sie filmy o przyjaźni, braterstwię, solidarności, wybaczaniu (patrz Prison Break, Seraphim Falls, The Sopranos, Opór, o tym żydowskim komado) w Polsce powstają dzieła o chamskich kobietach i facetach (patrz Ladies, hit ostatnich lat) uznając ich prymitywizm za cool lub o „zblatowaniu” policjantów z mafią (patrz, Świadek koronny, Twarzą w twarz czy Oficer). Czyżby Polakom były obojetne wartości wyższe?

  40. Wymienione przez Ciebie polskie filmy to rzeczywiście dno i tandeta, niestety – kina ponoć były pełne. Ale oprócz tego jest jeszcze np. „Katyń” (bardzo wartościowy film choć tragiczny w wymowie, ale jednoczesnie pokazujący ludzi, którzy mieli SYSTEM WARTOŚCI). „Nila”, niestety jeszcze nie oglądałem. Ale kolega mi mówił, że podczas seansu, na którym był, w kinie były 2 (słownie: DWIE) osoby.

  41. Ostatnio widziałem 'Wolność jest w nas’. Polecem. Warto zobaczyć PRL na kamerze w trochę innym świetle niż przedstawia to 'Miś…

  42. Podatek dochodowy to mało znacząca pozycja w przychodzie Skarbu Państwa. Natomiast „dzięki niemu” gospodarka traci miliony godzin jakie spędzają płatnicy na obliczanie zaliczek, a podatnicy na sporządzenie zeznań. Poza tym państwo pobiera miliardy, aby potem je ludziom oddać w rezultacie zeznania. Polecam broszury CAS, przecież to oczywistość…
    Wiktor polecam książkę Gwiazdowskiego, na pewno nie jest archaiczna: „Sprawiedliwość a efektywność opodatkowania. Pomiędzy progresją a podatkiem
    liniowym”. Wydano ją w 2001 roku CAS, dzięki pomocy Polish-American Foundation for Economic Research and Education
    Pro Publico Bono i Fundacji Multis Multan.

  43. Przekraczanie 5%-centowego progu wyborczego…
    A potem 10%, 20%, może i 50%. Zawsze podniosą, byle prawica nie weszła do sejmu.
    Czyli najważniejsze dla prawicy jest to, aby „spełnić wymagania” podyktowane przez lewicę (m.in. 5% próg wyboczy)??
    A potem „spełnić wymagania” aby wejść w koalicję? Czyli np. zrezygnować z programu prawicowego… Bo przecież prawica „musi coś znaczyć, a nie tylko prawić ideologię”.
    A może jeszcze rządzić samodzielnie? Po zmianie programu na zupełnie lewicowy?
    Partia jest po to, aby reprezentować ludzi o poglądach prawicowych, a nie tych, co uznają program PO i PiS.
    Można jeszcze inaczej – oszukać, że się ma program lewicowy, a po wejściu do sejmu, ewentualnie koalicji, robić swoje. Ale to demoralizacja i zgorszenie. Zaszkodziłoby prawicowości zupełnie. Poza tym usunięcie z debaty poglądów prawicowych na czas tejże kampanii przesunęłoby dyskurs pozostałych partii jeszcze bardziej na lewo i oczywiście czyniłoby szkody poprzez indoktrynację wyborców niepotrzebną propagandą lewicową.

  44. A czymże jest prawica? Czy prawicowiec winien się opowiadać za podatkiem pogłównym? A jeżeli opowiada się za liniowym to jest nadal prawicowcem czy już nie? Ja opowiadam się za podatkiem liniowym. Czy zatem jestem nadal konserwatywnym liberałem czy już socjalistą?
    Prawicowość można stopniować. Albowiem możemy mieć do czynienia z partią skrajnie prawicową lub umiarkowanie prawicową albo prawicową tylko trochę.
    A gdzie jest UPR? Otóż program UPR to program skrajnie prawicowy( przynajmniej jeśli chodzi o kwestie społ-gosp). Pytanie brzmi czy kiedykolwiek UPR wprowadzi sam bądź w koalicji choćby jeden swój postulat. Nie wprowadzi. A dlaczego? A no z tego powodu, iż UPR z tak skrajnym programem nigdy nie dojdzie do władzy co pociąga za sobą nie możność wprowadzenia nawet najłagodniejszych założeń.
    Zatem co robić? Otóż należy złagodzić ów program. Np. zamiast podatku pogłównego postulować należy wprowadzenie liniowego. Wtedy będzie nadzieja na to, że UPR-owcy dostaną się do parlamentu i zrobią cokolwiek co zliberalizuje w jakimś stopniu kraj. W innym wypadku czeka nas to co ma miejsce od kilkunastu lat czyli 2% w każdych wyborach. Zatem alternatywa jest oczywista.
    ,,Można jeszcze inaczej – oszukać, że się ma program lewicowy, a po wejściu do sejmu, ewentualnie koalicji, robić swoje. Ale to demoralizacja i zgorszenie. Zaszkodziłoby prawicowości zupełnie.”
    Przecież zgorszenie i demoralizacja to w polityce chleb powszedni. Jeżeli UPR chce w polityce coś znaczyć to liczyć musi się z tym, iż będzie musiała uprawiać ,,politykę”. Jednak jest to warunek sine qua non by znajdować się w organach państwa i wprowadzać ideę konserwatywno liberalną w życie.

  45. Ja uważam, że problem leży trochę gdzie indziej. Narzekacie, że program UPR jest zbyt radykalny i przez to nierealny. Jednak popatrzcie na ostatnie kampanie UPR – były tak łagodne, a ostatnia w ogóle taka bezpłciowa. Program został tak spłycony, podany przy pięknej muzyce – tak jakbyśmy próbowali uspokajać ludzi, że jest dobrze. Tylko, że w tym momencie staliśmy się drugą PO, jeśli chodzi o spot wyborczy – mało treści i spokój. Jak chcemy się przebić, uważam że kampanie powinny być UDERZAJĄCE dla zwykłego człowieka. Nawet jak kogoś mamy odstraszyć, to kogoś za to przyciągniemy. A przyciąganie wszystkich na raz jest NIEMOŻLIWE, a widzę że niektórzy z Was właśnie to próbują zrobić.
    I jeszcze co do programu – jego bym zostawił, ewentualnie ograniczając niektóre postulaty – czyli nie zmieniając zdania, tylko wyrzucenie tego z programu. Ciężej zawsze znaleźć ludzi, którzy zgodzą się z wszystkim (np. ta powszechna broń).

  46. Ale np. kampania lewicowej Polskiej Partii Pracy była dość radykalna, uderzająca (oczywiście w drugą stronę), i też nie pomogła przebić sie temu ugrupowaniu w wyborach i wyprzeć dotychczasowej lewicy. Może problem nie tkwi jednak w radykalizmie bądź w jego braku, tylko zupełnie gdzie indziej. Nad tym „GDZIE?” należałoby się własnie zastanowić…

  47. Słuchajcie. Dziś stojąc przed szkołą rozmawiałem z moimi trzema kolegami którzy pdobnie tak jak ja przed wakacjami byli zagorzałymi fanami całkowicie w 100 % wolnego rynku( myśleliśmy nawet przed wakacjami by założyć młodzieżówkę UPR w naszym mieście). Ja powiedziałem, iż dokonałem rewizji poglądów tzn złagodzenia tych ultra liberalnych postulatów. Co ciekawe oni doszli do identycznych wniosków. Np do takich że całkowite urynkowienie edukacji oraz służby zdrowia to idiotyzm. Uznaliśmy, iż w tej dziedzinie najdalej idącym postulatem może być wprowadzenie bonów oświatowych i zdrowotnych. Wtem przyszedł czwarty podobny na, do którego jeden z nas rzekł: Zrewidowaliśmy część zapatrywań. Jeżeli konwent nie przyniesie zmian to ewakuujemy się z tonącego statku UPR.
    Do czego dążę. Otóż jeśli UPR nie złagodzi programu to młodzi też zaczną odchodzić. Moi przyjaciele mówili, że jak już gdzieś działać to w PO albo PIS a że bardziej liberalna jest PO to wybór jest oczywisty. Poza tym z czegoś trzeba żyć, a nie po to się uczymy by pracować od poniedziałku do piątku jako prawnicy lub ekonomiści zaś w soboty i niedziele jeździć na mini wiece( w których będzie brało udział kilku 17-latków takich jak my obecnie, którzy za rok dojdą do podobnych wniosków tak jak my teraz doszliśmy) lub rozdawać ulotki na ulicy. Lepiej być już parlamentarzystą z PIS lub PO i małymi kroczkami liberalizować kraj niż tylko gadać o wielkich nie realnych postulatach(6 ministerstw; pod nadzorem państwa tylko wojsko i policja; podatek pogłówny). Wolę już jako platformers wprowadzić liniowy ale zawsze to coś.
    Jeżeli czyta to jakiś UPR-owski decydent to nie się tenże decydent zastanowi nad tym. Chyba, że chce by UPR była Unią Polityki Nierealnej zbierającą w każdych wyborach 1,1%

  48. Cza było odrazu tak pupcie wypionć, a nie mydlić oczy jaki to z cie ideowy KONSERWATYWNY LEBERAŁ. Ale okulnie masz race tylko czy możesz se spojrzeć w oczy przed zwierciadłem jak ci zarost wyrośnie i zaczniesz sie golić. Zasady i wierność zasadom. I jeszcze jedną masz race – jak powiedział wielki działacz realnego socjalizmu towarzysz Rakowski: „tylko krowy nie zmieniają poglądów”.

  49. Człowieku weź się zastanów. Obecny UPR nie dojdzie do władzy nigdy ty zaś będziesz sobie gadał na marginesie politycznym o konserwatywnym liberalizmie. natomiast te wniosku sa nie tyle wnioskami moimi co moich kolegów z klasy.
    A i jeszcze jedno. Reagan nie był w partii libertariańskiej tylko w republikańskiej(która według ciebie jet pewnie socjalistyczna) a mimo to był wierny zasadom. Hmmm ale pewnie według ciebie to socjalista i zdrajca.

  50. Taaa! masz rację partia libertiańska jest partią w europejskim sensie SOCJALdemoLIBERALNĄ! Pragnę ci przypomnieć, że Regan Ronald nie krył się ze swymi poglądami i miał poparcie skoro został wybrany na dwie kadencie bo tak stanowi ichniejsze prawo. Właśnie dlatego że był wyrazisty i nie zmienial poglądów co jakieś małe niepowodzenie ludziska czyli motłoch demokratyczny go docenił. Hihihaha. Naucz się mandaryńskiego lub innego narzecza chińskiego i wybierz się do Chińskiej Republiki Ludowej tam będziesz 100% leberałem tylko nic nie mów na Mao i komunizm bo wsadzą w tiurmu albo inny obóz reedukacyjny. Jak chcesz budować SOCJALdemoLIBERALIZM to buuuuduujjjj i nie życzę ci sukcesu.

  51. Partia libertariańska to europejska socjaldemokracja?! ha ha ha ha ! Poczytaj najpierw coś na ten temat a dopiero potem coś mów. Albo ja cie oświecę. Otóż szanowny adwersarzu, europejska socjaldemokracja jest w Ameryce określana mianem liberalizmu. Partią liberalną(a więc w ich mniemaniu lewicową) są Demokraci, nie zaś Partia Libertariańska.
    Reagan nie musiał się kryć bo po co. Poza tym to co wcielił w życie Reagan jest socjalizmem w porównaniu z obecnym, niestety nie realnym programem UPR.
    A czy Ron Paul to też zdrajca skoro zasiada w Izbie Reprezentantów z ramienia Republikanów? No jasne że zdrajca!!!! Lepiej żeby nie być w parlamencie w ogóle i opowiadać się za rozwiązaniami które mogą liczyć na poparcie 1 % ludzi.
    A ty kim jesteś? Jakie konserwatywno liberalne pomysły wcieliłeś w życie? Obniżyłeś podatki? Hmmmmm.. Pewnie nie.
    Ale konserwatywny liberał jest z ciebie pełną gębą.
    PS. Drogi mosbzomo! Poznaje ten styl! Ty jesteś antydemokrata(członek sygnitarisz-wewnętrzny sabotażysta) , kontraue albo kochający inaczej tylko zmieniłeś sobie nick. Czy nie mam racji?

  52. Jeszcze jedna rzecz na temat radykalnych pomysłów UPR, które deprecjonują tę partię w oczach większości.
    Otóż jeśli w Polsce jest debata nad podatkiem dochodowym to wtedy:
    -PO opowiada się za podatkiem liniowym
    -PIS SLD za progresywnym
    – a co proponuje UPR? Zniesienie podatku dochodowego w ogóle.
    Debata na temat zasiłków:
    -PO opowiadać się będzie pewnie za ich zmniejszeniem
    – PIS SLD za rozbudowaną polityką socjalną
    – a co powie UPR? Otóż powie, iż wszystkie zasiłki trzeba zlikwidować.
    Debata na temat szkolnictwa :
    – PO przynajmniej werbalnie postuluje wprowadzenie bonu oświatowego
    – PIS SLD chcą utrzymania status quo
    – a UPR? UPR zażąda by zlikwidowano publiczną oświatę w całości
    Takich przykładów jest mnóstwo. Można by wymieniać i wymieniać.
    I może ktoś skonstatuje, że UPR nie ma zbyt radykalnego programu?

  53. UPR ma program. Lecz nie radykalny, a rozsądny, prosty, tani, łatwy w użyciu i dla myślących ludzi. Niestety DEMOKRATYCZNA tłuszcza, WIEKSZOŚCIOWY motłoch, OGŁUPIAŁY lud nie myśli, jest nie rozsądny, kieruje się emocjami i to tymi najbardziej zbrodniczymi, więc nie dopuści DEMOKRATYCZNIE dla swego „dobra” dobrych rozwiązań. Jestem pozbawiony złudzeń, nie jestem naiwny. Zmiany mogą nastąpić po krwawym przesileniu na zasadzie: „albo albo”. Inaczej nie da się zrobić w Polsce i w świecie zmian. Ewolucyjnie będzie trwać bardzo długo, a DEMOKRATYCZNA czerń jest niecierpliwa i juz chce zmian i dobrobytu, co by to nie miało znaczyć i doprowadzi do ….lepiej nie pisać do czego.

  54. Obecny program UPR ma z rozsądkiem niewiele wspólnego. No ale załóżmy że tylko nie oświecony motłoch go nie rozumie i odrzuca. Zatem pytam się ilu znanych (polskich i inie tylko) ekonomistów aprobuje propozycje zawarte w tymże programie? A ilu ekonomistów jest obecnie w UPR? Skoro program UPR jest w stanie pojąć tylko intelektualna elita to PYTAM SIĘ ILU PRZEDSTAWICIELI ŚWIATA NAUKI POPIERA UPR-OWSKIE POSTULATY?

  55. tzw świat nauki jest niestety dla niego i dla motłochu, któremu przewodzi, ZSOCJALIZOWANY i ZKOMUNIZOWANY, zresztą dotyczy to również tzw świata artystycznego czy kulturalnego. wobec czego nie chcą i nie mogą odejść od dalszego mamienia tłumu, gdyż ten tłum w szale demokratycznych standartów i procedur połowę światów nauki i kultury za oszustwa i wyzysk wymordowałby. zresztą take rozwiązanie nadchodzi i to raczej prędzej niż później. dlatego trzeba dla obrony mieć coś pod ręką chociaż dużą kosę lub pałę, na początek. szukaj roziązań ale nie w socjaliźmie, który jest pochodną demokracji czyli szukaj dobrych rozwiązań lecz nie w demokracji. jest napisane szukajcie a znajdziecie.

  56. Tylko Władca, tylko Rojalizm! Precz z demokracją! Precz z socjalizmem! Precz z komunizmem! Niech żyje odpowiedzialność indywidualna jednostki! Precz z odpowiedzialnością większości czyli odpowiedzialnością zbiorową!

  57. Pewnie jest Pan za ogólnie pojętą wolnością, która polega np na tym, że jednostka może przewieźć przez granice jakieś pieniądze bądź kosztowności wszelkiej maści.
    W średniowiecznej Francji rządził swego czasu Filip IV Piękny. Pewnego dnia wpadł na pomysł by zakazać wywozu złota poza granice.
    Stąd pytanie: Jak w tym przypadku można wpłynąć na monarchę by anulował swą ograniczającą wolność decyzję? Na pewno nie poprzez głosowanie. Albowiem motłoch prawa głosu nie ma.

  58. Widzę Wiktor że przeczytałeś program UPR do połowy.Proponuje poczytać ciekawe książki na temat UPR i wolnego rynku.jeśli czytanie jest dla Ciebie trudne lub nie masz czasu-są programy(najlepiej przez internet).Wbrew pozorom było wielu ekonomistów którzy popierają program UPR.Wystarczy wspomnieć nazwisko Friedman(Milton i syn David).UPR nie jest partią radykalną(co by było jakby większością byli anarchokapitaliści!)Ostatni pomysł bycia jak PO wyszedł źle a nawet bardzo słabo.Jeśli nie jesteś monarchizmem to za czym?tylko nie pisz że za demokracją bo są to najgorszy i najbardziej niesprawiedliwy ustrój w historii(no może totalitaryzm i tym podobne wyprzedza ale kto wie czy to się nie zmieni).

  59. Szanowny Przemku
    Poruszyłeś wiele kwestii, lecz mimo to odniosę się do każdej z nich.
    1.,,Widzę Wiktor że przeczytałeś program UPR do połowy.”
    Program UPR czytałem od początku do końca. Jeśli masz jakieś wątpliwości to proszę zdemaskuj mą nie wiedzę jakimś konkretem.
    2.,,Proponuje poczytać ciekawe książki na temat UPR i wolnego rynku.jeśli czytanie jest dla Ciebie trudne lub nie masz czasu-są programy(najlepiej przez internet)”
    Gwarantuje Ci, iż nie znajdziesz żadnej książki na temat UPR. Jeżeli natomiast uważasz, że takowe istnieją to proszę podaj tytuł oraz autora- z wielką chęcią ją przeczytam. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem osobą, która swe preferencje polityczno-ideologiczne opiera na amatorskich filmikach z YOU TUBE.
    Dodam jeszcze, iż nie mam problemów z czytaniem natomiast uwagi w tym stylu są żenujące. Gdybym był złośliwy to napisałbym byś zaczął repetować konstrukcje zdania oraz zasady interpunkcyjne. Każde zdanie bowiem zaczyna się z dużej litery i ma przeważnie przecinki w środku.
    3.,,Wbrew pozorom było wielu ekonomistów którzy popierają program UPR.Wystarczy wspomnieć nazwisko Friedman(Milton i syn David).UPR nie jest partią radykalną(co by było jakby większością byli anarchokapitaliści!)”
    Pragnę łaskawie zauważyć, iż to M.Friedman właśnie zaproponował wprowadzenie bonów oświatowych. UPR zaś chce iść jeszcze dalej, ponieważ chce sektor edukacyjny całkowicie poddać rynkowym mechanizmom.
    UPR jest radykalną partią z radykalnym programem. Ty natomiast sądzisz, iż tak nie jest. Więc zadaje pytanie: W jakim wysokorozwiniętym państwie jest tak, że wszystko poza policją i wojskiem jest prywatne? Czy wiesz, że w Singapurze( 2 miejsce w Index of Economic Freedom) na przykład którego powołuje się JKM, do internetu dostęp ma każdy, gdyż państwo za to płaci? Czy wiesz, że w tym kraju budownictwo mieszkaniowe jest w rękach rządu? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, iż państwo z wielką intensywnością angażuje się rozwój nowoczesnych technologi? JKM nic na ten temat nie wspomniał?
    Jeżeli chodzi o D.Friedmana to chcę zauważyć że jest on przedstawicielem anarchokapitalizmu właśnie( tak jak H.H.Hoppe). Nic więc dziwnego, że popiera UPR.
    4.,,Ostatni pomysł bycia jak PO wyszedł źle a nawet bardzo słabo”
    Jaki to pomysł? Pierwsze słyszę na ten temat. Przecież program UPR jest taki sam od lat 20. Zatem bzdury zacny Przemku piszesz.
    5.,,Jeśli nie jesteś monarchizmem to za czym?tylko nie pisz że za demokracją bo są to najgorszy i najbardziej niesprawiedliwy ustrój w historii(no może totalitaryzm i tym podobne wyprzedza ale kto wie czy to się nie zmieni).”
    Przede wszystkim chcę zauważyć, że demokracja, totalitaryzm oraz autorytaryzm nie są w żadnym wypadku ustrojami! Są to rodzaje reżimów politycznych. Natomiast alternatywą dla monarchii jest republikańska forma rządów. I ja jestem za republikańską formą rządów. Choć obecne europejskie monarchie(Wielka Brytania) nie są takie złe. Lecz tylko i wyłącznie z tego powodu, że kompetencje monarchów ograniczają się do funkcji reprezentacyjnych.
    Piszesz, że demokracja jest zła. Lecz pragnę zauważyć, iż jeden z guru zagorzałych UPR-owców- von Mises w swym dziele Planowany chaos(czytałem i to wcale nie do połowy!) porównywał wolny rynek do demokracji(nie miała zatem pejoratywnych konotacji). O tym też JKM nie wspomniał w swoim v-blogu?
    Reasumując widzę, że jesteś UPR-owskim neofitą, który wiedzę na temat ekonomi oraz innych dziedzin nauki czerpie z amatorskich filmików z YOU TUBE bądź blogu oraz wystąpień JKM.
    Radzę Ci, byś zaczął myśleć samodzielnie. Proponuję zamiast blogu JKM czytać jakieś inne książki lub artykuły. Wtedy zrozumiesz, iż obecny program UPR to Unia Polityki Nierealnej.

  60. Jeśli masz jakieś uwagi to czekam na ripostę.
    Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, a mianowicie : Z poglądami jakich sławnych ekonomistów się utożsamiasz? Wymień kilka nazwisk.

  61. Moim źródłem nie jest Yotube.Ale przede wszystkim książki i wiedza o świecie, która ciągle jest mała.Mój wiek w pewien sposób umniejsza role w dyskusji.Jako że spotykam się z tym na co dzień nie przejmuje się tak bardzo.Być jak PO odnosi się do wyborów PE gdzie w spotach da się wyczuć bezpłciowość oraz braku jakże znanej terapii szokowej. Jednym z moich źródeł jest NCz! ,który czytam zawsze.Ja nie wyobrażam sobie że „dwóch pijaków czy tam żuli spod budki miało więcej głosów niż profesor nauk”,dlatego demokracja zawsze będzie „rządem głupców” i „hien nad osłami”.Ja nie popieram Socjalizmu, dlatego nie popieram Demokracji.Unia Polityki Realnej będzie realna jeśli ludzie będą normalni.Ale jak wiadomo „więcej jest ludzi głupich, niż mądrych”Co do Ludwig von Mises „Naprawdę, nie ma żadnej istotnej różnicy pomiędzy nieograniczoną władzą państwa demokratycznego, a nieograniczoną władzą autokraty.”UPR pomimo według Ciebie radykalizmu chce wprowadzić prawdziwy wolny rynek wiele punktów programów może być zbawienne dla Polski.Tak więc zastanów się za rok na kogo oddasz głos.Polska już niedługo utraci swoją niepodległość,więc dla prawdziwego patrioty UPR też jest alternatywą..Ciężko mi wybrać ekonomistę z którym utożsamiam się bo pewnie takiego nie ma zazwyczaj to synteza kilku ekonomistów.I jeszcze o demokracji zawsze podobał mi się pomysł że głos mają osoby które mają własność(bo im zależy na tym kto rządzi).

  62. To się dzieje obecnie w Polsce „Każdy przypadek przymusowej redystrybucji bogactwa i dochodu, bez względu na kryteria na jakich się opiera, oznacza zabranie czegoś jednym – tym, którzy coś posiadają – i przekazanie tego drugim – nieposiadającym. W takiej sytuacji motywacja do tego, żeby stać się posiadającym maleje, a motywacja do tego, żeby zostać nieposiadającym wzrasta. To, co posiadający ma, jest z zasady czymś „dobrym, a to, czego nieposiadający nie ma – czymś złym albo brakiem. Na tym polega istota każdej redystrybucji: niektórzy mają za dużo dobrych rzeczy, a inni za mało. Każdy więc rodzaj redystrybucji sprawia, że ludzie będą produkowali mniej jednostek dobra, a coraz więcej jednostek „zła”, mniej doskonałości, a więcej niedostatku. Subsydiowanie osób, które są w biedzie spowoduje więcej biedy. Subsydiowanie bezrobotnych spowoduje, że pojawi się jeszcze więcej bezrobotnych. Subsydiowanie samotnych matek doprowadzi do tego, że będzie więcej samotnych matek itd. „

  63. “Naprawdę, nie ma żadnej istotnej różnicy pomiędzy nieograniczoną władzą państwa demokratycznego, a nieograniczoną władzą autokraty.”
    Państwo demokratyczne opiera się na 5 zasadach. Oto one: suwerenność ludu, podział i równowaga władz, konstytucjonalizm i praworządność, pluralizm, respektowanie praw mniejszości. Zatem jeżeli w jakimś państwie władza jest niczym nie ograniczona to nie jest to z całą pewnością państwo demokratyczne.
    ,,dwóch pijaków czy tam żuli spod budki miało więcej głosów niż profesor nauk”
    Posługujesz się tu uproszczeniem. Otóż pijaków jest w społeczeństwie mniej więcej taki procent jak profesorów. Kiedy przychodzi czas wyborów to jeśli ktoś z tej dwójki ma wystąpić w mediach to jest to profesor. I to on, nie zaś pijak ma realny wpływ na kogo lud zagłosuje. Chyba jest to oczywiste.
    Czy nie dziwi Cię fakt dlaczego np. Andrzej Sadowski(obecnie ekonomista CAS) odszedł z UPR?
    ”UPR pomimo według Ciebie radykalizmu chce wprowadzić prawdziwy wolny rynek wiele punktów programów może być zbawienne dla Polski.Tak więc zastanów się za rok na kogo oddasz głos,,
    Jakie to są te zbawienne punkty?
    A co to jest ten prawdziwy wolny rynek? Zrozum, że nie ma na świecie państwa gdzie rynek jest wolny w 100%. A UPR to właśnie postuluje. Ponawiam zatem pytanie :W jakim wysokorozwiniętym państwie jest tak, że wszystko poza policją i wojskiem jest prywatne?
    Jeżeli październikowy konwent nie przyniesie żadnych zmian to raczej nie zagłosuje na UPR.

  64. na pięknym kontynencie ameryki połódniowej lerzy niemniej piekny kraj – wenezuela w demokratycznych wyborach na repóblikańskiego prezydenta wygrał bardzo dobry socjalista CHEvez wybrał go bardzo mondry i wkżtałdzony lód i z tego powodó zapanowała wielka radość w demokratycznej kubańskiej repóplice w innych krajach kontynentu panuje wśród demokratycznie wybranych socjalistuw wielga radoźdź gdysz wspulnymi siłami z ruwnież demokradtcznje wybranym prezydentem demokratycznej rewpubliki usa p.Obamą bendom mogli butowadź KOMUNIZM i dzienki temu związek socjalistycznych europejzkich repuplig demokratycznyh wyścignie wszystkie kraje świata w postępie i bogactwie.

  65. Pana Torwika alta 71 proszę o stosowanie w miarę poprawnej pisowni. Przecież na odległość widać, że to błędy czynione z premedytacją dla zmylenia przeciwnika. Ale taką ostentacją nie da się przeciwnika zmylić. Natomiast młodsi czytelnicy mogą brać zły przykład z tej antyortograficznej orgii!!!

  66. Jak wolość to wolność!!! przyzwyczajam się do nowego systemu – neu ordnung, ponieważ nadchodzi młodość i w demokratycznych wyborach przegłosują, że wszystko wolno, więc Pan rozumiem Panie Pawle o co mi biega(to tak młodzieżowo, aby było cool!) Jestem nie do wykrycia, proszę mówić bardzo szybko TORWIK i poprzestawiać litery w alt i cyfry w 71. Sam się zdemaskowałem, żeby młodzież nie musiała myśleć, bo jej chyba to nie grozi.

  67. Do TORWIKA. Mnie jest daleko do młodzieżowego stylu bycia. Powiem więcej, kontestuje go na co dzień.

  68. Do obu Panów: wypełnijcie kwestionariusz konserwatyzmu i liberalizmu. Ciekaw jestem do jakich partii będzie Wam najbliżej.
    Może to Was skieruje Wasze dyskusje na nowe tory?

  69. A co Pan, Panie Pawle sądzi na temat naszej dysputy oraz proponowanej przez Rozsądnego Rynkowca reformy?

  70. Dokładnie nie ma wolnego rynku bo wtedy państwo zostało by sprzedane(monarchizm).Jednak państwo Lesferyczne czyli państwo-nocny stróż istniało(szkoda że nie w naszym wieku),ale jak wiadomo jest minarchizm i na tym opieram swoje nadzieje w UPR.Zmniejszenie biurokracji,bezrobocia,podatków(lecz nie całkowite zlikwidowanie!),sprawy szkolnictwa,wojsko i wreszcie UE a także kilka innych mniej lub bardziej ważnych.
    „Państwo demokratyczne opiera się na 5 zasadach. Oto one: suwerenność ludu, podział i równowaga władz, konstytucjonalizm i praworządność, pluralizm, respektowanie praw mniejszości. Zatem jeżeli w jakimś państwie władza jest niczym nie ograniczona to nie jest to z całą pewnością państwo demokratyczne.”
    Widzę że nie widziałeś tego cytatu Misesa:/
    „Posługujesz się tu uproszczeniem.” widzisz znowu nie widzisz cytatu.Już nie chodzi o uproszczenie ale o samą możliwość głosowania osób które niczym się nie różnią od przekupywanych osób w Demokracji Szlacheckiej(tym razem całe społeczeństwo jest omamione).JKM mówi prawdę szkoda że nikt go nie słucha:/Twój głos pójdzie niestety na stratę i kolejny rok deficytu ,inflacji,bezrobocia,biurokracji itd. Liczę, że Polska z UPR-em będzie na miarę cudu chilisjkiego czy Niemiec powojennych.

  71. Problem nie tkwi w zmianach w statucie. Bo cóż z tego, czy prezesa wybierać będzie jakieś wąskie ciało czy szersze gremium… Cóz z tego czy program partii będzie mniej czy bardziej radykalny… Czy Polacy w ogóle czytają jakiekolwiek programy przed podjęciem decyzji na kogo głosują? Czy partie w ogóle lansują w kampaniach swoje programy? Teraz trwa walka na spoty, na to, kto komu, mniej lub bardziej inteligentnie, dowali, odwołując się nie do rozumu lecz do emocji. Program może być radykalny. Np. Lepper… Czyż nie był radykalny? Co prawda w drugą stronę, ale jednak. Choćby sposób działania. I nagle gość, który rozwalał biura, bił ludzi, poniżał ich, golił na łyso, wysypywał zboże… Nagle został wicepremierem!!! Wyroki demokracji są niezbadane i tu Torwik ma rację. Problem więc tkwi nie w tym czy program UPR jest mniej lub bardziej radykalny. Zakładając, że jego realizacja mogłaby przynieść Polsce więcej korzyści niż szkód, zastanowić się raczej należy jak ten program sprzedać. Ale na to pytanie to ja już nie odpowiem…

  72. 1.Dokładnie nie ma wolnego rynku bo wtedy państwo zostało by sprzedane(monarchizm).
    Fantasmagorie. By była monarchia muszą istnieć struktury państwowe.
    2.,,Zmniejszenie biurokracji,bezrobocia,podatków(lecz nie całkowite zlikwidowanie!),sprawy szkolnictwa,wojsko i wreszcie UE”
    Sprecyzuj swoje poglądy co do szkolnictwa wojska oraz UE. Albowiem niewiele z tego wynika.
    3.,,Widzę że nie widziałeś tego cytatu Misesa:/”
    Widzę, że nie zrozumiałeś tych 5 zasad.
    Otóż władza w państwie demokratycznym nie może być nie ograniczona. Ogranicza ją wiele rzeczy np to, iż istnieje coś takiego jak trójpodział władzy. Polega to na tym, że premier nie może kogoś wtrącić do więzienia gdyż wtrącanie ludzi do więzienia jest w gestii władzy sądowniczej(natomiast w twojej ukochanej monarchii Bolesław Chrobry mógł bez problemu dwóm oponentom, Przybywojowi oraz Odylenowi wydłubać oczy).
    Poza tym władza jest ograniczona konstytucją.
    Reasumując władza w państwie demokratycznym musi być ograniczona. Jeśli zaś jest inaczej to nie mamy do czynienia z państwem demokratycznym.
    4.,,JKM mówi prawdę szkoda że nikt go nie słucha”
    Owszem, często mówi sensownie, często proponuje rozsądne rozwiązania(KRUS). Lecz wygaduje on również okropne bzdury np. że nie istnieje UE tylko WE; że nie ma czegoś takiego jak koszt wymiany walutowej etc.

  73. Konstytucje już niedługo nie będzie miała znaczenia wraz z traktatem Lizbońskim.W sprawie szkolnictwa jestem za tym aby znieść przymus nauki co do MEN jeszcze nie jestem pewien czy likwidacja to dobry pomysł lecz w obecnym stanie MEN jest przeżytkiem.Wojsko po części zmierza w dobrą stronę.Gdy staniemy się częścią super-państwa UE skazanie premiera będzie drobnostką.Prywatyzacja państwa-monarchizm, struktury by istniały lecz nie były by państwowe lecz prywatne.Nie wiem jak Ty uważasz, ale władza sądownicza coraz bardziej nie jest niezależna.WE czy UE tylko inna nazwa.Akurat monarchia Bolesława Chrobrego nie jest moją ulubioną.Nie jestem też monarchistą więc nie do mnie te uwagi.

  74. ,,WE czy UE tylko inna nazwa.”
    Oczywiście że nie. UE składa się z trzech filarów. Pierwszym filarem jest WE(sprawy gosp).Drugi zaś filar to polityka zagraniczna i bezpieczeństwa natomiast trzeci współpraca w sprawach karnych oraz sądowych. Drugi i trzeci filar to obszary współpracy międzyrządowej.
    2. Jesteś za prywatyzacja szkolnictwa oraz oddaniem tego sektora całkowicie mechanizmom rynkowym?
    3.,,Nie wiem jak Ty uważasz, ale władza sądownicza coraz bardziej nie jest niezależna.”
    Zdaje sobie sprawę z mankamentów wymiaru sprawiedliwości aczkolwiek sądzę, iż sądy są jeszcze w miarę niezależne.
    4.,,Akurat monarchia Bolesława Chrobrego nie jest moją ulubioną.Nie jestem też monarchistą więc nie do mnie te uwagi.”
    Nie? A ten wcześniejszy wpis to co?
    ,,Jeśli nie jesteś monarchizmem to za czym?”

  75. „Nie? A ten wcześniejszy wpis to co?”
    Po prostu byłem ciekawy za czym jesteś(już wiem).
    Szkolnictwo to delikatny temat nie mam pełnego zdania na ten temat.
    WE może być synonimem czy określeniem UE w końcu to społeczność europejska.
    UE zmierza do świata Orwella 1984.Brak wolności, narzucanie innym państwom swoich racji.Przykłady?od żarówek,węgla po stocznie.Zapewne niedługo będziemy musieli mieć chipy w ramach bezpieczeństwa.UPR jest jedyną partią eurosceptyczną w Polsce(jeszcze Libertas jeśli można tak powiedzieć).

  76. ,,UE zmierza do świata Orwella 1984.Brak wolności, narzucanie innym państwom swoich racji.Przykłady?od żarówek,węgla po stocznie.”
    Ja nie jestem hura euro optymistą lecz realistą. Wiele rzeczy mnie się w UE nie podoba np. wspólna polityka rolna(jest bardzo kosztowna,około45% rocznego budżetu UE); dyrektywa usługowa F.Bolkesteina mająca rewitalizować Strategię Lizbońską; ta wielka biurokracja i wiele innych.
    Cieszę się, że moja prozelicka działalność przyniosła efekt. Bowiem jeśli nie jesteś za monarchią to oznacza, że jesteś za republiką.

  77. ,,Szkolnictwo to delikatny temat nie mam pełnego zdania na ten temat.”
    A dlaczego niby taki delikatny? Przecież skoro w twoim wymarzonym państwie nocnym-stróżu, szpital jest prywatny to dlaczego nie może być prywatna szkoła? Poza tym pisałeś, że dotowanie, subsydiowanie przez państwo czegokolwiek(także szkół) jest złe. Pisałeś ze redystrybucja jest zła. A na jakiej zasadzie funkcjonują szkoły? Na zasadzie redystrybucji właśnie. Czyli chcesz wprowadzać liberalizm do opieki społecznej a w szkołach zostawić socjalizm? Przecież ten ,,prawdziwy wolny rynek” jest ok. Nie widzisz sprzeczności swym rozumowaniu?
    A tak na poważnie to dochodzimy tu do sedna tematu. Dlatego jest on dla Ciebie delikatny, ponieważ jesteś teraz jak sądzę uczniem I klasy szkoły średniej i pragniesz nadal bez przeszkód się edukować. Przypuszczam, że nie chciałbyś by doszło do sytuacji gdzie ty w klasie maturalnej przez miesiąc(albo krócej albo dłużej) nie chodzisz do szkoły tylko dlatego, że jedno z twoich rodziców straciło na miesiąc(albo dłużej) pracę. Śmiem twierdzić, iż nie pożądasz takiego stanu rzeczy, gdzie głównym czynnikiem wpływającym na wybór studiów są pieniądze. I w sumie nie dziwię Ci się.
    A dlaczego ty dziwisz się ludziom którzy jedną część życia spędzili w PRL, drugą zaś w III RP(czyli państwie które gwarantuje szkołe lekarza emeryture, jakiś zasiłek w razie utraty pracy)że dla nich rzeczą nie do pomyślenia jest fakt, iż szpital oraz szkoła funkcjonują na zasadzie
    supermarketu.Skoro w Polsce nie ma chyba społecznej akceptacji dla podatku linowego, to skąd ma się wziąć akceptacja dla UPR-owskich radykalizmów.
    Ale ty się im nie dziwisz. Mało tego obrażasz się na nich, mówisz że to głupcy tylko dlatego, że nie głosują na UPR.
    Pojmij wreszcie, że ,,delikatną” sprawą dla wielu rodziców będzie postulowana przez UPR likwidacja Min. Zdrowia i urynkowienie tego sektora a dla innych(np dla 8 osobowej rodziny z mej miejscowości) likwidacja zasiłków.
    Program UPR jest programem rewolucyjnym nie tylko jak na polskie warunki ale także europejskie i światowe.
    Jeżeli UPR ma cokolwiek osiągnąć np obniżyć VAT lub wprowadzić bon oświatowy to musi złagodzić program. Z resztą nie chce mi się znowu o tym pisać. Jeżeli masz chęć oraz czas to przeczytaj moje wcześniejsze komentarze znajdujące się na tej stronie. Tam przedstawiłem swój punkt widzenia partii, oraz jej przyszłości w kontekście ostatnich wyborów.
    Pogódź się z tym, że państwo gwarantujące każdemu lekarza, nauczyciela oraz zasiłek ma pewne sukcesy. Albowiem nie dochodzi do sytuacji, że ktoś umiera na śmietniku na głupi wyrostek robaczkowy tylko dlatego, że nia stać go na medyka. Nie dochodzi do sytuacji, że dzieci nie chodzą do szkoły bo ich rodziców nie stać na czesne. Nie dochodzi do sytuacji gdzie w razie straty pracy zostajesz bez środków do życia i umierasz z głodu(nie mówiąc już o tym, że zachorujesz kiedy nie masz pracy).
    Nie mówię oczywiście, iż dla liberałów nie ma miejsca w polityce. Można bowiem obniżać podatki, można obniżać zasiłki(lecz nie likwidować całkowicie!) można wprowadzić trochę wolnego rynku do szpitali oraz szkół(bony oświatowe i zdrowotne). Nie można zaś przewracać świata do góry nogami. A tego właśnie żąda UPR.
    Zauroczenie całkowicie wolnym rynkiem Ci z czasem przejdzie. Jest to normalna kolej rzeczy. W końcu dojdziesz do wniosku, że obecny UPR to jest naprawdę Unia Polityki Nierealnej.
    Ale można to zmienić. Należy wprowadzić w życie propozycje Rozsądnego Rynkowca. Ale widzisz, zagorzali UPR-owcy pisali tutaj,iż jest on dywersantem oraz sabotażystą.
    Pozdrawiam

  78. Odnośnie oświaty.Ja narazie jak napisałem nie mam pełnego zdania bo jak napisałeś jestem uczniem skończę szkołę wtedy będę miał jasność.Idąc Twoją logiką lepiej wybrać mniejsze zło czyli UPR.Moim marzeniem nie jest państwo-nocny stróż lecz państwo minimalne(minarchizm) czyli najbardziej optymalna forma rządów w obecnym czasie.Zasiłek jest tego zaprzeczeniem,gdyż UPR jest za hasłem „każdy jest kowalem swojego losu”.Zrozum że zasiłek powoduje zwiększenie bezrobocia bo to się ludziom opłaca.Mało osób wie że paliwo kosztuje ok 2zł.(czy nawet mniej)koszt leczenia się prywatnie będzie o wiele mniejszy bo sami ludzie będą mieli więcej pieniędzy.Jak to możliwe że kiedyś opodatkowanie wynosiło ok.10% a obecnie ponad 90%?Zauważ że początek III RP(1990) i jej pierwsze lata to ogólny dobrobyt ciężka praca i wielki skok,prywatyzacje oraz co ciekawe podatki były niskie(jakoś wtedy państwo żyło).

  79. Witam
    1. ,,Twoją logiką lepiej wybrać mniejsze zło czyli UPR”
    Błąd. W obecnej sytuacji mniejsze zło to PO.
    Albowiem jeżeli masz do wyboru 3 partie:
    UPR-deklaruje iż zniesie podatek dochodowy w ogóle lecz może liczyć na jakieś 2 %
    PO- deklaruje wprowadzenie podatku linowego, jest partią która może wybory wygrać
    PIS- pragnie utrzymać progresywne stawki 18 % i 32% i może wygrać wybory
    to którą jako liberał wybierzesz?
    2.,,Zasiłek jest tego zaprzeczeniem,gdyż UPR jest za hasłem “każdy jest kowalem swojego losu”.Zrozum że zasiłek powoduje zwiększenie bezrobocia bo to się ludziom opłaca.
    Znowu jesteś nie konsekwentny. Skoro kazdy jest kowalem własnego losu to oznacza że Kowalski opłaca czesne SWOIM dzieciom natomiast Nowak płaci za edukacje tylko SWOICH dzieci. Natomiast obecny system edukacji polega na tym że dzieci Nowaka mogą chodzić do szkoły nawet wtedy gdy on nie ma pracy. Edukacja dzieci Nowaka jest zatem finansowana z pieniędzy Kowalskiego oraz innych ludzi. Czyli jest zaprzeczeniem, hasła UPR “każdy jest kowalem swojego losu” Naprawdę nie widzisz sprzeczności w swym myśleniu?
    Co do zasiłków. Jest to czysta teoria która byłaby słuszna przy założeniu iż pracujący Wiśniewski oddaje 50% swoich dochodów Śliwinskiemu lub przy założeniu że zasiłki wynoszą co najmniej 3/4 sredniej krajowej. Lecz tyle nie wynoszą.
    Zasiłek to około 500 zł.
    3.,,Mało osób wie że paliwo kosztuje ok 2zł.(czy nawet mniej”
    Owszem mało ale nie jest to powód by tworzyć państwo minimum.
    4.,,koszt leczenia się prywatnie będzie o wiele mniejszy bo sami ludzie będą mieli więcej pieniędzy”
    To zdanie jest nie logiczne.Przyjmijmy że jabłko kosztuje 1 zł a ja mam 2zł. A następnie ja zdobyłem kolejne 2 zł i mam 4 zł. To czy jabłko stanie się tańsze z tego powodu?
    5.,,jak to możliwe że kiedyś opodatkowanie wynosiło ok.10% a obecnie ponad 90%?Zauważ że początek III RP(1990) i jej pierwsze lata to ogólny dobrobyt ciężka praca i wielki skok,prywatyzacje oraz co ciekawe podatki były niskie(jakoś wtedy państwo żyło).”
    Bzdury. Opodatkowanie nie wynosi 90 % lecz jakieś 60 % dla ludzi najbogatszych. Natomiast o tych 90 % to w gada tylko JKM a Ty jak widzę to bezkrytycznie przyjmujesz.
    Na początku III RP podatki były wyższe niż obecnie.Wiele z nich zniesiono np popiwek(co nie oznacza iż podatków nie trzeba nadal obniżać!). Zresztą spójrz kiedy w poszczególnych latach wypadał dzień wolności podatkowej http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_Podatkowej
    Początek III RP to nie był wcale dobrobyt lecz bezrobocie i bieda. Dobrobyt w Polsce zaczął się stosunkowo nie dawno.
    Czytając twoje komentarze wyłania się obraz młodzieńca zafascynowanego JKM-em UPR-em oraz całkowicie wolnym rynkiem. Fascynacja ta nie jest poparta wiedzą tylko naciąganymi informacjami z blogu JKM.
    Przejdzie Ci to z czasem. Sam dojdziesz do wniosku że to co postuluje dziś UPR to brednie i rzeczy nie realne.

  80. A co takiego zrobiło PO?Zrobiło mniej niż PiS.
    Dodaj że przeciętny Kowalski nie zna się na podatkach po prostu musi płacić i w dodatku jest z siebie zadowolony, że wypełnił swój obywatelski obowiązek.
    „Znowu jesteś nie konsekwentny. Skoro każdy jest kowalem własnego losu to oznacza że Kowalski opłaca czesne SWOIM dzieciom natomiast Nowak płaci za edukacje tylko SWOICH dzieci. Natomiast obecny system edukacji polega na tym że dzieci Nowaka mogą chodzić do szkoły nawet wtedy gdy on nie ma pracy. Edukacja dzieci Nowaka jest zatem finansowana z pieniędzy Kowalskiego oraz innych ludzi. Czyli jest zaprzeczeniem, hasła UPR “każdy jest kowalem swojego losu” Naprawdę nie widzisz sprzeczności w swym myśleniu?” Sam odpowiedziałeś na ten temat można dodać, że Nowak jest mądry i specjalnie jest bezrobotnym.
    M.Friedman i klika cytatów ” Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów.”
    „Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady. ”
    „Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie. ” i wiele innych.Zastanawiam się czego oczekujesz od UPR czy PO.
    To zdanie jest nie logiczne.Przyjmijmy że jabłko kosztuje 1 zł a ja mam 2zł. A następnie ja zdobyłem kolejne 2 zł i mam 4 zł. To czy jabłko stanie się tańsze z tego powodu?
    To ma sens nie płacisz za służbę zdrowia dostajesz pieniądze.Osoba która się leczy rzadko nie musi opłacać innych, a tylko i wyłącznie za siebie.
    „Owszem mało ale nie jest to powód by tworzyć państwo minimum.”
    Bo lepsze jest państwo opiekuńcze?
    W 1990 po prostu Polska nie wyciągnęła wniosków z historii innych państw w czasach kryzysu.
    Dodam że moje poparcie dla UPR-u nie jest fanatyzmem(jak sugerujesz)lecz chłodną analizą anty-socjalistyczną.Polska obecnie nie może podjąć ważnych rzeczy samodzielnie tylko musi płaszczyć się przed UE(dokładnie jak w średniowieczu państwo lenne).Wątpię aby moje zdanie się zmieniło.

  81. 1.,,A co takiego zrobiło PO?Zrobiło mniej niż PiS.”
    Owszem PO zlikwidowała tylko pomostówki. Natomiast na inne propozycje np reformę bądź likwidację KRUS nie zgodzi się PSL oraz PIS. Bonów oświatowych i podatku liniowego oprócz PO nie poprze nikt więc projekty te mogą wejść w życie tylko wtedy gdy PO będzie miała większość 3/5.
    2.“Znowu jesteś nie konsekwentny. Skoro każdy jest kowalem własnego losu to oznacza że Kowalski opłaca czesne SWOIM dzieciom natomiast Nowak płaci za edukacje tylko SWOICH dzieci. Natomiast obecny system edukacji polega na tym że dzieci Nowaka mogą chodzić do szkoły nawet wtedy gdy on nie ma pracy. Edukacja dzieci Nowaka jest zatem finansowana z pieniędzy Kowalskiego oraz innych ludzi. Czyli jest zaprzeczeniem, hasła UPR “każdy jest kowalem swojego losu” Naprawdę nie widzisz sprzeczności w swym myśleniu?” Sam odpowiedziałeś na ten temat można dodać, że Nowak jest mądry i specjalnie jest bezrobotnym.”
    To dlaczego piszesz, że nie masz ,,pełnego zdania” na temat edukacji ponieważ jest to ,,delikatna sprawa”? Przecież jeżeli Nowak za pieniądze kowalskiego może wyedukować swe dzieci to dojdzie zapewne do wniosku, że nie musi zarabiać odpowiednio dużo by mieć środki do opłacenia szkoły dla swych pociech. Tak? To skoro tak, to powinieneś się opowiadać za całkowitą prywatyzacją szkolnictwa. Ale Ty piszesz, że jest to jakaś ,,delikatna” sprawa.
    Co do zasiłków. Zrozum że w Polsce ludzie bezrobotni są bezrobotni dlatego że nie mogą znaleźć pracy nie zaś z tego powodu iż zasiłek jest tak wielki że mogą z niego żyć(choć pewnie jakis margines woli brać zasiłek niż pracować).
    3.,,To ma sens nie płacisz za służbę zdrowia dostajesz pieniądze.Osoba która się leczy rzadko nie musi opłacać innych, a tylko i wyłącznie za siebie.”
    Dobra, to ja teraz jako wielki socjalista zapytam: A co z tymi ludzmi którzy chorują na raka bądź inne przewlekle choroby? Chyba nie wierzysz, że za 300 zł miesięcznie ktoś będzie im co drugi dzień robił skomplikowane i drogie zabiegi. Jeżeli państwo im tego nie sfinansuje to oni umrą. Po prostu.
    Nota bene dlaczego nie masz wątpliwości co do szpitali, które według Ciebie nie są ,,delikatną” sprawą natomiast masz wątpliwości co do szkół które już ,,delikatną” sprawą są?
    4. ,,Bo lepsze jest państwo opiekuńcze?”
    Jeżeli przez państwo opiekuńcze rozumiesz państwo w którym każde dziecko niezależnie od zamożności rodziców może iść do szkoły, lub takie w którym po utracie pracy nie zdychasz z głodu(bo dostaniesz ten strasznie wysoki 500 zł zasiłek) lub takie w którym biedacy nie umierają na wyrostek na śmietniku to ja takie państwo popieram.
    5.,,W 1990 po prostu Polska nie wyciągnęła wniosków z historii innych państw w czasach kryzysu.”
    Owszem można było pójść odważnie w ślady Estonii. Lecz zauważ, iż Mart Laar w tymże państwie nie zlikiwidował przymusowych ubezpieczeń społecznych oraz zasiłków(ograniczył je). I powiesz, że to socjalista? Według mnie to mąż stanu, reformator i przy okazji rozsądny człowiek.
    5.,,Zastanawiam się czego oczekujesz od UPR czy PO.”
    Ja pragnę by jakaś partia wprowadziła rzeczy takie jak:
    -podatek liniowy
    -bon oświatowy
    -likwidacja wpłacania składek do OFE
    -wprowadzenie emerytur na wzór brytyjski
    -likwidacja KRUS
    -JOW
    i wiele innych. Jak widzisz UPR przy obecnym poparciu może najwyżej o tych postulatach mówić ale na pewno nie wprowadzać je w życie(no chyba że będzie miała miejsce reforma UPR proponowana przez Rozsądnego Rynkowca). Jest już bardziej prawdopodobne, że PO któryś z tych projektów zrealizuje.
    6. Piszesz że nie jesteś za państwem nocnym stróżem tylko za miniarchizmem. Zatem powiedz mi czym się różni jedno od drugiego tzn czym dodatkowo zajmuje się państwo miniarchistyczne zaś nie zajmuje się nocny stróż.
    7.,,Dodam że moje poparcie dla UPR-u nie jest fanatyzmem(jak sugerujesz)lecz chłodną analizą anty-socjalistyczną.Polska obecnie nie może podjąć ważnych rzeczy samodzielnie tylko musi płaszczyć się przed UE(dokładnie jak w średniowieczu państwo lenne).Wątpię aby moje zdanie się zmieniło.”
    Twój światopogląd nie jest poparty chłodną analizą i wiedzą. Albowiem najczęściej mijasz się z prawdą(90% opodatkowanie) oraz jesteś nie konsekwentny(edukacja).
    Wyglądasz na inteligentnego więc z czasem sam dojdziesz do wniosku że UPR to Unia Polityki Nierealnej. Gwarantuje Ci to. Twoje zdanie się zmieni. Zresztą sam to przechodziłem więc wiem co mówię.
    Pozdrawiam

  82. Delikatna dla mnie bo sam przez to przechodzę co jak mi naświetliłeś szkolnictwo trzeba od razu sprywatyzować.
    „Dobra, to ja teraz jako wielki socjalista zapytam: A co z tymi ludźmi którzy chorują na raka bądź inne przewlekle choroby? Chyba nie wierzysz, że za 300 zł miesięcznie ktoś będzie im co drugi dzień robił skomplikowane i drogie zabiegi. Jeżeli państwo im tego nie sfinansuje to oni umrą. Po prostu.”
    Nie uważam Cię za socjalistę.
    „4. 90% sumy wydawanej w kwartale na lecznictwo i dopłaty do lekarstw zostanie podzielone na równe części i wypłacane co kwartał wszystkim obywatelom.
    Szacując marnotrawstwo obecnego systemu na 40%, sądzić należy, że owe 90% znaczy mniejszy o 10% wydatek państwa i 30% oszczędność na kieszeniach obywateli.”
    „Według mnie to mąż stanu, reformator i przy okazji rozsądny człowiek.”
    I masz rację wybrał jedną z dróg reformy państwa co mu się udało.Jego reformy to kombinacje innych co było innowacją.Jednak najważniejsze że zajął się prywatyzacją.On również starał się stworzyć państwo minimalne co podkreśla bardzo często jako lekarstwo na problemy państwa(biurokracja,bezrobocie,korupcja,
    bieda itd.)
    „-bon oświatowy”
    Nie uważam tego za zły pomysł,gdyż jest krokiem w kierunku prywatyzacji.Nie jest to co prawda rozwiązanie idealne(2 problemy: inwestycyjne podejście i kształtowanie programów nauczania przez rządową biurokrację).Ale plusów i tak jest więcej niż minusów.
    „6. Piszesz że nie jesteś za państwem nocnym stróżem tylko za miniarchizmem. Zatem powiedz mi czym się różni jedno od drugiego tzn czym dodatkowo zajmuje się państwo miniarchistyczne zaś nie zajmuje się nocny stróż.”
    Jest tak państwo nocny stróż to myśl leseferyczna co nie znaczy że minarchiści nie mają podobnych poglądów.Po prostu państwo ma bronić wolności i własności.Minarchiści nie są radykalni nie są za całkowitym zniesieniem podatku(przez co są kontrowersje).Obecnie nie ma sensu dociekać jaki ma się pogląd czy minarchistyczny czy anarcho-kapitalistyczny jako że wszystkich łączy UPR i przede wszystkim w myśli wolnego rynku oraz Wolności,własności i sprawiedliwości
    Jestem natomiast ciekawy dlaczego chcesz utrzymać podatek dochodowy(nie ma on sensu ekonomicznego).

  83. Do Przemeka: jeśli masz czas i ochotę to możemy popisać na gg na temat UPR gospodarki i ogolnie rzecz biorąc polityki.
    Jeżeli aprobujesz mą propozycję to daj mi znać. Oto mój adres email
    pinoczet0@op.pl
    pozdrawiam

  84. A może warto napisać jakiś tekst podsumowujący Wasze stanowiska (tzn. Wiktora i Przemka), który opublikowany by został w głownym nurcie artykułów na Prokapie… Zapraszam

  85. Czemu nie, ale w środku tygodnia trudno o poważne dyskusje także mam mało czasu, ale w weekend chętnie porozmawiam.Co do pomysłu tekstu podsumowującego dobry pomysł, ale nie wiem czy będę miał czas napisać.Zobaczymy…

  86. Ja też ,,na tygodniu” to nie za bardzo bym mógł. Najbardziej odpowiadałby mi piątek wieczór albo sobota.
    Masz mój adres email więc pisz to dogadamy się co i jak.
    Pozdrawiam

  87. Świetnie!!!
    Choc nic nie stoi na przeszkodzie, by Panowie napisali każdy z Was osobny tekst, zawierający własne wizje partii prawicowo-liberalnej we współczesnej Polsce. Jakie jest jej miejsce, czy w ogóle jest, czy ma byc radykalna czy nie itp… Jak można by taka partię wypromować, i czy może nią być nadal UPR?… Ze swej strony jako jeden z redaktorów Prokapa obiecuję ufundować po interesującej książce o tematyce wolnorynkowej dla każdego z Panów. Oczywiście po nadesłaniu artykułów 🙂

  88. A fe! Panie Wiktor lat 17!!! Nieładnie!!!Jak można w tak obcesowy, chamski i bezczelny sposób pytać kogoś publicznie o nazwisko samemu się nie przedstawiając!!!!? Widać, że jesteś z młodego, luzackiego, bez kindersztuby i bez zasad pokolenia. A fuj!!!

  89. Panie Piotrze Malinowski składam Panu gratulacje z mianowania na funkcję Sekretarza Generalnego Unii Polityki Realnej! Życzę owocnej pracy i politycznych sukcesów oraz łatowści w pokonywaniu wszelkich trudności na partyjnych zakrętach i kataraktach. Dużo sił i zdrowia oraz pomyślności prywatnych. Mam nadzieję, że administrator PROKAPITALIZM.PL nie wykasuje mi tego wpisu i zastosuje ulgowe zasady, w było nie było prywatnym życzeniu. Bardzo miłe zaskoczenie dla mnie i mam nadzieję, że Pan Piotr Malinowski wniesie dynamizm, skuteczność i optimizm w działania Unii Polityki Realnej. Niech Bóg Pana prowadzi i Duch Święty oświeca przy podejmowaniu decyzji wszelkich, Panie Piotrze Malinowski!

  90. Widzę, że UPR milczy nad czymś tak niepojętm jak suwerenność Polski. Tylko przeliczniki ekonomiczne i wysokość podatków jest fundamentem UPR!?? Niepodległość własnego kraju to z głębin oceanicznych poglądy. Jest 4 dni po referendum w Irlandii i do tej pory nie wyszedł żaden prezes UPR z oświadczeniem i apelem do uprowców. Chyba jednak im (nam?) tylko rynek w sumieniach i jak ktoś określił UPR to księgowi i nic nad to.

  91. UPR nadal śpi! Nic nie ma o referendum irlandzkim oraz naciskach na Prezydenta, posłów i senatorów o zaskarżeniu TL do TK, a także o aferze hazardowej. Nie ma zarządu i prezesów w UPR? Radzą? Zwołują ekstra Konwent, aby wydać jedno konkretne oświadczenie i żądanie? Niedobrze.

  92. Panie Macieju, ma pan zdrowie piszac komentarze do tylu artykulów!
    a co do zarządu i prezesów to pewnie szykują sie do Konwentu.
    czy moze ktoś ma jakies blizsze informacje co moze sie ciekawego i waznego wydarzyc na tym zjezdzie UPR?
    nie chodzi mi o nowy statut, bo proponowanie zmiany to purowanie starego.
    pozdr. RR

  93. A UPR nadal milczy na temat ZDRADY POLSKI. Nadal brak oświadczenia, brak protestu, brak malutkiej reakcji na to co się dzieje wokół kolejnego rozbioru i okupacji naszej Ojczyzny. Pisanie bzdur w rodzaju sondażu do p.Jurka i Stronnictwa Demokratycznego jest patałajstwem. Czekam jeszcze…..

  94. Klub Zachowawczo-Monarchistyczny, garstka politycznie niepoprawnych „osobników” był w stanie wydać wezwanie i oświadczenie o niepodpisywaniu przez Prezydenta Polski Traktatu Lizbońskiego 10.X.2009, a UPR prężąca niby muskuły i siląca się na zaistnienie na politycznym rynku i w mediach nic nie robi w fundamentalnej sprawie jaką jest Suwerenność Polski. Cisza, a właściwie zajmowanie się drugo i trzeciorzędnymi sprawkami takimi jak sondaże czy minister Hall. Tak we władzach partii są wszyscy zajęci sprawami życiowymi i bieżącymi, że nikt nie ma czasu sklecić trzech zdań na temat kolejnego gwałtu i kolejnej zbrodni, tym razem dokonywanej przy fanfarach i w atmosferze triumfu dobra dla Ojczyzny? Chyba podobna atmosfera była w końcu XVIII wieku, gdy dokonywano następujące po sobie rozbiory i abdykował Poniatowski, nieliczni patrioci ocierali łzy, a reszta wielkich tego świata zagłuszała sumienia w krzyku wzajemnych pochwał i w brzęku trzosów monet. Podobnie jest obecnie. Znikąd nadziei i pomocy?

  95. CI z władz UPR to naprawdę śmieszni ludzie są. Teraz kiedy mogli zaistnieć medialnie wywołując fale protestów internetowych oraz manifestacji ulicznych przeciw podpisaniu przez Pana Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Polski Lizbońskiego Traktatu rozbiorowego europejskich państw, bo nie tylko Polski rozbiór z wolności dotyczy, to władze UPR zajmują się panią Hallową, ministerką oświaty i propagandy oraz jakimiś sondażami. Przynajmniej tak wynika z głównej sytrony tej kanapkowej partyjki, która przez JKM straciła swoje 5 minut. Szok.

  96. Władze UPR jeszcze dziś powinny zaprosić Prezydenta Czech do złożenia wizyty w Polsce!
    Jeżeli One tego nie zrobią to my szaraczkowie zaprosimy Pana Klausa do Piotrkowa Trybunalskiego!
    ŚLIJMY KUPĘ LISTÓW Z WYRAZAMI POPARCIA DLA
    MĘŻA STANU ZNAD WEŁTAWY!

  97. A w nie tak dawnej przeszłości o UPR pisało się i mówiło: „Ostatnia deska ratunku dla POLSKI”. Mam nadzieję, że zostanie zorganizowana jakaś nowa organizacja czy partia o wolnościowym, własnościowym i prawym rodowodzie broniącym i walczącym o Polaków i Polskę. Że trud ten podejmą młodzi zapaleńcy i im się powiedzie.

  98. Ja również mam nadzieję, że powstanie taka – no właśnie nie partia – grupka, stowarzyszenie, klub dyskusyjny czy organizacja w której miejsce znajdą wszyscy Ci, którzy mają szereg fantastycznych pomysłów i tyle zapału, czasu i pieniędzy, że zmienią rzeczywistość – szkoda tylko, że nie może się to wydarzyć w UPR – jeśli ktoś powie, żejest inaczej dostanie ode mnie harmonogram działań na najbliższe 3 miesiące i publicznie, na tej stronie zadeklaruje ich wykonanie. Celem partii politycznej, odsyłam do najpopularniejszych podręczników licealnych WOSu, nie jest wydawanie oświadczeń, którymi można podetrzeć sobie np. nos – jeśli ktoś akurat ma katar, jest nim uzyskanie wpływu na władzę. Obecnie w Polsce mamy reżim demokratyczny, jesli ktoś tego nie rozumie może oczywiście wzniecić rewolucję, wymordować władze – szczególnie teraz, kiedy tylu prawdziwych mężczyzn, na tej chociażby stronie wyraża niezadowolenie z podpisania przez Prezydenta RP traktatu lizbońskiego, i przejąć władzę. Przypominam tylko, że
    1. rewolucje nigdy nie prowadzą do czegoś dobrego
    2. mordowanie jest moralnie złe
    3. zamach na władze Panstwa grozi więzieniem
    I biorąc pod uwagę trzeci punkt, radzę części komentujących jednak zastanowić się, może warto…
    Osobiście optuję za tym, żeby UPR stała się w końcu partią polityczną. Wszystkim, którzy mają lepsze pomysły, życzę, żeby w końcu pokazali wszystkim jak to się robi (każdy niech sam dopowie sobie co mam na myśli pisaząc „to”).
    Piotr Malinowski

  99. Niemożliwe ktos się odezwał z władz UPR?! Dziś na stronie głównej UPR wyczytałem wypowiedź niejakiego Tomasza Brzeziny o podpisie prezydenta lecha kaczyńskiego, jako – nie wiem wypowiedź prywatna Pana Tomasza czy oficjalne stanowisko UPR. To samo na ONET-cie: piszą, że prezes UPR pan Witczak na SWOJEJ stronie protestuje w sprawie podpisu przez lecha kaczyńskiego lesbijskiego traktatu. Drgło, partia UPR wydała głos !!!! Słusznie Pan pisze Panie Piotrze Malinowski, że 1) rewolucja jest złe; 2) słusznie mordowanie jest moralnie złe, lecz w obronie koniecznej jest dopuszczalne, że nie wspomnę o karze śmierci; 3) zgadza się, zamach na władzę państwa grozi więzieniem, co nie znaczy, że jak władza czyni zło własnym obywatelom mając nad nimi bezwzgledną władzę nie należy tej władzy zwalczać nawet za cenę więzienia czy śmierci – o ile się nie mylę kilku zapaleńców poszło do lagierkonzentration i łagrów, a nawet pod lufy i na szubienice nie zgadzając się z co niektórymi zarządzeniami władzy państwa, odpuścić czy nie; są odważni i oddani SPRAWIE czy ich nie ma? A oświadczenia, apele, protest czy manifestacje są elementami DEMOKRATYCZNEGO NACISKU i WPŁYWU, zdaje się, że dopuszczalnego w prawnych paragrafach na WŁADZE będące akurat w państwie u steru rządów. CO do harmonogramu to proszę go juz przedstawić,lecz bardziej przydadzą się pieniądze. Jak mawiał UZURPATOR z Korsyki niejaki Napoleon Bonaparte: „Do prowadzenia wojny są ptzebne trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze”. W polityce i w grze o zdobycie władzy jest tak samo, co pokazują kolejne afery: rywinowska, starachowicka, hazardowa i …. Wymordowanie ludzi władz obecnych nic nie da, co Pan Panie Piotrze proponuje, ponieważ na ich miejsce wejdą podobni albo jeszcze gorsi. Wczoraj na ONET-cie i „trybunalskich” wyczytałem oświadczenia pana Marka Jurka i Ligi Polskich Rodzin – dlaczego dopiero teraz, dlaczego nie PRZED, a PO podpisaniu? Jeżeli tak chce centroprawa strona zdobywać władzę i wpływać na władzę, to rzeczywiście można podetrzeć sobie nie tylko nos, również pupeczkę. A jak demokratyczne zasady i modne dziś „procedury demokracji” i „demokratyczne standarty” się nie sprawdzają, gdyż ogłupiały motłoch demokratycznie czyni zło sobie i innym czyli mniejszości, to co? WANDEA przeciwstawiła się demokratycznej władzy czy wzniecała rewolucję przeciw rewolucji; dobrz ezrobili czy źle? Komunizm musi zwyciężyć na całym świecie w formach różnych dla różnych mentalności ludów i dopierow wówczas zostanie całkowicie obalony i odrzucony, jak każdy naród dostanie od socjalizmu po tylnej części pleców. Niestety proces ten musi być rozłożony w czasie, chyba, że Opatrzność/Duch Święty będzie interweniować wcześniej. To tylko albo aż tyle.

  100. Kimkolwiek Pan jest proszę nie zarzucać mi nakłaniania popełnienia przestępstwa. Ja po prostu zauważam takie chęci, czytając powyższe komentarze. Więcej, argumenty, które podałem mają do tego zniechęcić. Czy ma jakieś znaczenie, kiedy ukazują się oświadczenia, które nie mają kompletnie żadnego znaczenia politycznego w momencie gdy urzędujący prezydent podpisuje dokument. Ja nie uważam, żeby sytuacja wymagała zamachu na władze. Od jutra nie będą stacjonowały w Polsce obce wojska. Jest jeszcze czas, mało, ale zawsze. Niemniej jednak jeśli ktoś odczuwa taką potrzebę może spróbować, istnienie BORu zakłada takie przypadki. Zawsze na ich miejsce może wejść no1, w swoim mniemaniu na pewno lepszy, więc faktycznie Opatrzność czuwa i zsyła właściwych ludzi we właściwym momencie, szkoda, że tylko wirtualnie na SP, a nie realnie, np. do Pałacu Prezydenckiego. Oczywiście, że apele, pisma, manifestacje itp. są formą nacisku i ma Pan rację UPR powinna wydać takie ośwadczenie, na pewno wszystkie media rozgłosiłyby ten fakt, Pan Lech Kaczyński w końcu dowiedziałby się, że UPR jest przeciwna traktatowi i stanąłby po stronie zrywu narodowego. Tylko budząc się z takiego snu proszę sprawdzać prześcieradło.
    UPR wielokrotnie wypowiadała się na temat przystąpienie do UE jak i na temat traktatu. Zarówno Władze Statutowe, jak i poszczególni członkowie. Łudzenie się, że powsztrzyma się cały akt na tydzień czy też na dobę przed pozostawiam członkom tej grupy dyskusyjnej, której powstanie wczoraj zasugerowałem. Chociaż jak znam, przynajmniej piotrkowskie realia, to takich grupek jest już mnóstwo.
    Powtarzam UPR musi stać się partią polityczną – realnie. I mam nadzieję, że w najbliższą sobotę zrobimy pierwszy, duży krok w tym kierunku.
    Piotr Malinowski

  101. Zapomniałbym o najważniejszym, padła pierwsza deklaracja wsparcia działania w UPR. Panie no 1, z całą odpoweidzialnością słów, jako Sekretarz Generalny Partii, proponję Panu funkcję koordynatora zbiórki podpisów w najbliższych wyborach i osobę odpowiedzialną za roznoszenie materiałów propagandowych.
    Jeśli chce Pan być traktowany poważnie proszę wpisać swoje dane, skontaktuję się z Panem.
    Piotr Malinowski

  102. W wypowiedziach Pana Piotra widać rozsądek którego brakuje fanatycznym piewcom JKM i libertariańskiego radykalizmu. Oby tacy ludzie jak Pan przejeli władzę w UPR. Może wreszcie coś drgnie. Ja w każdym razie życzę powodzenia.
    Powodzenia

  103. Eurosceptyczna UPR wykazała się na stronach głównych, łódzkiej i piotrkowskiej w popieraniu zaskarżenia Lezbijskiego traktatu do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego! I to będzie na tyle! Wystarczył przeciez elektronikautomat z tych stron przenoszący wszystko w tej sprawie z „prokapitalizm.pl”!! Czy były trudności obiektywne – brak ludzi, czasu i pieniędzy?

  104. Unia Polityki ROZBITEJ/ROZWALONEJ zmienionej w bandę demagogów, w motłoch, szczekającą czerń, walczącą o kasę misiu, o kasę, zaślepiona tłuszcza przed którą pobłyskują mirażę stołeczków i fotelików. Krzyż na drogę, a może uda się uczepić jakiegoś gówna w rodzaju PO lub PiS i będzie obsrany listek figowy. Upadek, zdrada, wstyd, hańba, żenada. Ludzie z zasadami w dziurawych majtkach.

  105. Ostatnia patriotyczna partia w Polsce przestała istnieć. Została zniszczona rękoma własnych(????)działaczy. Tak w tm demokratycznym błotku przebierają w UPR nóżkami za stołeczkami obojętnie jakiej wadzy, że są nawet w stanie wejść w koalicję ze zdrajcami z Populizm i Socjalizm. Musi minąć z 70 lat, aby obudził się narodowy i patriotyczny duch Polaków, o ile w ogóle jest mozliwe takie przebudzenie.

  106. Myli się Pan, Panie Macieju. Ludzie, którzy teraz rządzą UPR to osoby, które w końcu realnie patrzą na świat. No bo co komu po UPR która zbiera regularnie 1 % i nie może wcielać absolutnie żadnych idei w życie?
    UPR musi iść na kompromis z rzeczywistością lub dogorywać poza marginesem sceny politycznej.

  107. No to idżmy na kompromisy – wysokie podatki, armia z obowiązku z poboru każdego co ukończył 18 lat, urzędy wydają koncesje na działalnośc gospodarzą w każdej dziedzinie w zamian wprowadzimy jako UPR karę śmierci. Dobry kompromis? kompromisy nie dobre dla wolności zwykłych ludzi wprowadzić można całe kopy i będzie oznaczać to wpływ UPR na demokratyczny motłoch czy stołki dla działaczy UPR?

  108. Janusz Korwin-Mikke robi swoje nie przejmując się, że psy szczekają. Na swym blogu 23.XI.2009 ogłosił: „Pierwsza akcja partii „. I to nie w sprawach zielarzy, rozdziału państwa od Kościoła i religii, dzieci w szkołach czy i innych tego rodzaju michałków, lecz w sprawie suwerenności Polski. W sprawie fundamentalnej.

  109. @ Maciej Dybowski
    Czyli rozumiem lepsza jest agonia z lat 1989-2009? To w ogóle jaki ma Pan pomysł na UPR ? Co Pan by zaproponował by UPR przekroczyła w końcu 5 %?

  110. To ludzie muszą chcieć zmian. Aby wprowadzić program UPR jest potrzebna po naszej stronie armia lub najsilniejsza razwiedka. Demokratycznie nie da się przeprowadzić niczego. Nie można grać w dyktaturę w demokratycznej zasadzie gry, gdzie podstawą jest aby zdobyć władzę i ją utrzymać Kłam, Kłam i jeszcze raz Kłam, to jedna zasada, a druga zasada demokratyczna jest brak zasad.Niestety tak to wygląda.

  111. @ Maciej Dybowski
    Program UPR jest zbyt rewolucyjny by zaakceptowało go więcej niż 1-2 %. Jest nie realny miejscami absurdalny. Należy go ,,złagodzić”, dostosować do rzeczywistości. Obecnie (przed odejściem JKM)UPR jest gdzieś w XIX wieku. Proszę zauważyć że np niemiecka FDP nie chce XIX wiecznego kapitalizmu lecz proponuje normalne, dające się zaakceptować rynkowe rozwiązania. Oni są w XXI wieku a UPR jak już wspomniałem to wiek XIX.
    FDP dzięki pewnej programowej ewolucji może wpływać na kształt RFN natomiast UPR losów Polski kształtować w żadnym wypadku nie potrafi. Dlatego potrzeba zmian. Dojście w UPR do władzy ,,ekipy Chojeckiego” to dobry prognostyk.
    Pozdrawiam

  112. Program UPR jest programem KONTRREWOLUCYJNYM, podkreślam KONTRREWOLUCYJNYM. Czy tak to trudno zrozumieć? Świat jest dla ludzi czy ludzie dla świata? Precz z demokracją i demokratycznymi zasadami. Lepszy ludzki wiek XIX niż techniczny, odczłowieczony wiek XXI. Zapewniam cię wiktor lat 17, że UPR w najbliższych 20 latach nie zdobędzie wpływu na politykę, zwłaszcza od godziny 0.oo 1.XII.2009.

  113. KONTRREWOLUCYJNY? Trudno to zrozumieć? Owszem trudno. Kontrrewolucja przeciw jakiej niby rewolucji? Nie rozumiem.

  114. wiktor lat 17 – odpowiadam po raz pierwszy i ostatni. 1) nie rozmawiam z nieletnimi i małoletnimi, aby nie być oskarżonym o pedofilię; 2) nie dyskutuję z ludźmi bez imienia i nazwiska czyli anonimowymi tchórzami; 3) jeżeli masz rzeczywiście 17 lat to jesteś małoletni czy nieletni i musisz jeszcze wiele przeżyć, przeczytać i przemyśleć aby pojąć jakim zagrożeniem jest nieustanna rewolucja, w sumie wynikająca z reżimu demokratycznego; 4) rewolucja trwa od zarania dziejów od kiedy diabeł zbuntował się pychą i nieposłuszeństwem Bogu i został strącony do piekła i tak ta rewolucja trwa przez kuszenie nas śmiertelnych – rewolucją polityczną, rewolucją techniczną i przemysłową, rewolucją społeczną, rewolucją gospodarczą, rewolucją kulturalną i moralną, często rewolucje te są skumulowane w jednym miejscu i czasie, kiedy indziej rozłożone tereytorialnie i dziejowo i wszystko co jest robione przeciw tym rewolucyjnym i szkodliwym w sumie dla ludzi działaniom jest kontrrewolucją. Powolne i ewolucyjne zmiany są lepsze, dokładniejsze i trwalsze od zmian gwałtownych, rewolucyjnych z dużymi liczbami ofiar. I to byłoby na tyle. Pozdrawiam, czytaj i ucz się. Przypinasz od dziś białoczerwoną wstążeczkę? Czy nie? Twoja odpowiedź, nie tyle mnie, co sobie wiele ci powie o Tobie samym.

  115. Wolność i Praworządność w skrócie „WiP”. Niefortunna nazwa, kojarzy się z VIP – z angielska z Bardzo Ważną Osobą(Personą). I symbol bardzo, mym zdaniem nieczytelny. Lepiej było przyjąć nazwę Wolność i Sprawiedliwość w skrócie „WiS”, co mnie się kojarzy z „VIS” – z łaciny siła, a przed II wojną światową z produkowanym w Radomiu bardzo dobrym pistoletem ViS. To taka moja mała dygresja dla ożywienia UPR.

  116. 1. Nie musi Pan natomiast ja niebęde Pana zmuszał do tego.
    2. Tak? To dziwne bo jakieś 70 % komentujących posługuje się pseudonimem a mimo to jest Pan dość aktywny.
    3. Polityczny reżim demokratyczny jest dobry. Jeśli sądzi Pan inaczej to Białoruś(autorytaryzm) oraz Korea Płn(totalitaryzm) stoją otworem.
    4. Widzę że z Pana taki liberał jak z Friedmana keynesista. Wygląda mi Pan na jakiegoś konserwatyste z KZM nobilitującego stary feudalny ład oraz podział stanowy. Więc co Pan robi na tej stronie?
    Pozdrawiam

  117. Czy w UPR myślą, że PiS/da dobre miejsca na listach wyborczych. Nie rozumieją w UPR, że pisDA zupełnie jak PZPR wszystko czyli nici przez to pożre UPR, ze smakiem jako deser albo przystawka zupełnie jak konkretny obiad – LPR i Samoobronę?

  118. Jak tam reformy demokratyczne w UPR? Przekładają się na obecność w masowych okłamywaczach? Po tych wyborach coś mi się zdaje, że jedyna konserwatywna i liberalna partia w Polsce przestanie istnieć? Oby moje słowa zamieniły sie w g…. na rzadko.

  119. To przetrzyj oczy i zobaczysz oraz wytęż umysł i pomyśl – kto i dlaczego stoi za niszczeniem jedynej prawicowej parti, jaką była UPR.

  120. Jak podaje KONSERWATYZM.PL od 17.02.2010 jest nowy prezes UPR pan Żółtek. Na stronie UPR nic nie ma na temat zmiany prezesa. Ktoś w UPR miesza i niszczy ją. Jednoczesnie wyrzucają z UPR p.JKM i popieraja go na prezydenta eurowojewództwa PolniszeLand. Ciekawe? Kto i dlaczego wykańcza UPR.

  121. Wczoraj pacze i wzrokowi memu niedowieżam. Żecznikiem prasowym TVP jezd niejaki Stanisław Wojtera. Myślę sobie zbierznoźć nazwisk, lecz pokazują człeka i tważ znajomą jezd. Tak to dawny prezes UPR!!!! A na stronie UPR nikt nie hwali się tym fakdem. Pewnie jest przeciwnikiem zmian demokratycznych w UPR i dlatego nie godzien jest wzmianki o funkcji żecznika prasowego TVP. Jest że tak ujmę we władzach TVP to morze będzie więcej UPR w publicznej tv? Nie! nie będzie gdyż jest bałagan w UPR i nie ma sie czym hwalic i co pokazywać. I Pan Wojtera Stanisław dobrze robi rze upr nie wpuszcza na antene.

  122. Komentarze ze świadomie robionymi błędami ortograficznymi będą usuwane. Proszę się nie wygłupiać i pisać normalnie, bo ani to śmieszne ani żałosne. Każdy kolejny idzie do kosza…

  123. Cóż trzeba mieć szczyptę dystansu do siebie i do innych. Mój wpis miał być hepeningiem tekstowym zwracającym uwagę na ludzi z UPR robiących „karierę”. Z UPR jest pani Pitera, minister do spraw podejrzeń korupcyjnych,pan Ziemkiewicz redektor w „RZeczpospolitej” i TVP.Info.pr.III,…., kto jeszcze jest z UPR i maszeruje przez stanowiska, a nic nie daje idei konserwatywno-liberalnej,…??? wPiSik mój jest ani żałosny ani śmieszny – trudno, jakoś z tym trudnym balastem będę żył. Pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym oraz rozwoju strony i wzmocnienia UPR – masd

  124. Ciekawe arty są na konserwatyzm.pl pana Skurzaka na temat pana profesora Roberta Nowaka i Radia Maryja. Jest również informacja o kandydacie UPR + WiP niejakim Januszu Korwin Mikke.

  125. Na swojej stronie niejaki Janusz Korwin Mikke pisze, że prezesem UPR jest niejski Żóltek z Krakowa. Na stronie UPR nic nie ma na ten temat. Rozłam w UPR w rozkwicie!!!

  126. Na razie UPR i tak nie jest partia dynamiczna, więc czy jest rozłam czy go nie ma wiele nie zmienia.
    Najwazniejsze teraz jest uporządkowanie spraw organizacyjnych, programowych i wyznaczenie nowych celów strategicznych.

  127. Na stronie konserwatyzm.pl ukazał sie wywiad z p.Rafałem Ziemkiewiczem. Uderzył mnie w nim brak wzmianki o UPR i uczestnictwie p.R.Ziemkiewicza jako rzecznika prasowego w tym obecnie schyłkowym przedwsiężięciu politycznym.

  128. Coś nic nie słychać w zreformowanym demokratycznie UPR. Brak działań i własnego kandydata na prezydenta. Czyżby SS osiągnąły cel i pozbawiły Polskę ostatniej deski ratunku? A JKM ze swym WiP(cóż za nie trafny skrót!!)migawkowo istnieje w telewizorniach i mediumach. Szkoda!! !ak spieprzyć dobrą ideę to tylko można w Polsce!!! Pytanie – kiedy obecny UPR zgłosi oficjalny akces do PiS???

  129. Na stronie 'konserwtyzm.pl’ są dwie, ciekawe moim zdaniem informacje. Pierwsza to informacja o powstaniu nowej prawicowej strony: „Wandea, Ostoja Ciemnogrodu” – mam nadzieję, że będzie jako link zaprzyjażniony na 'prokapitalizm.pl’. Druga, to właściwie artykuł Tomasza Daleckiego „UPR-ciąg dalszy sporu”. Myślę, że jako głos w dyskusji na temat przyszłości UPR powinien ukazać sie również na stronie 'prokapitalizm.pl’???! Dobry i mocny głos w dyskusji o upadku UPR. Niestety.

  130. Demokracja w UPR?
    Hmm, rozumiem, że to dla tego Pan JKM się z wami rozstał ponieważ wy chcecie demokracji 🙁
    Kiedyś na was głosowałem teraz już nigdy…

  131. Żal i szkoda, że UPR została rozbita na co najmniej trzy frakcje z kanapy stała się fotelami, które będą co jakiś czas przenoszone a to do piwnicy a to na strych a to do lamusa. Wielka strata dla polskiej sceny politycznej z czego nie zdają sobie sprawy politycy i demokratyczna gawiedź.

  132. Jakiś pan Lisicki na stronie UPR popiera bez warunkowo i z argumentami Jarosława Kaczyńskiego, a p. Tomasz Dalecki nachwalić się nie może p.Janusza Korwin-Mikke. UPR idzie co raz bardziej w dziką rozsypkę. Kompletny upadek nastąpi przy wyborach samorządowych – z jednej kanapy zostaną trzy wysiedziane foteliki. Szkoda, wielka szkoda.

  133. UPR kiedy zgłosi akces do PIS, aby rozmyć się w tłuszczy socjaldemonacionalnej? Czy może już to jest zrobione lecz nie ogłoszone oficjalnie?

  134. Unia Polityki Realnej na swej stronie ogłosiła, że w dniach 27.VIII/29.VIII.2010 odbędzie się w Wiśniowej Górze Piknik Prawicy. Czy w trakcie tej imprezy będzie ogłoszony oficjalny akces UPR do PiS jako jedynej siły centroprawicowej(hehechehacha) na politycznej scenie Polski. UPR konserliberalnym listkiem figowym na socjalistycznym PiS. Kisiel przewraca się w grobie.

  135. Czytałem ogłoszenie o Pikniku Prawicy w Wiśniowej Górze. Czy oprócz wymienionych gości będą inni, jeżeli tak to jacy? Impreza szykuje się na ciekawą, tylko dlaczego takie są wyśrubowane ceny za noclegi? Czy nie czas zorganizować sejmiku prawicy i zaprosić na niego Korwin-Mikkego, Michalkiewicza, Ziemkiewicza, Jurka, Wojciechowskiego, Gwiazdowskiego, Rydzyka, Kluskę i innych i zacząć budować czwartą siłę polityczną za PiS, PO, SLD, gdyż PSL chyba się nie odbuduje do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Dojść do zgody i porozumienia i wreszcie zbudować prawą stronę politycznej sceny Polski???

  136. I stało się!!! Określający się jako monarchiści i tradycyjni konserwatyści podpisali sojusznicze porozumienie ze skrajnymi komunistami i maoistami z Komunistycznej Partii Rewolucyjnej. Są na ten temat dyskusje na stronach – 'legitymizm.org’ i 'konserwatyzm.pl’ między innymi „Antyliberalna prawica a zagadnienie wolności” Adama Tomasza Witczaka oraz „Maoistyczny legitymizm uczniów prof.Jacka Bartyzela” Adama Wielomskiego. Może już czas aby do dyskusji na temat granic wolności i granic w sojuszach politycznych włączyły się ugrupowania centroprawicowe i doszły do budującego jedność porozumiena? Chyba, że jest to znak czasów i hasło do włączenia UPR do PiS?

  137. Pukpuk!puk!pukk!!! Czy UPR jeszcze istnieje czy już jest deserem PiS-u???? Czy jutro, 23.VII,w piątek, w Piotrkowie na ul.Przemysłowej o 18.oo będzie przedstawiciel UPR na spotkaniu z posłem A.Macierewiczem i przedstawi samorządowy program wolnościowy przedstawiny na tej stronie jako program JKM?

  138. Problemem są osoby zatrudnione w samorządowych i państwowych urzędach, w ich agendach oraz firmach państwowych i publicznych o konserwatywnych i liberalnych poglądach, które nie mają dość sił i energii, pomysłów i determinacji czy środków finansowych na własną samodzielną działalność biznesową i gospodarczą. Będą teoretyzować i narzekać. I tylko tyle i aż tyle.

  139. Wybory samorządowe już są wyznaczone na konkretną datę. Czy na „prokapitalizm.pl” będą szkice programów dla miast, wsi i gmin? Szkice programów o wolnościowym rodowodzie i konserwtywnoliberalnym fundamenice. Tak aby można je było zastosować do specyfiki poszczególnych wsi i miast. Obojętne czy zwolennicy UPR-Kocik, UPR-Żółtak, WiP przedstawia taki ramowy program dla samorządu.

  140. Tomasz Dalecki, Sekretarz Generalny UPR na stronie”konserwatyzm.pl” przedstawił sytuację wewnętrzną w UPR, tak UPR Pani Kocik jak i UPR Pana Żółtka. Jedno jest pewne, że przez 8 misięcy są podejmował decyzję i wydał wyrok z którego wynika, że ani Pani Kocik ani Pan Żółtek nie są prezesami, lecz prezesem jest Pan Witczak. Śmierdząca sprawa. Trzy upr w jednym.

  141. Panowie. Reformatorzy i lojalisci UPR w obecnej postaci. Przeczytajcie teraz uwaznie to co napisze.
    Zgodnie z zasadami wolnego rynku konkurencja sprzyja wszystkim.
    Czytajac tutaj komentarze dochodze do wniosku, ze sa dwie strony. Tradycyjny UPR i reformatorzy, z reszta juz ktorys z kolei. Po reformie, ugrupowanie straciloby swoich, ze tak ujme tradycjonalistow. W przypadku, gdy nie dojdzie do reformy. Rozsadny rynkowiec i wiktor lat 17 oraz im podobni beda zniechecni do tkwienia w ugrupowaniu, ktore w pelni nie odpowiada ich ideom czy wyobrazeniom. Jedna strona i druga beda marnowali czas na rzucaniem w swoja strone nic nieznaczacymi argumencikami, prowadzacymi ostatecznie do slepego zaulku.
    Jezeli ktos ma inna wizje na partie, prosze zalozyc swoje stowarzyszenie i wedlug swojej lini swiatopogladowej realizowac cele w ostatecznosci dazace do wolnosci gospodarczej w naszym kraju. Z matematycznego pkt. widzenia wieksze jest wtedy prawdopodobienstwo sciagniecia nowych zwolennikow. Stary UPR bedzie sciagal jednych, nowy UPR drugich. Bedzie dochodzilo do korzystnego rozdrobnienia, gdzie kazdy bedzie pracowal na swoj sukces. Rywalizacja w ostatecznosci doprowadzi kiedys do SCALENIA sie wszystkich patriotycznych oraz wolnorynkowych ugrupowan, liberalnych jak i konserwatywnych obyczajowo do jednego RUCHU OBYWATELSKIEGO na wzor amerykanskiej TEA PARTY. Predzej czy pozniej to nastapi. A czy to bedzie za rok czy nawet 5 lat to zalezy od nas wszystkich. Rywalizujcie dzialaniem, a nie paplaniem pozbawionego sensu. Kazdy niech robi swoje, a w ten sposob osiagniemy wspolnie cel. W jednym z artykulow na prokapitalim.pl przeczytalem, ze lewica potrafi sie zjednoczyc, a my prowadzacy wlasne interesy i czesto myslacy o wlasnym dobrobycie tego nie potrafimy. Widocznie nie jest czas na ta chwile, a spoleczenstwo jeszcze do tego nie doroslo, tak samo jak wolnosciowe ugrupowania (czyli my) nie doroslismy do KONSENSUSU. To jest nasza wydawaloby sie wada, ale ja uwazam ja za zalete. W cale nie musimy sie jednoczyc w taki sposob jak robi lewica. Rywalizujmy uczciwie ze soba. Zakladajmy stowarzyszenia, organizujmy spotkania z ludzmi o podobnych celach. Kiedys nadejdzie czas na nasza TEA PARTY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here