Z naszej poczty…

Założone przed czterema laty przez Pawła Tobołę-Pertkiewicza Wydawnictwo PROHIBITA kończy właśnie 4 lata. Powstało 1 grudnia 2007 roku i od tego czasu wydało blisko 30 interesujących książek z zakresu polityki, ekonomii wolnorynkowej i historii najnowszej. Z okazji rocznicy, przez 4 dni w księgarni Multibook.pl można nabyć książki wydawnictwa w wyjątkowo niskich cenach!


Wśród autorów książek, które ukazały się z logiem Prohibity są m.in. prezydent Czech Vaclav Klaus, prof. Roberto de Mattei, Richard Weaver, Alvaro Vargas Llosa, prof. Andrzej Zybertowicz, prof. Michał Wojciechowski, czy dr Piotr Gontarczyk. Warto wspomnieć też, że nakładem Prohibity ukazała się książka amerykańskiego kandydata na prezydenta, kongresmana Rona Paula „Wolność pod ostrzałem”, czy piękne dwutomowe wydanie „Dzieł zebranych” XIX-wiecznego francuskiego ekonomisty i pamflecisty Frédérica Bastiata.

– Być może wydanie 30 książek w ciągu 4 lat to niezbyt wiele, ale chciałbym podkreślić, że wszystkie książki wydałem bez żadnych publicznych grantów. W wydawane książki inwestuję własne środki, dzięki czemu jestem niezależny od zmieniających się koniunktur politycznych – przyznaje Paweł Toboła-Pertkiewicz, właściciel.

Wydawnictwo zaczęło bardzo skromnie, od cienkich książek, czy właściwie broszurek. Dopiero po roku przyszła pora na obszerniejsze publikacje. – Dużo jest wydawców, którzy przeinwestowali. Wydać kilka książek i zbankrutować to nie jest sztuka. Trzeba z pokorą budować firmę powoli, krok po kroku, trochę na chłopski rozum, o którym pisał Bastiat – dodaje. Przełomem było wydanie „Nowych kłopotów z historią” Piotra Gontarczyka oraz „Czym jest europeizm” prezydenta Klausa. W 2009 r. dzięki ogłoszonej i wykupionej przez niemal 250 osób subskrypcji, ukazało się piękne dwutomowe wydanie „Dzieł…” Bastiata.

Dwie z wydanych przez wydawnictwo książek zostało nominowanych do literackiej nagrody im. Józefa Mackiewicza; książka prof. Michała Wojciechowskiego „Moralna wyższość wolnej gospodarki” zdobyła nawet wyróżnienie w edycji za 2009 rok. W tym samym roku wspomniana książka została doceniona w Stanach Zjednoczonych zdobywając nagrodę Sir Antony Fishera.

Dziś Wydawnictwo bierze udział w najważniejszych imprezach książkowych w kraju. Przed kilkoma dniami w zakończonych Targach Książki Historycznej, miało własne stoisko jako jedno z nielicznych prawicowych wydawnictw. Wydawnictwo prowadzi również największą prawicową księgarnię internetową w Polsce – www.multibook.pl oferującą blisko 3 tysiące książek.

– Zarówno Wydawnictwo jak i księgarnia wciąż się rozwijają. Z początkiem Nowego Roku uruchomimy nasz sklep w nowej odsłonie, co będzie z pewnością nową jakością. Planujemy również wydanie kolejnych, niezwykle ciekawych książek. Jeszcze w grudniu ukaże się naszym nakładem książka dr. Roberta Gwiazdowskiego „A nie mówiłem? Dlaczego nadszedł kryzys i jak najszybciej z niego wyjść?”.

Czy w czasach, gdy Polacy czytają coraz mniej i przewiduje się koniec książki,rozwój wydawnictwa i księgarni jest możliwy? – Te treści i wartości, które promujemy są wciąż nieobecne w debatach telewizyjnych czy radiowych. Siłą rzeczy ludzie, którzy są zainteresowani ideami niepoprawnymi politycznie niejako zmuszeni są do sięgania po książki, gdyż są one najtańszym środkiem dotarcia do odbiorców. Czy książka zniknie? Gdy wchodziła telewizja, wieszczono rychły upadek kina? Gdy nastała era Internetu, zapowiadano upadek telewizji – nic podobnego się nie stało. Zatem i książka sobie poradzi. Najważniejsze jest, aby wydawać książki ciekawe i robić to profesjonalnie – mówi Paweł Toboła-Pertkiewicz.

Wydawcy jak i czytelnikom wypada życzyć jeszcze wielu ciekawych książek, które ukażą się spod znaku Prohibity.

UWAGA! Z okazji czterolecia firmy, książki wydawnictwa Prohibita w księgarni Multibook.pl zostały na 4 dni wyjątkowo przecenione! Warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji i zrobić zakupy wspierając niezależne wydawnictwo. Zapraszamy na www.multibook.pl http://www.multibook.pl/wydawnictwo-prohibita,59.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here