Czym różni się 007 od 07? Pierwszy to Bond – agent Jej Królewskiej Mości, a drugi, to Borewicz podróbka pierwszego na potrzeby PRL-u. Przygody obydwu panów bywały wciągające, ale to tylko fikcja kontra fikcji, a prawdziwa walka wywiadów trwa.

Czy nasz, polski kontrwywiad bierze w tej wojnie udział? Trudno powiedzieć, ba trudno nawet powiedzieć czy został odrusaczony i działa zgodnie z polską racją stanu. Nawet jeśli tak jest, to przydałoby mu się nasze obywatelskie wsparcie. Na czym miałoby ono polegać? Otóż na tropieniu nie tyle agentów wywiadu, bo tego nikt z poza służb zrobić nie jest w stanie, a na tropieniu agentów wpływu.
  
Tych można rozpoznać po działaniach destrukcyjnych w naszym życiu publicznym. Tu należą wszelkiej maści „autorytety moralne” skłaniające nas do zachowań niemoralnych, wszyscy „tolerancyjni inaczej”, „poprawni politycznie” itd. Nie wystarczy przestać nabierać się na ich bajdurzenia, należy tropić i wytykać takie agenturalne zachowania. Najczęściej bowiem to co robią mieści się niestety w granicach prawa i żadne służby porządkowe ścigać ich nie mogą, gdyby nawet miały najlepszą wolę. My, jako obywatele możemy jednak protestować przeciwko wydawaniu naszych pieniędzy na haniebne spektakle, filmy, czy książki, zwłaszcza szkalujące nasze dobre imię.
  
Ostatnio wszyscy doradzają rządowi co powinien robić. Dorzucę i ja swoją cegiełkę. Odbierzcie „resortowe emerytury” przenosząc je do ZUS-u. Niech oprawcy mają chociaż tak samo naliczane emerytury, jak ludzie których krzywdzili. To jest sprawa, z którą nie można zwlekać. Wiem, że podniesie się jazgot, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że ubekistan i tak utopiłby nas w łyżce wody niezależnie od tego czego doznaje – złego, czy dobrego.

Małgorzata Todd

Autorka prowadzi swojego bloga Internetowy Kabaret…

1 KOMENTARZ

  1. W czwartek, 17.III.2016, w TV Trwam była w cyklicznej audycji „Rozmowy niedokończone” ciekawa dyskusja prowadzona przez zakonnika z czterema panami na temat upowszechnienia dostępności broni wśród normalnych , dorosłych i praworządnych Polaków w Rzeczpospolitej. Panowie ci to: prawnik-konstytucjonalista, działacz ze związku strzelectwa sportowego, rekonstruktor historyczny i działacz propagujący posiadania broni i jednocześnie myśliwy. Dyskusja była bardzo ciekawa. Chciałem program ten wrzucić na TĘ stronę, lecz KTOŚ na stronie TV Trwam jej nie umieścił, nie ma jej tam. Są różne i z różnych dni, z tego cyklu, lecz akurat tej audycji NIE MA. Ciekawe czy zadziałała agentura wpływu, której celem m.in. jest rozbrojenie Polaków i Polski, a właściwie niedopuszczenie do uzbrojenia Polski i Polaków? Taki drobiazg, a wiele mówiący. Rozmowa była bardzo spokojna i rzeczowa, na konkretne argumenty. Współczuję temu zakonnikowi; pewnie dostał burę i więcej nie będzie występował w TV Trwam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here