ABW, na wniosek prokuratury, przeszukała mieszkanie mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego, twórcę strony internetowej www.antykomor.pl . Uznano, że treści publikowane na tej stronie naruszają dobre imię prezydenta III RP, Bronisława Komorowskiego.


Jak wynika z dotychczasowych informacji, funkcjonariusze Agencji weszli do mieszkania autora strony we wtorek, 17 maja 2011 roku o 6 rano. Przeszukano mieszkanie, zarekwirowano laptopa. Jak informuje portal http://kontakt24.tvn.pl, przeszukano także piwnicę tomaszowianina.
Po całej akcji autor strony zdecydował się ją zamknąć. Pod adresem strony można jednak przeczytać jego wyjaśnienia: „Strona AntyKomor.pl została zamknięta a jej reaktywacja nie będzie miała miejsca. Powód, dla którego stało się tak a nie inaczej jest prozaiczny – ktoś najzwyczajniej w świecie doniósł, że na łamach AntyKomor.pl „publicznie znieważa się prezydenta RP”. Nie chcę polemizować z czyjąś subiektywną opinią – dla jednych AntyKomor.pl był miejscem godnym pożałowania, siedzibą zła i kto wie czego jeszcze a dla drugich pozycją, która działała na podobnej zasadzie jak te, które „ironizowały” (delikatnie mówiąc) na temat świętej pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Pana Jarosława Kaczyńskiego i która to pokazywała w satyrycznym świetle poczynania obecnej głowy państwa oraz jej (jego) współpracowników. Serwis był także miejscem, w którym każdy, bez względu na poglądy, mógł wyrazić swoje zdanie – oczywiście dbaliśmy o to, by nikt nie przesadzał, dzięki czemu AntyKomor nie przypominał szamba, ponadto zamieszczane na łamach strony materiały (w szczególności chodzi o zdjęcia oraz gry) były tworzone tak, by nie wywoływały niesmaku u oglądającego (chociaż to zależy od subiektywnej opinii każdego z odwiedzających). Głównym motywem działania „AntyKomora” było pokazanie tej „drugiej stronie” jej własnych „metod postępowania”, które polegały głównie na ciągłym wyśmiewaniu ich „przeciwników” politycznych a także wyolbrzymianiu pewnych, nic nie znaczących lub nawet błahych kwestii – mam tu na myśli stałe i perfidne działania mające na celu ośmieszenie osoby ś.p. Lecha Kaczyńskiego oraz jego brata Pana Jarosława Kaczyńskiego – wulgarne „photoshopy” i głupkowate gry a także inne materiały godne pożałowania”.
W końcowej części swojego tekstu autor www.antykomor.pl pisze: „Działania podjęte przez „aparat państwowy” mają charakter cenzury politycznej, ogranicza wolność słowa a także, co najważniejsze, ogranicza prawo obywatela do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych oraz ogranicza debatę publiczną, której ktoś się chyba boi. Forma serwisu AntyKomor.pl nie była znieważająca, nie zawierała nieprawdziwych informacji a jedynie te, które pojawiały się w ogólnodostępnych portalach informacyjnych oraz blogach użytkowników prywatnych. Ponadto cenzura prewencyjna oraz licencjonowanie prasy, to charakterystyczne metody kontroli mediów w systemie autorytarnym!„.
P.
Foto. PSz/Prokapitalizm.pl

2 KOMENTARZE

  1. mamy więc neobolszewizm czy jak kto woli neostalinizm. za tamtych czasów za kawały polityczne UB też wsadzał do więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here