Z Damaszku.  Amerykański dziennikarz oskarża CIA, Mossad i M16 o wspólne działania w Syrii.
„Zachodnie kraje robią wszystko aby zakłócić pokój w Syrii” – oświadczył TV RT (Russia Today) amerykański pisarz i dziennikarz Webster Tarpley  (Vermelho,. Voltaire) w Damaszku, syryjskiej stolicy .  Zgodnie z tym co powiedział cywile w Syrii muszą stawiać czoła szwadronom śmierci i ślepemu terroryzmowi, które są częścią akcji sabotażowych i destabilizacyjnych inicjowanych przez CIA.Amerykański ambasador w Syrii Robert Ford. (Zgodnie z informacjami  pochodzącymi z  wiarygodnego źródła) jest kluczowym urzędnikiem Departamentu Stanu USA odpowiedzialnym za rekrutacje arabskich terrorystów do 'szwadronów śmierci’ razem z członkami Al-Qaeda (organizacji finansowanej przez CIA) używanych już  w Afganistanie, Iraku, Jemenie i Czeczeni. Teraz znajdują zastosowanie do walki z syryjska armią i policją do wywołania wojny domowej w tym kraju.
„W jaki sposób zwykły obywatel Syrii z którejś z grup etnicznych może wiedzieć co się dzieje?Ludzie narzekają, że są  atakowani przez snajperów. To ślepy terroryzm używany po prostu w celu destabilizacji kraju tak, aby skłócić ze sobą różne grupy etniczne. Nie nazwałbym tego wojną domową – ta nazwa wprowadza w błąd w odniesieniu do wydarzeń z jakimi mamy do czynienia obecnie w Syrii. To co naprawdę się dzieje to to, że cywile są atakowani przez profesjonalne szwadrony śmierci.  Jest to typowa metoda stosowana przez CIA. Nikt nie wie jak się pojawiły. „W tym przypadku jest to tajna i zaplanowana akcja CIA, MI6 i Mossadu sfinansowana z pieniędzy Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich i Kataru” – powiedział Webster.
Zauważa on, że Syria jest jednym z najbardziej tolerancyjnych społeczeństw na Bliskim Wschodzie, jedynym miejscem, gdzie ludzie z różnych narodowości mogą żyć razem w harmonii; muzułmanie, chrześcijanie i inni.
„Syria jest modelowym przykładem współżycia ze sobą różnych grup etnicznych. Polityka Stanów Zjednoczonych w tym momencie ma na celu rozbicie tej harmonii i wprowadzenie chaosu na Bliskim Wschodzie. Aby to osiągnąć niezbędnym jest atak na grupy etniczne, tak aby wyszły walczyć w bratobójczej wojnie” – dodał.
Prawa nałożone przez syryjskiego prezydenta Assada i jego działania jako władcy są w coraz większym stopniu uznawane jako nielegalne przez Zachód.
„Po 'humanitarnej’ pomocy NATO dla Libii, która była tak naprawdę krwawą łaźnią z 150,000 zabitych i ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę czym było to wszystko od początku – nie było żadnej rewolucji – to był błąd. Ludzie zaczynają to rozumieć. Mrs Clinton i Ms Rice kontynuują nawoływanie i proponowanie rewolucyjnego modelu zwanego kolorową rewolucją.  Tym razem używają do tego celu ludzi z grup terrorystycznych, najemników, fundamentalistów, ludzi z Al-Qaeda i Bractwa Muzułmańskiego. Istnieje coraz większy ruch wewnątrz społeczeństwa który mówi  „chcemy pojednania, chcemy praw, porządku i legalności” – mówi Webster Tarpley.
Tłumaczenie: Adam Cornell na podst. http://english.pravda.ru/world/asia/01-12-2011/119792 us_Journalist_denounces_spy_agency_activity_in_Syria-0/

3 KOMENTARZE

  1. Zastanawiam się, czy ten amerykański dziennikarz i pisarz to aby nie jakiś rosyjski TW. Swoje rewelacje ujawnia rosyjskim mediom. Może to taki sam ekspert jak niejaki Hypki, który na temat katastrofy smoleńskiej wypowiadał się tak, jakby mu Anodina pisała referaty do przeczytania w polskich mediach. Z tym amerykańskim dziennikarzem może być podobnie…

  2. To ze powiedzial to w ruskiej telewizji nie oznacza, ze nie powiedzial prawdy. Moze on tylko nie wie jeszcze, ze to o czym powiedzial wie juz kazdy na swiecie. To jest problem amerykanskiego spoleczenstwa – ono jest jak zdradzony maz. O tym, ze jest rogaczem dowiaduje sie jako ostatni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here