Największy bank w USA postanowił połączyć siły z rządem singapurskim oraz branżą IT.

Dziś rano Bank Of America oraz HSBC (Jest to jeden z największych holdingów finansowych na świecie z siedzibą w Londynie. W jego skład wchodzi 9500 oddziałów w 86 krajach) poinformował że udało im się stworzyć aplikację opartą o system blokowy (blockchain), która ma na celu prowadzić dokumentacje dotyczącą transakcji między bankami eksporterów oraz importerów.

Według International Business Times system ten pozwoli na łatwiejsze i sprawniejsze uwierzytelnianie danych co ułatwi prowadzenie i późniejsze rozpoznawanie dokumentacji przez poszczególne banki.

Jeden z przedstawicieli HSBC, Vive Ramachandran uważa, że rozwój blockchain jest „bardzo ekscytujący” i że ta technologia posiada szereg zastosowań, którymi warto się zainteresować.

Przykład użycia systemu blokowego w branży finansowej pokazuje, że ta technologia ma spory potencjał, a także daje ogromny impuls do poszukiwania nowych możliwości jej wykorzystania, a w przypadkach, w których się sprawdzi – rozpocząć proces upowszechniania.

”Wiele ludzi mówi w teorii o blockchaine, ale teraz mamy pierwszą okazję by zobaczyć, że ta technologia może być wykorzystywana w prawdziwym świecie” – dodaje Vive Ramachandran.

Opisany proces wdrażania blockchain jest jednym z wielu przykładów, które są wdrażane w ciągu ostatnich miesięcy. Warto dodać, że Bank of America oraz IDA (Infocomm Development Authority of Singapore) wcześniej zgłaszało zainteresowanie tym tematem.
 
Maciej Krzywda

2 KOMENTARZE

  1. cyt…mamy pierwszą okazję by zobaczyć, że ta technologia może być wykorzystywana w prawdziwym świecie…
    Halo tu ziemia !!!
    Blochain z powodzeniem jest wykorzystywany w realnym świecie w bitcoinach od prawie 10 lat jakby nie zauważyli 🙂

  2. Kontrola totalna. Tylko to slowo cisnie sie na usta. Czym zachwyca sie piszacy technokrata? Czyzby nie rozumial prawdziwego sensu kolejnego „wynalazku” wladcow pieniadza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here