Belgijski minister finansów Koen Geens nie wykluczył, że grabienie klientów banków z części ich depozytów może stać się koniecznością. Podkreślił, że służyć by to miało ratowaniu banków przed bankructwem. W przeciwnym razie koszta ponosić by musieli wszyscy podatnicy.

W Komisji Europejskiej dyskutowany jest obecnie projekt dyrektywy, która zakładałaby obciążanie dysponentów depozytów o wartości powyżej 100 tys. euro kosztami ratowania banków. Zanosi się więc na stworzenie kolejnego, odgórnego instrumentu, który będzie gwarantował bankom wieczną egzystencję. „W Belgii mamy dobre sposoby radzenia sobie z upadającymi bankami, sprzedając je lub nacjonalizując, jednocześnie chroniąc środki zgromadzone na kontach obywateli. Gwarancja 100 tys. euro pozostaje. Jeżeli bank ma kłopoty, w pierwszym rzędzie zwracamy się do akcjonariuszy, potem do głównych wierzycieli, a na samym końcu, kiedy nie ma już innych możliwości, do właścicieli oszczędności” – stwierdził belgijski minister.
Jednym słowem – państwo czuwa nad wszystkim. Banki jak nie mogły („zbyt duże”), tak nadal nie będą mogły bankrutować, bo rząd im na to nie pozwoli. Jednak do tej pory nacjonalizował je, teraz będzie je „ratował” czyniąc zamach na depozyty. Zatem, tak czy inaczej, po d..ie dostaną zwykli ludzie. Ale kto ich zmusza do trzymania oszczędności w bankach?
P

9 KOMENTARZE

  1. Czy ktos, kto produkuje kaszanke moze umrzec z glodu? Odp: nie. Czy ktos, kto tworzy zapisy z powietrza na wlasnych kontach moze zbankrutowac? Odp: nie. Po co wiec pisac takie bzdury? Prawdziwy cel okradania ludzi z oszczednosci to strategia Ligi Oszustow majaca na celu doprowadzenie swiata do biedy a nastepnie redukcji populacji. Sztuczna inteligencja juz czeka w dolku startowym, zeby zastapic czlowieka. Trwa najzwyczajniej wygaszanie ludzkosci.

  2. co wy z tym socjalizmem ?,nie wiecie dupki nawet co żrecie.Do socjalizmu,a później do komunizmu,ludzkość nie dorosła,nie dorosła !!!! bo to byłby już EDEN!

  3. „co wy z tym socjalizmem ?,nie wiecie dupki nawet co żrecie.Do socjalizmu,a później do komunizmu,ludzkość nie dorosła,nie dorosła !!!! bo to byłby już EDEN!” – szczególnie taki jak w Korei Płn, gdzie dzieci oglądają się za workami z ryżem wojskowych. To jest twój zajebisty socjalizm.

  4. Ciekawe skad ludzie maja takie szczegoly nt Koreii Pln? Skad taki raf wie za czym ogladaja sie tam dzieci? Pewnie widzial to w majstrimowej telewizji i fakcie plus super ekspresie i oczywiscie w TVN i G. Wymiotnym, bo raczej nie byl na miejscu i nie stwierdzil na wlasne oczy. Pogratulowac bezmozgowia.

  5. @Marko: raf wie, bo się interesuje. A ty nie wiesz bo czytasz i oglądasz tylko komunistyczne portale. Leki zapomniałeś zażyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here