„Projekt hiszpańskiego parlamentu, aby potępić Benedykta XVI za jego wypowiedź o używaniu prezerwatywy w kontekście walki z AIDS, ukazuje przede wszystkim ignorancję jego autorów – uważa nuncjusz apostolski w Hiszpanii, abp Manuel Monteiro de Castro. Prezydium parlamentu włączyło do porządku obrad kontrowersyjny projekt złożony przez komunistów (IU) przy wsparciu partii zielonych z Katalonii (IVC).
Krytyka pod adresem Papieża ukazuje nieznajomość pełnej wypowiedzi Benedykta XVI oraz rzeczywistości krajów dotkniętych przez plagę AIDS – powiedział abp Manuel Monteiro de Castro. W takich krajach jak Botswana czy Swaziland, gdzie jest najwięcej chorych na AIDS, rozdaje się wiele prezerwatyw. “Czy problem został rozwiązany? Nie”. Co więcej, jedyny szpital dla chorych na AIDS w Botswanie prowadzi katolickie zgromadzenie zakonne – stwierdził nuncjusz.
Wielka praca Kościoła, aby zwalczać chorobę, wyrwanie słów papieskich z kontekstu i widzialne niepowodzenie w prowadzeniu polityki profilaktycznej są oznaką, zdaniem nuncjusza, że krytyka pochodzi od osób, które ignorują faktyczny stan rzeczy.
Rano 8 maja ruchy kościelne działające w Hiszpanii wydały wspólny manifest, w którym potępiają projekt parlamentu. Zwracają uwagę na cenzurę ideologiczną, jaką usiłuje się narzucić Papieżowi, i atak na jego osobę. Jednocześnie wyrażają poparcie dla Papieża i solidarność z nim…”
Źródło: www.niedziela.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here