Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe, co powinno skutkować w bankach atrakcyjniejszym oprocentowaniem oszczędności, jednak większościowi udziałowcy Pekao S.A. pod kontrolą włoskiej grupy UniCredit doszli do wniosku, że można na tym jeszcze więcej zarobić poprzez…obniżenie oprocentowania lokat, które wynosiło w Pekao S.A. na początku 2012 roku ponad 5%.Aby zamulić oczy klientom proponują od 8 maja 2012 roku tzw. „Mistrzowską Lokatę Progresywną” , która krzykliwą nazwą ma zasłonić zmniejszenie średniego oprocentowania lokat progresywnych poniżej 5%, czyli w praktyce, po odjęciu podatku Belki, naiwniak, który zamrozi swoje oszczędności na 9 lub nawet 13 miesięcy otrzyma znacznie mniej niż poziom inflacji.
Oczywiście oprocentowanie pożyczek w Pekao S.A. nie ulegnie żadnej obniżce, a należy się raczej spodziewać podwyżki, ze względu na wzrost bazowej stopy procentowej. Płace dyrektorów Pekao S.A. są gigantyczne, dochody banku olbrzymie, ale chcą jeszcze więcej zarabiać, kosztem oprocentowania oszczędności klientów.
Włosi z UniCredit podobno sponsorują Euro 2012, a zatem też już wiadomo kto ostatecznie za taką „dobroczynność” zapłaci. Stratedzy UniCredito po „mistrzowsku” szukają naiwniaków, proponując udział w losowaniu biletów na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej dla frajerów, którzy zechcą skorzystać z zamrażania własnych oszczędności na niski procent. Poza tym menadżerowie z Italii żerują na instynktach opiekuńczych, proponując możliwość zamrożenia co najmniej 10.000 PLN na lokacie w zamian za album dla dzieci do naklejania nalepek!
( To nie jest dowcip, lecz najnowsza oferta tego banku)
Chciwość bankowców włoskich nie zna granic!
Rajmund Pollak
Foto.: www.autoa.pl/

2 KOMENTARZE

  1. Boze co za ludzie w Polsce!!! I podobno wyksztalceni!!!
    WYCOFAC WSZYSTKIE OSZCZEDNOSCI Z PKO I NIGDY ALE TO NIGDY TAM WIECEJ NIE WRACAC NAWET JEZELI PODNIOSA OPROCENTOWANIE DWUKROTNIE Jasne????!

  2. I co to da, jeśli nie zlikwiduje się rezerwy częściowej?
    Będą dalej kreowali kredyt na podstawie „derywatów” i innych złodziejskich „wynalazków”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here