W czasach laicyzacji, upadku szacunku dla wiedzy, wykorzenienia, wszelkie atrakcyjne wydawnictwa przypominające o fundamencie naszej Wiary, naszej cywilizacji, tego co winno kształtować naszą tożsamość, są bardzo cenne. Jedną z publikacji które odbudowują w świadomości społecznej nasze fundamenty, przywracają nasze dziedzictwo, jest leksykon wiedzy o Jezusie „Co powinieneś wiedzieć o Jezusie” autorstwa Mikea Beaumonta wydany przez wydawnictwo Jedność.Ta przystępnie napisana i bogato ilustrowana publikacja, posiadająca na każdej stronie zdjęcia zabytków, rysunki i tablice z danymi, na 128 stronach przybliża czytelnikom wiedzę o Jezusie i jego nauczaniu. Mike Beaumont tekst po tekście ukazuje argumenty naukowe na rzecz prawdziwości opisów zawartych w Ewangelii, przybliża czytelnikom treść nauczania Jezusa w oparciu o Ewangelie.
„Co powinieneś wiedzieć o Jezusie” rozpoczynają informacje o zapisach rzymskich kronik historycznych dotyczących Jezusa, zachowaniu wielu pism z pierwszych wieków opisujących Jezusa, historii powstania Ewangelii i ich zawartości.
W kolejnych rozdziałach czytelnicy znajdą informacje o świecie w którym żył Jezus: podziałach geopolitycznych, geografii, przyrodzie, klimacie Palestyny, rolnictwie. Narodzie wybranym: języku, Jerozolimie. Monoteizmie Izraelitów. Oczekiwanym mesjaszu, symbolice jego przyjścia, niepokalanym poczęciu, narodzinach, dacie narodzin, miejscu narodzin, mędrcach, obrzezaniu. Z kart „Co powinieneś wiedzieć o Jezusie” czytelnicy dowiadują się o: boskości i człowieczeństwie Jezusa, jego życiu i nauczaniu. Początkach działalności: Janie Chrzcicielu, chrzcie w Jordanie, teologicznym wymiarze Kany Galilejskiej i samarytanki, o tym kim byli i jak zostali powołani apostołowie.
W rozdziałach poświęconych treści nauczania Jezusa, autor „Co powinieneś wiedzieć o Jezusie” przybliżył czytelnikom objawienie o: Bogu, moralności, nawróceniu, obowiązkach, naturze Ducha Świętego i Jezusa, zbawieniu, kościele i męczeństwie. Oraz nauczanie Jezusa o: etyce, właściwym życiu, modlitwie, hipokryzji żydów, bezgraniczności miłosierdzia bożego, ludzkiej i boskiej naturze Jezusa, walce ze złem, relacjach Jezusa z Bogiem Ojcem.
Uzupełnieniem wiedzy o nauczaniu Jezusa, są zawarte w publikacji informacje o: formie nauczania, cudach, otwartości Jezusa na wszystkich ludzi, reakcjach na nauczanie Jezusa, wrogach Jezusa.
Publikacje kończą rozdziały opisujące ostatnie etapy działalności Jezusa: ustanowienie mszy, męczeństwo, śmierci, pochówek, zmartwychwstanie, działalność po zmartwychwstaniu. Działalność apostołów. Prześladowania chrześcijan.
„Co powinieneś wiedzieć o Jezusie” kończą informacje o: wpływie chrześcijaństwa na losy świata, relacjach chrześcijaństwa z innymi wyznaniami, nadchodzącej Apokalipsie.
Jan Bodakowski

4 KOMENTARZE

  1. Oj panie Bodkowski nie pisz pan głupot o jakimś upadku szacunku dla wiedzy, bo sie tylko ośmieszasz.

  2. Czytałem recenzję książki http://www.prawy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2276:przemilczane-grzechy-wolajace-ks-andrzeja-zwolinskiego-&catid=40:recenzje
    czy ktoś z tej strony ją zna i czy w niej jest coś o łamaniu przez państwo przykazań – nie kradnij, kiedy rabuje własnych obywateli; – nie mów świadectwa fałszywego przeciw bliźniemu swemu, kiedy państwo kłamie przez swoją telewizję publiczną; – nie porządaj żadnej rzeczy, kiedy państwo wylicza obywatelowi dochody i usiłuje je ściąć? Bo z recenzji nie wynika ta informacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here