Portal Prokapitalizm.pl uruchamia nowy dział – DEBATĘ PROKAPA. Ideą DEBATY jest próba poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania dotyczące teraźniejszości oraz przyszłości Polski, które niejednokrotnie umykają w natłoku bieżących spraw. Z tymi ważnymi pytaniami zwracać się będziemy do osób, które posiadają stosowną wiedzę i mają wpływ na bieg wydarzeń w Polsce, tzn. do polityków, publicystów, ludzi kultury i nauki. Liczymy również na opinie naszych Czytelników, zarówno w zakresie danego tematu, jak również propozycji kolejnych. Może znajdą się wśród Was tacy, którzy byliby nie tylko w stanie zaproponować temat, ale również zebrać głosy kompetentnych osób. Czyli tacy, którzy mogliby stać się specjalistami w konkretnym temacie… Prokapitalizm.pl udostępni łamy i opublikuje głosy wszystkich uczestniczących w DEBACIE dyskutantów.
debata_big
Pierwsza DEBATA, jaką proponujemy nosi temat:

Czy Polska posiada lub powinna posiadać strategię gospodarczą?

Wyraź swoją opinię: [ratings]
a) Czym jest strategia gospodarcza Polski oraz jakie są strategiczne dziedziny polskiej gospodarki?
b) Kto określa albo kto powinien tworzyć strategiczne pola gospodarcze w Polsce?
c) Czy państwo powinno ingerować w rozwój technologiczny kraju czy ta sfera powinna pozostawać w gestii biznesu prywatnego?
d) Czy i jakie w ostatnich 20 latach powstały w Polsce strategiczne centra technologiczno-gospodarcze? Kto jest ich właścicielem?
e) Strategia gospodarcza Polski w porównaniu do innych krajów europejskich.

Powyższe pytania zadaliśmy kilkunastu znanym osobom. W miarę napływania odpowiedzi będziemy je publikować, licząc na opinie naszych Czytelników i traktować je jako pełnoprawne głosy w DEBACIE. Zapraszamy!

15 KOMENTARZE

 1. Świetna idea. Jedna uwaga, a właściwie dwie, aby nie dopuszczać do dyskusji demagogii i populizmu socjalDEMOliberalnego i tego rodzaju wpisy cenzurować i wycinać, aby nie psuć nerwów „mądrościami” demokratycznej tłuszczy i socjaliberalnego motłochu. To będzie wówczas dyskusja budująca.

 2. Czyżby znowu antydemokrata vel mozbsomo ( jak sądzę członek sygnitariusz) zmienił sobie nick. Co ciekawe zawsze kiedy ja pisze, że jest Pan członkiem sygnitariuszem to pan zaprzestaje komentowania tekstu lub zmienia owy nick.
  Jeszcze jedna uwaga. Nie istnieje coś takiego jak socjaldemoliberalizm( istnieje liberalizm socjalizm konserwatyzm etc zaś demokracja nie jest ideologią bądź doktryną lecz jednym z trzech rodzajów reżimu politycznego) natomiast amerykańska partia libertariańska nie jest partią socjaldemokratyczna w ujęciu europejskim!
  Pozdrawiam i życzę rozsądku na konwencie. Oby przyniósł zmiany o jakich mówił Rozsądny Rynkowiec!

 3. lat 17 wiktorze troszku pożyjesz, nie będziesz jadał demokratycznych banałów albo będziesz jadał, to staniesz się albo w miarę rozsądnym człowieczkiem albo demokratycznym satrapom do tego socjademoliberałem. Tak będzie. Jedno albo drugie. bardzo cie proszę zmień podatki na niskie lub bardzo niskie albo wcale oczywiście jak dorośniesz i dorwiesz się do poselskiego lub radczego stolca oczywiście nie wchodząc w żadne kompromisy i uklady gdyż one nie pomagają w zmianach. powodzenia za rok postaraj zostać się kandydatem.

 4. Dwa pytanie do antydemokraty vel Torwik alt 71.
  1.A niby czym są te demokratyczne banały?
  2. Proszę mi wytłumaczyc co to jest ten socjaldemoliberalizm?

 5. Do Wiktor lat 17. W nazwie „socjaldemoliberalizm” jest odpowiedź co to za zwierze polityczne, ekonomiczne i społeczne.

 6. Socjalizm rozumiem w gospodarce. Ja uważam się za liberała lecz nie tak skrajnego jak JKM czy inni oderwani od rzeczywistości.
  Liberalizm w sprawach społecznych. Pewnie chodzi tu o homosiów, aborcje eutanazję. Otóz aborcja jest sprzeczna z doktryna liberalizmu ponieważ zakłada ona pozbawienie kogoś życia bez jego zgody. Czyli narusza się jego wolność. co do homosiów. otóż jeśli chcą oni sobie protestować to dlaczego by mieli tego nie robić. Skoro jest ,,Marsz w obronie życia i rodziny” do dlaczego nie moze mieć miejsca marsz,,Tolerancji”. Inną zaś kwestią jest to czy realizuje się ich postulaty głoszone podczas takich marszów.
  Nie powinno się realizować tychże bzdur. Jestem więc konserwatystą.
  Demokracja sposób zorganizowania życia politycznego. Dla was demokracja jest nie dobra. Wolicie monarchię. Czyli odrzucacie republikańską formę rządów. Bzdura! Dopiero w demokracji prawa jednostki są respektowane. Albowiem nikt nie może cię tak po prostu wsadzić do więzienia za poglądy. UPR (ci zatwardziali np JKM) głoszą antyustrojowe hasła a mimo to żaden nie poszedł siedzieć. Natomiast gdyby w monarchii absolutnej nawoływać do obalenia tejże, to marnie by ów nawoływacz skończył.

 7. łatwiej wyegzekwować odpowiedzialność od jednego króla niż od otępiałej i rozwydrzonej większości. o ile się nie mylę republikanizm dla korwina-mikke jest mniejszym złem niż rządy oszalałego tłumu i nie jest do końca przeciw niemu. właśnie wybrane przez większość ministerstwo spraw wewnętrznych (zorganizowane przez demokratyczną większość w sejmie) szykuje ustawę która da szerokie możliwości kontroli przez policję sieci internetowej, telefonów komórkowych i innego szpiegostwa obywateli, którzy w amoku demokratycznego szału wybierali „liberalną” PO. ciekawie będzie wyglądać sytuacja, a tego nie można wykluczyć jak większość zadecyduje, że co drugi siedemnastolatek ma być wykastrowany ze względu na duże prawdopodobieństwo gwałtu, a decyzję który z 17-latków jest tym co drugim podejmie wybrany większością głosów w demokratycznych wyborach jakiś tam skorumpowany biurokrata. więcej jaj i wiary w zmiany. pod prąd wędruj a nie z prądem. Śp. Stefan Kisielewski mawiał: „chwycić motłoch za pysk i wprowadzić liberalizm”. rzecz znamienna, jak wczoraj przeczytałem demokratycznie wybrana większość w Chile zaczęła ścigać i aresztować ludzi, którzy uratowali ten kraj od komunizmu. demokracja jest bardzo mściwa, nawet dla swych obrońców i dobroczyńców. młodzi są zatruci oparami demokratycznych mrzonek. a i najwazniejsze – tym całym demokratycznym cyrkiem ktos musi zarządzać i kierować, domyślcie się kto to taki.

 8. 1. ,,o ile się nie mylę republikanizm dla korwina-mikke jest mniejszym złem niż rządy oszalałego tłumu i nie jest do końca przeciw niemu.” – Przecież w republikańskiej formie rządów władze wybiera się w demokratycznych w wyborach. Z całym szacunkiem ale jeśli ktoś mówi takie rzeczy jak Pan tu pisze to znaczy że w liceum nie uważał na WOS.
  2.,,ciekawie będzie wyglądać sytuacja, a tego nie można wykluczyć jak większość zadecyduje, że co drugi siedemnastolatek ma być wykastrowany ze względu na duże prawdopodobieństwo gwałtu, a decyzję który z 17-latków jest tym co drugim podejmie wybrany większością głosów w demokratycznych wyborach jakiś tam skorumpowany biurokrata”
  Może to jest dziwne ale w demokratycznych państwach nikt nie kastruje określonych grup społecznych wedle upodobań władzy.

 9. Oj, sterylizacje już się zdarzają, a w Szwecji to nawet jakiś czas temu grubsza aferka wybuchła. Doktory sterylizowali sobie ludzi – oczywiście dla dobra nauki. Nawet jeśli czyniono to wobec ludzi, którzy nie rokowali nadziei na zdrowe potomstwo badź przestepców, to kto zagwarantuje, że za jakiś czas nie przyjmnie się innych kryteriów? Nie chcę już puszczać wodzy fantazji i pisać jakich…

 10. Wielki działacz narodowoSOCJALISTYCZNY towarzysz Adolf Hitler DEMOKRATYCZNIE wybrany kanclerzem Niemiec zdaje się wprowadził ustawy norymberskie i inne działania wobec różnych narodów w tym wobec wiadomego narodu oraz działania przeciw psychicznie chorym takim jak steryzlizacja, a w następnej fazie demokratycznego postępu gazowanie lub roztrzeliwanie.

 11. Hitler został wybrany w demokratycznych wyborach. Zgoda. Demokracja tak jak wszystko na świecie ma swoje kryzysy i momenty aberracji. Lecz gdyby III Rzesza była demokratyczną republiką to Hitler w następnych wyborach dostałby jakiś 1 procencik. No ale demokracji za Hitlera po prostu nie było.
  PS Przypadki gdzie ludzie wybierali w wyborach zbrodniarzy można by policzyć na palcach jednej ręki. I proszę Panie antydemokrato/mosbzomo/ Torwik alt 71 ( czcigodny członku sygnitariuszu) by nie zmieniał Pan permanentnie nicku.

 12. Permanentnie nicku? co to znaczy? czy nie jest toto przezwisko? W którym momencie demokratyczna rzesza przestała być demokratyczna? Jakie są gwarancje, że demokratyczna republika nie stanie się demokratyczną totalitarną republiką pozwalającą zabijać nie mających sił i możliwości protestowania – nieuleczalnie chorych, poczętych, nie będących zainteresowanych polityką i demokratyczną głupawką??

 13. ,,Permanentnie nicku? co to znaczy? czy nie jest toto przezwisko?” – nie nie jest to przezwisko. Permanentnie oznacza ciągle, nie przerwanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here