Szanowny Pan Paweł Kukiz.
Tematem jednomandatowych okręgów wyborczych zajmowałem się już ok.15 lat temu, kiedy do Bielska-Białej przyjeżdżał ze swoimi wykładami śp. profesor  Jerzy Przystawa. Byłem pełen nadziei, gdy tak znany muzyk jak Paweł Kukiz stanął na czele nowego anty-systemowego ruchu pod sztandarem JOW.

Gdy kandydował Pan na Prezydenta R.P., to jako jeden z niewielu publicystów w Polsce opracowałem własny sondaż (jeszcze przed głosowaniami), w którym na podstawie odpowiedzi respondentów, oceniłem szanse Pawła Kukiza na ponad 20% i równocześnie przewidziałem porażkę Komorowskiego.

Potem zaangażowałem się w prace powstałego w Bielsku-Białej Komitetu Referendalnego d.s. JOW.

Byłem przekonany, że celem Ruchu Społecznego Pawła Kukiza jest wprowadzenie w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu RP, aż tu nagle powstał jakiś nowy ruch KUKIZ’15, który zajął się głównie walką o czołowe miejsca na listach wyborczych!

Z dnia na dzień na drugi plan zeszła sprawa Referendum w sprawie JOW, bo rozpoczęto wyścig do koryta czołowych miejsc na listach wyborczych nowego ruchu, który już nie ma w swojej nazwie JOW.

W tych okolicznościach mogę tylko grzecznie zapytać:

1. Panie Pawle Kukiz czy ktoś Pana oszukał i zamiast JOW rozpoczęto woJOWanie o jedynki, dwójki i trójki na listach wyborczych nowego ruchu?
2. Dlaczego tuż przed wrześniowym referendum   większość pary poszła w gwizdek wyborów do Sejmu, natomiast temat JOW został odsunięty na drugi plan?
3. Czy ruch KUKIZ’15 to jest inicjatywa Pawła Kukiza, czy też wytrawnych graczy politycznych, którym nie chodzi o jednomandatowe okręgi wyborcze, lecz o stołki poselskie?
4. Czy ufa Pan tak jeszcze do niedawna wielkiemu orędownikowi JOW, który nagle zamienił priorytet JOW na pierwsze miejsce na liście kandydatów do Sejmu?
5. Czy wie Pan o tym, że w innym okręgu na czele listy kandydatów do Sejmu znalazł się  zaufany kolega tegoż działacza, któremu się marzy zostać  ministrem sprawiedliwości lub co najmniej Prokuratorem Generalnym? 
6. Czy wie Pan o tym że w jednym z okręgów przypuszczono werbalny atak na Męża Zaufania KWW KUKIZ’15, działacza NSZZ „Solidarność” tylko za to, że nie umieścił na pierwszym miejscu listy do Sejmu  kandydata,  marzącego o fotelu ministra sprawiedliwości lub prokuratora generalnego?
7. Czy Pan wie Panie Kukiz o tym, że w jednym z okręgów zmieniono Męża Zaufania KWW KUKIZ ’15 tylko dlatego, że wziął sobie do serca Pana słowa, że o jedynkach na listach będzie Pan decydował osobiście i jedyną jego „winą” był fakt, że zostawił jedynkę wolną, bez żadnego nazwiska?
8. Czy KWW KUKIZ’15 popiera istniejącą ordynację JOW do Senatu RP?
9. Gdzie można znaleźć listę kandydatów na senatorów KWW KUKIZ’15  w poszczególnych okręgach RP?

Prosiłbym o możliwie szybką odpowiedź, bo referendum już blisko, a sprawa JOW została przyćmiona przez woJOWanie o jedynki, dwójki i trójki na listach wyborczych do Sejmu.

Rajmund Pollak 

3 KOMENTARZE

  1. Kukiz to czlowiek sluzb specjalnych. Taki sam parawan jak Korwin czy ten filozof od machania penisami (sorry zapomnialem jak sie nazywa). Wszyscy wykonuja zadania od tego samego PANA KARMICIELA ICH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here