Tak można by sądzić po podjętej właśnie przez niego decyzji. Wypływa ona rzekomo z troski Sorosa o przyszłość Brytyjczyków.

A jaka to decyzja? Bankier.pl informuje, że finansista zwiększa o 100 tys. funtów finansowanie dla organizacji sprzeciwiającej się brexitowi – Best for Britain. Soros od początku sprzeciwiał się wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE, za co był na Wyspach krytykowany przez miejscowe media. Ostatnia taka krytyka miała miejsce kilkanaście dni temu, kiedy to gazeta „Daily Telegraph” poinformowała o „sekretnym spisku”, którym sterować miał właśnie Soros, a który miał doprowadzić do cofnięcia decyzji o brexicie. Z kolei inna gazeta, „Daily Mail” wprost miała zwrócić się do Sorosa tymi słowy: „Spadaj, Soros, zabieraj swoje skażone pieniądze”.

Artykuły te ocenione zostały przez lewicowych komentatorów jako – jakże by inaczej – antysemickie, natomiast sam miliarder poczuł się na tyle urażony, że postanowił sypnąć pieniędzmi, byleby tylko jego idea „otwartego społeczeństwa” wciąż kwitła na Wyspach.

K

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here