Dyktatura mafii – złodziej złodzieja zrozumie

Wydaje się, że po prostu prawo kaduka jest nadrzędne nad każdym innym prawem, może z wyłączeniem jedynie praw fizyki

1
Foto.: pixabay.com

Właściciel sklepu przyłapał złodzieja na gorącym uczynku. Złodziej okazał się recydywistą, który bezczelnie oskarżył sklepikarza, że ten go uwięził. Żadne dowody nie potwierdzały zeznań złodzieja, a mimo to „niezawisły sąd” mu uwierzył i skazał właściciela sklepu „prawomocnym wyrokiem w imieniu RP” za znęcanie się nad „biednym” złodziejem. Nie jest to niestety historyjka wymyślona na potrzeby kabaretu, a oczywisty dowód na istnienie dyktatury w naszym nieszczęśliwym kraju.

Cóż to za dyktatura? „Proletariacka” odeszła przecież do lamusa. Czyżby to ta osławiona „dyktatura kobiet”, z którą tak dzielnie walczy jedna z posłanek na sejm? Można by tak założyć, gdyby „nadzwyczajna kasta” sędziowska składała się z samych kobiet, ale tak nie jest. Wydaje się, że po prostu prawo kaduka jest nadrzędne nad każdym innym prawem, może z wyłączeniem jedynie praw fizyki.

Kto zatem ma przywilej kierowania się logiką? Wydaje się, że każdy, a urzędnicy państwowi powinni mieć nawet taki obowiązek. Niestety, w dyktaturze obowiązują procedury. Za ich złamanie można ponosić odpowiedzialność, za brak logiki raczej nie. Ale „niezawisłego sądu” nawet procedury nie obowiązują, a jedynie lojalność mafijna. Kto zrozumie lepiej złodzieja niż inny złodziej?

A wszystko to zawdzięczamy okrągłemu stołowi, przy którym komuniści podzielili się władzą ze swoimi agentami.

Małgorzata Todd

Autorka prowadzi swojego bloga Internetowy Kabaret…

1 KOMENTARZ

  1. A wszystko to zawdzięczamy okrągłemu stołowi, przy którym komuniści podzielili się władzą ze swoimi agentami.

    Pani Todd jak zwykle fajnie zaczyna i glupio konczy, Pytanie jest czy ta pani jest rzeczywiscie tak glupia jak sugeruja jej pointy czy celowo przeinacza rzeczywistosc? Komunisci po pierwsze nigdy realnie nie istnieli, a w zadnym kraju nigdy do tej pory nie bylo komunizmu. Nazywanie ZSRR tworem komunistycznym to kompletna fikcja – tam funkcjonowala ukryta dyktatura maffi chazarskiej a struktury byly typowo feudalne zas proletariat nie mial nic do gadania. Dyktatorem był chazar Stalin, choc propagadna chazarska wmawiala prostemu ludowi ze to jednak jest dyktatura proletariatu… Powyzej zgadza sie tylko tytul „Dyktatura mafii – złodziej złodzieja zrozumie”. Kapitalizm to przeciez system zlodziejski, w ktorym mala grupa kapitalistow okrada bezczelnie lud, a jesli cos sie dzieje nie tak, to system jest zbudowany na tyle sprytnie (przez chazarskie elity) aby kapitalistycznym zlodziejom nie spadl wlos z glowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here