Zaczęło się dość niespodziewanie, gdyż najpierw zademonstrowali swoje nowiutkie Mercedesy funkcjonariusze Policji. Mundury oddziałów szkolonych do rozpraszania tłumów też były prosto spod igły, ale szyby przyciemnione( jak luksus, to luksus) i tego nie widać.

Oddziały Prewencji Policji w Bielsku-Białej nie oszczędzają na  autach z górnej półki, a przecież coś jeszcze zostawili w zapasie w pilnie strzeżonych garażach. Tusk twierdzi, że może zabraknąć pieniędzy dla emerytów, a tutaj na dzień gniewu, proszę bardzo: Mercedes przy Mercedesie i jeszcze jeden Mercedes w tej biednej budżetówce!
Straż Miejska postanowiła również zademonstrować jeden ze swoich samochodów.

Straż Miejska w dniu gniewu nie umyła swojego samochodu, aby nie rzucał się w oczy , jednak  jak widać siedzenia ma bardzo wygodne i tapicerka też bez zarzutu.
Mimo tak demonstracyjnej obstawy na placu ratuszowym zebrało się sporo młodych ludzi, którzy przyszli na tę drugą, właściwą demonstrację.

Przybył też z Warszawy gość specjalny.

Czy taki nowy model stracha na wróble będzie modny w tym roku na polach i łąkach Podbeskidzia?

Do demonstrantów dołączył Anonimus
Organizatorem dnia gniewu w Bielsku-Białej były Podbeskidzkie struktury Obozu Narodowo Radykalnego.

Przemysław Holocher, Kierownik Główny Obozu Narodowo Radykalnego (na zdjęciu) powiedział do zebranych:
„Żyjemy w kraju o pięknej historii, wspaniałej tradycji i dużym potencjale, jednakże obecna klasa rządząca zaprzepaszcza to co piękne i utrudnia to co proste, a urzędniczy absurd, goni absurd!
A my nie mamy alternatyw! Dlatego stoimy tutaj i jesteśmy wściekli!
Obietnice o obniżeniu podatków okazały się fikcją! Według szacunków przeciętny Polak oddaje w różnego rodzaju podatkach i opłatach 60-70% swojego dochodu!
W cenie paliwa, które kosztuje obecnie 6 złotych, zawarte jest ponad 50% podatku! Niektórzy zapewne powiedzą, że ich to nie dotyczy, bo nie mają samochodu, ale pamiętajmy, że ceny paliw przekładają się bezpośrednio na ceny towarów w sklepach! Oczywiście specjaliści od Donalda Tuska  twierdzą, że nasze ceny paliw są jednymi z najniższych w Europie! To  fakt! Tyle, że nasze płace też są jednymi z najniższych w Europie!
Rząd twierdzi, że prowadzi politykę pro- rodzinną, świadczy o tym rzecz jasna 23% podatek VAT, na produkty dziecięce! Należy przypomnieć, że wyższa stawka VAT miała być podatkiem od usług i produktów luksusowych, a więc dziecko to luksus! Nie zapominajmy także o nowej ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która zabrania dać dziecku klapsa, a za przemoc uważa nawet krzyk. Poziom patologii w Polsce wciąż utrzymuje się na takim samym poziomie, dzieci są katowane i żadna ustawa tego nie zmieni, a obecna uderza w rodziny pragnące wychowywać swe dzieci w  hierarchii i dyscyplinie.
Zamiast obniżać biurokrację zwiększono liczbę urzędników o ponad 60 tysięcy!
Zapewne wielu z Was liczy na tak zwaną państwową emeryturę-(w godziwym wieku 67 lat), może uda się jej chociaż dożyć i pokazać ZUSowi gest  Kozakiewicza- ale według szacunków ZUS, emerytury dla roczników 1990  wyniosą około 25-30% ostatnio podbieranych zarobków, a jakby tego było  mało ZUS co 5 lat musi zapożyczać się na astronomiczną kwotę ok. 350 mld złotych !Ale rząd dalej podtrzymuje przy życiu tego trupa!
Wymiar sprawiedliwości leży na łopatkach, dowodzi tego sprawa Olewnika i temu podobne! Nasza armia jest w rozsypce i podejrzewam, że w starciu nawet z Białorusią mielibyśmy marne szanse.
Mimo opłacania obowiązkowych składek zdrowotnych, musimy płacić podwójnie, bo gdy chcemy dostać się do lekarza specjalisty musimy zapłacić za prywatną wizytę, lub czekać na swoją kolej nawet kilka miesięcy.
Osoby przedsiębiorcze chcące postawić na własny biznes, na starcie obarczane są składkami ZUS i podatkami, nic dziwnego, że Polska w rankingu wolności gospodarczej znajduje się na zaszczytnym 71 miejscu, kilka miejsc przed Ugandą!
A na deser należy powiedzieć, że wszyscy jesteśmy zadłużeni na ponad 20 tysięcy złotych na głowę, przez naszych ukochanych rządzących!
Do tego dochodzi służalcza polityka między narodowa, ukrywanie przed narodem kwot jakie dopłacamy do rozsypującej się strefy euro, wepchnięcie nas do unii europejskiej której prawo stoi ponad prawem naszego państwa.
To wszystko to oczywiście tylko kropla w morzu rzeczywistości jaką nam zgotowano.
Najgorsze jednak jest to, że partie głównego nurtu w większości przypadków różnią tylko kosmetyczne różnice. Do tego próbuje się nam wmawiać, że istnieje opozycje w postaci Janusza Palikota, którego jedynym osiągnięciem było wprowadzenie do Sejmu transwestyty i pederasty, a ponadto, Szanowni państwo, Janusz Palikot jest przyjacielem Premiera, a jego partia jest ratunkiem dla rozpadającego się PO! Dlatego nie dajmy się zwieść tej cynicznej grze!
Teraz wszystko w rękach Narodu! W rękach osób młodych duchem! Nie skażonych politycznymi układami ! musimy organizować się oddolnie i dawać wyraz swojemu nie zadowoleniu! Musimy się grupować i stworzyć nową jakość, opartą o ludzi którzy chcą działać dla dobra wspólnego, wieść niesie, że już niedługo będzie o nas młodych bardzo głośno”.
Na Placu Ratuszowym  byli obecni również solidaryzujący się  z  Węgrami.

W dniu gniewu obok biało-czerwonych, powiewała również flaga węgierska.
Największe zainteresowanie dziennikarzy wzbudzał jednak gość specjalny.

Dostojny gość z Warszawy chętnie pozuje do kamery telewizji.

Czy tak będzie wyglądało nasze przystąpienie strefy euro? Po przedstawionym upadku strefy euro nastąpiło to, co opisano już w internecie….
Na zakończenie demonstracji odśpiewano wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Dzień gniewu zrelacjonował
Rajmund Pollak   


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here