Zero gromadzenia papierów, czekania w kolejkach, czy opłat za przelewy na poczcie – oto zalety e-faktury.

E-faktura (faktura elektroniczna) to najprościej mówiąc fakturą, którą dostajemy za pośrednictwem internetu. I jedynie internet jest nam potrzebny, żeby ją opłacić. Można to zrobić za pośrednictwem bankowości on-line, dostęp do której ma dzisiaj prawie każdy z nas albo jeszcze prościej – za pośrednictwem polecenia zapłaty. Wtedy już naprawdę nie musimy się martwić niczym, ponieważ wystawca wysyła fakturę nie tylko do nas, ale także do naszego banku i to on zamiast nas „pamięta” o wykonaniu przelewu na czas.

W e-fakturze praktycznie nie można dopatrzeć się wad, można za to dopatrzeć się wielu zalet. Są to:

– oszczędność, bo nie płacimy za koszty przesyłki pocztowej. Poza tym nie musimy się martwić, że nie dotrze na czas albo co gorsza zaginie;

– wygoda, bo do jej przechowywanie wystarczy poczta e-mail. Dzięki temu zawsze będzie pod ręką;

– ekologia, ponieważ e-faktury pozwalają zaoszczędzić tony papieru. Żeby je wysłać, nie trzeba wycinać nawet jednego drzewa.

ePower.pl, pierwszy w Polsce internetowy sprzedawca prądu, wystawia jedynie e-faktury. Są proste, przejrzyste, nie ma żadnych ukrytych opłat – klient płaci jedynie za zużycie prądu. Nie ma nawet zaśmiecania skrzynek pocztowych: każdy klient dostaje dostęp do konta w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta (eBOK), gdzie może na bieżąco kontrolować m.in. swoje płatności, a jeśli zdecyduje się na instalację eLicznika – także aktualne zużycie prądu.