Szkolnictwo w Polsce jest na pewno dalekie od ideału i zwolennicy rozwiązań opartych o dobrowolność są jednymi z tych, którzy często je krytykują. Taka krytyka, aby była konstruktywna i celna, musi wskazywać na rzeczywistość, w której funkcjonujemy – piszą autorzy serwisu Prostaekonomia.pl .

Jakie ta rzeczywistość rzuca pod nogi tym, którzy chcieliby coś zmienić, kłody? A jakie, mimo wielu swoich wad, daje możliwości?

„Obecny system nie wyklucza szans na działania mające na celu poprawę jakości edukacji bez jej systemowej zmiany. Takie kroki można podejmować i mogą mieć one wymierne skutki. Z oczywistych względów chcemy więc dzisiaj opowiedzieć nie tylko o tym, jak wygląda edukacja ekonomiczna w Polsce, ale też o tym co można zrobić, aby ją poprawić i to przy wykorzystaniu tych sił i środków, którymi dziś dysponują zwolennicy rozwiązań opartych o dobrowolność”.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, którego autorzy podejmują próbę udzielenia odpowiedzi na postawione wcześniej pytania.

Za pafere.org…

1 KOMENTARZ

  1. Czy kapitalizm to system ekonomiczny czy system polityczny? Czego chcecie ludzi uczyc? Ja tu czytam tylko o polityce, jaki to swietny pomysl na zycie, a to ze nic mu nie wychodzi to dlatego ze nikt nie slucha guru politycznych jak Korwin, Mises czy ojciec Gniadek. Ani slowa o kapitalizmie jako systemie ekonomicznym. O tym ze jest pozbawiony totalnie sensu i logiki i ze jego zywot jest czasowy. Oczukiwanie samego siebie nie wleczy z choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here