Firma w internecie – czy warto korzystać ze specjalnego oprogramowania?

0

Internet wkracza w nasze codzienne życie w coraz szerszym zakresie. Również prowadzenie i promocja biznesu znacznie się odmieniły, odkąd na popularności zyskały specjalistyczne oprogramowania i social media. Co istotne, nawet coraz więcej formalności można załatwić przez internet. Dlaczego jeszcze warto korzystać ze specjalistycznego oprogramowania dla firm?

Jakie oprogramowanie dla firm wybrać?

W Polsce funkcjonuje wiele firm oferujących oprogramowanie dla przedsiębiorców. Część z programów jest dostępna za darmo lub w darmowych wersjach próbnych. Jednak z reguły mają one znacznie ograniczoną funkcjonalność – nie mają wielu opcji, które można znaleźć w płatnych programach. Dlatego chcąc znaleźć program, który będzie dostosowany w pełni do potrzeb firmy – szefostwa i pracowników, od razu warto skierować się ku płatnym opcjom. Wiele firm oferujących płatne oprogramowanie np. firmao.pl, daje możliwość darmowego przetestowania swojego produktu przez 14 dni, w celu zobaczenia jak działa i czy będzie faktycznie odpowiadał użytkownikowi. Oprócz tego można liczyć na wsparcie techniczne twórców oprogramowania, co przydaje się przede wszystkim przy jego wdrażaniu w firmie oraz gdy wystąpią ewentualne problemy w czasie obsługi programu.

Jakie opcje może mieć oprogramowanie dla firm?

Oprogramowanie dla firm znacznie ułatwia codzienne wykonywanie obowiązków pracowników, zarówno jeśli chodzi o kontakty z kontrahentami czy klientami, a także z pozostałymi członkami zespołów. Specjalne moduły pozwalają na pracę zdalną, co znacznie ułatwia przygotowanie projektu, gdy członkowie zespołu muszą znajdować się w różnych miejscach. Dostęp do programu online pozwala także na pracę w podróży służbowej. Wówczas przydają się moduły ułatwiające kontrolę czasu pracy poszczególnych osób.

Dobrze dobrany program pozwoli także na o wiele szybsze przygotowywanie dokumentów firmowych – faktur, zamówień, a także ofert. Ułatwia również prowadzenie księgowości np. wygenerowanie jednolitego pliku kontrolnego (JPK) czy dokumentów związanymi z działem kadr i płac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here