„Polskie obozy koncentracyjne” ciągle pojawiają się w zagranicznych mediach, mimo coraz częstszych i bardziej stanowczych reakcji polskich władz. Aby przeciwdziałać temu zjawisku grupa osób wyszła z inicjatywą wyprodukowania filmu dokumentalnego „German Death Camps” w językach angielskim, niemieckim i polskim, i środki na ten cel chce zebrać za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Film będzie skierowany przede wszystkim do widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. O ile pozwolą na to fundusze całość będzie wzbogacona o animacje i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w innych językach.

W filmie zostanie przedstawiona historia powstania obozów koncentracyjnych w III Rzeszy i na terenach okupowanej przez nią Polski, Holocaust, kłamstwo oświęcimskie i zaliczające się do niego mówienie o „polskich obozach zagłady”. Pod adresem http://germandeathcamps.film uruchomiona została strona internetowa ze szczegółowymi informacjami na temat projektu w języku polskim i angielskim.

Za nami pierwsze zdjęcia do filmu i pierwsze wywiady z więźniami obozów koncentracyjnych. Fragment wywiadu z Wiesławem Krawczykowskim – powstańcem warszawskim i więźniem KL Mauthausen można obejrzeć w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=OQNeoY536rY

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Oficjalna strona filmu: http://germandeathcamps.film

Wsparcie przez PayPal: http://bit.ly/2yrZpzD

Informacja o zbiórce pojawiła się w telewizji na antenie TVP Info i Telewizji Republika:
TVP Info: https://www.facebook.com/tvp.info/videos/10154814133021658/
TV Republika: https://youtu.be/iiih9dmQpgU?t=11m43s

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here