Jakubiak jednak w koalicji wolnościowców i narodowców

0
Marek Jakubiak (Foto.: JB)

Jak informuje biuro prasowe partii Wolność, do kobraliny, czyli Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy przystąpił „poseł Marek Jakubiak wraz ze stworzoną przez niego Federacją dla Rzeczpospolitej”.

Zdaniem Roberta Winnickiego prezesa Ruchu Narodowego „to dobrze, że front tych, którzy chcą walczyć o polską niepodległość z Brukselą i w Brukseli jest coraz szerszy. To zwiastuje, że na polskiej scenie politycznej wyrasta trzecia siła. […] Nasza niepodległościowa, narodowo-wolnościowa, proobywatelska koalicja, jest tą alternatywą, która rzeczywiście przemodeluje rzeczywistość polityczną zabetonowaną wokół Platformy i PiS-u”.

Według posła Piotra Liroya-Marca lidera Skutecznych „po raz kolejny pragnę przypomnieć, że Konfederacja zaprasza wszystkich. Pozostałe dwie frakcje, które na coś niby czekają, tak naprawdę działają dla dobra PiS-u. Konfederacja zaprasza wszystkich od centrum w prawą stronę, dla których istotne jest, jak Polska się rozwija”. Na koniec dodał, że Konfederacja będzie dalej rosła w siłę z dnia na dzień.

Sam poseł Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczpospolitej) stwierdził: „Na mocy pełnomocnictw, które zostały mi udzielone przez członków Federacji dla Rzeczpospolitej, przystępuję do Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Konfederacja to jest projekt, którego głównym celem jest wolna, niezależna, silna i bogata Polska. To jest cel, do którego wszyscy mądrze i patriotycznie myślący Polacy powinni przystąpić”.

W opinii Konrada Berkowicza „partia Wolność zawsze była za wolnym handlem w Europie, za swobodnym podróżowaniem po Europie przez Europejczyków i zawsze była przeciwko chorej, unijnej biurokracji. Właśnie ten sprzeciw wobec chorej, unijnej biurokracji jest tym, co nas łączy z Federacją dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka. […] Polskie elity, które doprowadziły do tego, że Unia jest teraz w takiej chorej, zbiurokratyzowanej formie, muszą teraz wypić piwo, które nawarzyły i ponieść odpowiedzialność za to, dostać solidnego kopniaka w tyłek w tych wyborach. Maszerowaliśmy osobno, teraz uderzamy razem, dzięki czemu ten kopniak będzie bolesny i skuteczny”.

Komentując uchwalanie przez USA ustawy 447 poseł Jakubiak stwierdził, że Polski nie powinno obchodzić prawo uchwalane w USA. Zdaniem posła, polskie prawo ma być dla Polaków, nie dla obcych, a obcokrajowców szkalujących Polskę trzeba karać i wsadzać do więzienia. Pytany o potrzebne reformy wolnorynkowe Marek Jakubiak stwierdził, że dotychczasowe działania PiS są niewystarczające. Poseł uważa, że należy zlikwidować z CIT, bo koszty zbierania CIT są identyczne z wpływami z tego podatku, a straty polskich przedsiębiorców są gigantyczne.

Jan Bodakowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here