Jarosław Kaczyński wyprzedził Janusza Korwin-Mikkego! Prezes Partii WiP jeszcze do niedawna prowadził w Sondażu Prokapa – „Kto powinien stanąć na czele odbudowującej się prawicy?”.
Do niedawna wydawało się, że pozycja byłego prezesa UPR jest w naszym głosowaniu niezagrożona. Tymczasem w ostatnich dniach nastąpił zwrot, który prezesowi PiS daje prowadzenie o – jak dotąd – ponad 30 głosów.
Na dalszych miejscach w sondażu znajdują się: Robert Gwiazdowski, Magdalena Kocik i Stanisław Michalkiewicz. Jakoś mało kto wyobraża sobie jako lidera prawicy p. Adama Wielomskiego, który na prawie 600 głosów uzyskał tylko jeden, zamykając listę.


Głosowanie trwa. Sondaż znajduje się na stronie głównej naszego portalu…
S

8 KOMENTARZE

 1. Czy zakładając firmę zaczyna się od ustalenia składu zarządu czy może od określenia czym się ma firma zajmować? Czemu ciągle słyszę biadolenie „dajcie lidera!”, a jakoś nikt nie potrafi wskazać CZEMU ten lider ma liderować – bo ani u nas programu, ani ludzi nie ma.

 2. mam podejrzenie, że ktoś napuścił na sondaż swoich kolegów. nie będę wskazywał palcem, bo nie mam 100% pewności i mógłbym być nietaktowany.
  co do jednoczenia prawicy, to może warto ustalić, dlaczego się jednoczymy.
  jeśli
  a) chodzi o to, by plankton uzyskał jakąkolwiek reprezentację w sejmie, to układamy wspólną listę pod szyldem jednej z partyj a potem rozchodzimy się każdy w swoją stronę
  b) chodzi o to, by ustalić wspólny program, to powrót do ustawy wilczka, 15% VAT O%CIT PIT i zniesienie przymusów wliczonych w koszta pracy uważam za warunek bez którego no pasaran.

 3. Uwzględnianie Gwiazdowskiego w takich rankingach nie ma sensu.
  Jak sam pisze na swojej stronie:
  „Przy okazji PRZYSIĘGAM, że blogowanie nie jest wstępem do politykowania. Mam chorobę lokomocyjną, więc nawet upić się nie mogę porządnie, bo zanim wysiądzie mi głowa, wcześniej wysiada żołądek. W trosce o niego nie mogę więc zajmować się polityką, bo miałbym cały dzień nudności… A dodatkowo tak na wszelki wypadek (w końcu natura ludzka jest ułomna), jeden z moich znajomych ma mój… WEKSEL. Jest to weksel własny, niezupełny, płatny bez protestu, z deklaracją weksową, który będzie mógł wypełnić na dowolną kwotę, gdyby mi przyszła do głowy głupawa chęć kandydowania gdziekolwiek.”

 4. Kaczmarek niczym Koń Trojański, był najwyżej usadowiona wtyką WSI-SB w PiSie. Ale z pewnością nie jedyną. W terenowych strukturach PiSu jest takich osób więcej i sam jako były działacz Solidarności z tych błędnych kadrowych powodów nie znalazłem się w tej organizacji, którą bardzo cenię od dawna za centroprawicowy program Solidarnego Państwa. Kiedyś organizowałem i zakładałem Porozumienie Centrum, ściągając na siebie nienawiść ludzi Wałęsy, Michnika i Kwaśniewskiego. Szkoda, że z braku zdolności skutecznego samooczyszczenia się PiSu, wielu prawych i uczciwych ludzi Solidarności i działaczy samorządowych ze statusem pokrzywdzonego, nadanym im przez IPN nie znalazło tu miejsca. A już jest skandalem, że bardzo wielu internowanych i prześladowanych przez komunistów, których znam a więc elita Solidarności nie jest PiSie. Jak sami mówią nie mogą zaakceptować w PiSie wielu byłych aktywistów PZPR i ZSMP a nawet ormowców z rodzinami, kochających koryto a gardzących lustracją i dekomunizacją oraz wyśmiewających się z Kaczyńskiego, co jest najbardziej szokujące. Do samorządów i na inne odpowiedzialne funkcje różnych szczebli promują ich lokalni działacze PiSu o podobnym życiorysie. A zdarza się, że z poparcia PiS w samorządzie trafiają się TW SB, co najbardziej szkodzi wizerunkowi PiSu i wizji Solidarnej Polski. Byli PZPRowcy, ZSMPowcy i ormowcy blokują wstępowanie ludzi Solidarności do PiSu. Taka sytuacja niemocy i destrukcji w PiSie zamyka pełny dostęp do władz partii ludzi zasłużonych i sprawdzonych. Najlepszym dowodem był od lat hołubiony w PiSie Kaczmarek. A już nie zebranie podpisów pod kandydaturą do parlamentu dla premiera Olszewskiego w ostatnich wyborach to zupełny skandal. Nie chciał bym aby PiS może kiedyś skończył podobnie jak nieboszczka AWS, czy wiele innych zacnych partii prawicowych.

 5. prawicowych? a co jest prawicowego w PiSie i o zgrozo – co było prawicowego w AWS-ie? Panie, bycie narwanym syndykalistycznym nacjonalistą bardziej wskazywałby na faszyzm czy inną brunatną ideologię lewicową (nacjonalizm lewicowy), ale na pewno nie na prawicę.

 6. W teledysku do piosenki „Dług publiczny”
  http://www.prokapitalizm.pl/piosenka-o-dlugu-publicznym.html
  jest wykres rządów, które najbardziej zadłużyły Polskę (począwszy od rządów Buzka) i wynika z niego, że rząd PiS-LPR-Samoobrona zadłużał najmniej. Jednak jakieś plusy były (pomijam już kwestię obniżenia składki rentowej, zniesienia w niektórych przypadkach podatku spadkowego, czy ułatwienie przekształcania mieszkań spółdzielczych na pełną własność)

 7. PiS zadłużał najmniej bo….najkrócej.
  Jeśli spojrzysz na wykres wcześniej to widać, że zadłużenie narasta równomiernie przez cały okres III RP. To nie konkretne ekipy rządzące są winne ale cały system ( Coś jak z JKM – nie zmienać świń tylko zabrać koryto)

Comments are closed.