Program wizyty prof. Kena Schoollanda w Polsce 23-29 marca 2009 roku
23 marca 2009 (poniedziałek)
Godz. 14.00 Przylot do Warszawy
Godz. 19.00 Łódzki klub polityczny: spotkanie otwarte dla samorządowców i biznesmenów z Łodzi.
Współorganizator: Fundacja Projekt Łódź
24 marca 2009 (wtorek) ŁÓDŹ
Godz. 10.00 I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika ul. Więckowskiego 41 Immigration: Courage, Fear, and Ethics (Imigracja: wyzwania, obawy i etyka) Wykład tłumaczony na język polski.
Godz. 12.00 Wykład na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej
ul. Wólczańska 215, budynek Lodex W9: Causes and Cures for Monetary Crisis (Przyczyny i rozwiązania kryzysu monetarnego) Wykład tłumaczony na język polski.
25 marca 2009 (środa) BIAŁYSTOK
Godz. 9.30 I LO im. A. Mickiewicza, ul. Brukowa 2, The Ethics of Liberty Wykład bez tłumaczenia na język polski.
Godz. 12.30 Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Warszawska 63, 25.03, , Causes and Cures for Monetary Crisis Wykład bez tłumaczenia na język polski.
Godz. 14.00 Obiad w gronie profesorskim
Godz.16.00, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. S. Staszica, ul. Dojlidy Fabryczne 26, The Ethics of Liberty Wykład bez tłumaczenia na język polski.
26 marca 2009 (czwartek) ŚLĄSK
Sosnowiec, godz. 8.45 – VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka, ul. Czeladzka 58 Wykład z ekonomii wolnorynkowej. Wykład tłumaczony na język polski
Sosnowiec, godz. 10.00 – IV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica, Pl. Zillingera 1 Wykład z ekonomii wolnorynkowej. Wykład tłumaczony na język polski
Sosnowiec, godz. 11.45 – Wyższa Szkoła Humanitas, ul. Kilińskiego 43 Causes and Cures for Monetary Crisis (Przyczyny i rozwiązania kryzysu monetarnego)
Sosnowiec, godz. 13.00 – spotkanie z dziennikarzami (w Humanitas), ul. Kilińskiego 43
Opole, godz. 15.30 Uniwersytet Opolski, Wydział Ekonomiczny, ul. Ozimska 46A, sala nr 23. Causes and Cures for Monetary Crisis (Przyczyny i rozwiązania kryzysu monetarnego) Wykład tłumaczony na język polski.
27 marca (piątek) Warszawa
Godz. 10.30 Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Łazarskiego, ul. Świeradowska 43 –  Protectionism: A Disease Masquerading as It’s Cure (Wykład w języku angielskim bez tłumaczenia na język polski).
12.00-13.00 Lunch w gronie profesorskim, WSHiP
Godz. 13.30 Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Łazarskiego, ul. Świeradowska 43 – Ethics of Liberty (Wykład w języku angielskim bez tłumaczenia na język polski).
Godz. 19.00 Klub Nowogrodzka 44, spotkanie połączone z dyskusją.
Szanse kapitalizmu i wolności w XXI wieku?
28 marca (sobota)
Godz. 8:15 Występ w I Programie Polskiego Radia, poranna rozmowa w Sygnałach Dnia.
Godz. 11:00 Konferencja:
Moralne źródła obecnego kryzysu gospodarczego
Restauracja Jazzownia Liberalna, ul. Jezuicka 1/3, Warszawa
Prelegenci: Prof. Michał Wojciechowski, przewodniczący Rady Programowej PAFERE, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Red. Sławomir Skiba – Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, red. naczelny dwumiesięcznika „Polonia Christiana”
Ks. Jacek Gniadek, członek Polskiego Towarzystwa Moralistów
Ireneusz Jabłoński, Centrum im. Adama Smitha
Prof. Ken Schoolland
Szczegóły konferencji…
Godz. 19:00 Uroczysty bankiet „Liberty Evening” w restauracji „Literatka”,
wstęp płatny: 95,00 zł od osoby (para: 160,00 zł) Szczegóły…

4 KOMENTARZE

  1. Ile osób wysłucha tych wykładów i ile zrozumie i jeszcze ilu będzie chciało w realne życie wprowadzić wnioski z tych wykładów?Myślę o ludziach mających rzeczywisty wpływ na ustanawianie prawa i jego realizację oraz przestrzeganie. Szczególnie w gospodarce.Ustawy Rakowsko/Wilczkowe przetrwały 3 lata, a gdyby były do dziś to…..

  2. Tak!Tak!Tylko, że kula śnieżna tak jakaś czerwono – różowo – brunatna i sciąga nas do dołka i to raczej grobowego niż golfowego. Musi być dyktatura, która wprowadzi wolność gospodarczą i wypowiedzi. Bo obecne warunki niewolą dyskusję i ekonomię.Czy może się mylę??Obecne siły u władzy i w mediach po pierwsze nie dopuszczają do dyskusji na argumenty po drugie jak tychże argumentów nie mają to ośmieszają lub kpią i po trzecie niestety w demokracji to głupia większość ma rację i decyduje przez swych cwanych przedstawicieli, jak za komunizmu lud mógł jeść kawior i łososie oraz pić koniak i szampan ustami swoich przedstawicieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here