Kolejne żądania ambasador USA Georgette Mosbacher wobec polskiego rządu wychodzą na jaw

0
Foto.: youtube.pl

Można zrozumieć, że niemiecka gazeta dla Polaków – „Fakt” – może nie przepadać za ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, czy ogólnie z USA, jeśli jednak prawdą jest to, co pisze, znaczyłoby, że Donald Trump, poprzez swojego namiestnika w naszym kraju, p. Georgette Mosbacher, zrobił sobie z Polski kraj kolonialny pełną gębą.

O poczynaniach pani ambasador USA w Warszawie pisaliśmy niedawno w artykule Naciski ambasador USA G. Mosbacher na polski rząd trwają. Polski podatnik dopłaci do amerykańskiego leku. Kilka dni temu gazeta wydawana przez koncern Axel Springer napisała, że spraw, z którymi Georgette Mosbacher zwracała się do polskich ministrów i premiera, było znacznie więcej. Okazuje się, że w listopadzie 2018 roku doszło do spotkania pani ambasador z ministrem infrastruktury rządu RP, Andrzejem Adamczykiem, gdzie przestrzec go miała przez zamiarem odkupienia przez państwo firmy PKP Energetyka, sprzedanej w lipcu 2015 roku funduszowi CVC Capital Partners. Według informatora „Faktu”, p. Mosbacher miała wprost powiedzieć polskiemu ministrowi, by „odczepił się” od firmy.

Fundusz CVC Capital Partner to międzynarodowa korporacja mająca swoje siedziby w wielu krajach, niemalże na wszystkich kontynentach (poza Afryką i Australią). W Polsce otworzyła przedstawicielstwo w 2015 roku. Poza PKP Energetyka, w 2017 roku nabyła sieć sklepów Żabka.

K

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here