Konfederacja: PiS kompromituje prawo i sprawiedliwość

To co w ostatnim czasie wyczynia rząd PiS przekracza wszelkie granice podłości wobec obywateli

1
Zbigniew Ziobro (foto. gov.pl)

Z oświadczenia KONFEDERACJI:

„Jak mawiał Alexis de Tocqueville: „Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.”

Ministerstwo Sprawiedliwości chce konfiskować majątki przedsiębiorców bez wyroku sądu! Mimo kryzysu rządzący pracują nad przepisami o tzw. konfiskacie prewencyjnej forsowanej przez resort Zbigniewa Ziobry. W najbliższych dniach kontrowersyjne rozwiązania zostaną wpisane do wykazu prac legislacyjnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jeśli PiS to przegłosuje to organy ścigania nie będą już musiały udowadniać, że dany majątek służył do popełniania przestępstw lub był nabyty w sposób nielegalny. To przedsiębiorca będzie musiał udowodnić, że jest niewinny!

Projekt ustawy zakłada możliwość konfiskaty majątku przedsiębiorcy, nawet bez prawomocnego skazania za przestępstwo (art. 5.3 projektu). Konfiskata może dotyczyć także sytuacji, w której przedsiębiorca w nieświadomy sposób uzyskał korzyść majątkową z powodu przestępczej działalności kogoś innego. Rządzący twierdzą, że ustawa ma na celu walkę z mafiami, ale w praktyce może uderzyć w zwykłych polskich przedsiębiorców!

Rada Przedsiębiorczości (współtworzona przez największe organizacje gospodarcze w Polsce: Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, ABSL, Federacja Przedsiębiorców Polskich, KIG, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego) już apeluje do rządu, by wycofał się z tych skandalicznych zamiarów, a #Konfederacja przyłącza się do tego wezwania. Nigdy nie zgodzimy się na takie przepisy, nie może być prewencyjnego represjonowania obywateli!

To co w ostatnim czasie wyczynia rząd PiS przekracza wszelkie granice podłości wobec obywateli. Wprowadzanie kolejnych podatków (uchwalony przez Sejm podatek cukrowy, opłata mocowa od 1 października podnosząca ceny prądu), przygotowywanie następnych (w kolejce m.in. podatek deszczowy, opłata depozytowa od wymiany oleju silnikowego, 5 nowych podatków unijnych zaakceptowanych przez premiera Morawieckiego), a do tego forsowanie skandalicznych przepisów o bezkarności urzędników w walce z Covid-19. Teraz chcą wprowadzić jeszcze konfiskatę prewencyjną (mimo że i tak jest już konfiskata rozszerzona!), przerzucając ciężar udowodnienia, że majątek pochodzi z legalnych źródeł na właściciela. Oznacza to de facto wprowadzenie domniemania winy.

„Konfederacja” nigdy nie poprze takich przepisów, będziemy robić co w naszej mocy, by to zablokować. Prawo i sprawiedliwość kompromituje takie wartości jak prawo i sprawiedliwość!”

Źródło: facebook

1 KOMENTARZ

  1. Socjalizm w rozkwicie po prostu w drodze do wyższej formy – komunizmu. Historia zatoczyła koło. To co się nie udało Stalinowi, w Polsce Bierutowi, Gomółce i pozostałym, to uda się Kaczyńskiemu ze swoją lewacką ferajną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here