Z naszej poczty…
Koło Doktryn Politycznych i Prawnych wspólnie z Organizacją Monarchistów Polskich zaprasza na II Konferencję o Legitymizmie pt. „Państwo katolickie i jego wrogowie”.
Odbędzie się ona 31 marca 2011 r., o godz. 16:30


Referaty wygłoszą:
1. dr hab. Jacek Bartyzel, prof. UMK – „Monarchia katolicka – propozycja zawsze aktualna”
2. dr Norbert Wójtowicz – „Wolnomularstwo a Kościół. Droga do światła czy droga do Światła?”
3. Jakub Jerzy Skoczylas – „Państwo katolickie i jego wrogowie w myśli prof. Pliniusza Corrêi de Oliveira”
Po referatach przewidziana jest dyskusja.
Prowadzenie: dr Mirosław Sadowski
Miejsce konferencji: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr, budynek A, sala 218, ul. Uniwersytecka 22/26, Wrocław

6 KOMENTARZE

  1. Konserwatyzm.pl czyli Klub Zachowawczo – konserwatywny zawiódł mnie w swym zacietrzewieniu obym nie zawiódł się co do OMP czyli legitymizm.org.

  2. Uważam, że p. Bartyzel niepotrzebnie daje się wciągać p. Wielomskiemu w jego zaczepki. Jesli tą drogą można zwrócić się do p. Bartyzela to chciałbym zaapelować, by przestał Pan odpowiadać na złośliwości swojego dawnego kolegi, bo to do niczego nie prowadzi. Widać – p. Wielomski czerpie jakąś dziwaczną satysfakcję z czepiania się innych. Niech chociaż Pan nie dostarcza mu amunicji…
    Postęka, postęka i w końcu odpuści, a nawet jeśli nie, to niech sam się pluska w swoim jadzie…

  3. P.Wielomski nie został posłem i ma do kolegów którzy zostali jakis żal i pretensje. Najbardziej do posła Górskiego. Do prof. Bartyzela nie wiem czego się czepia? A kiedyś miał fajne artykuły i KZM był naprawdę dobrą formacją, a teraz….szkoda pisać.

  4. Na stronie „konserwatyzm.pl” jest zestawienie sprzeczności w nauce papieża Jana Pawła II z poprzednimi papieżami, co w konsekwencji obrazuje, że JP II popadał w swej nauce w rodzaj herezji nie godnej papieża. Nasuwa się pytanie jak może być taka osoba wyniesiona na ołtarze jako błogosławiona?

  5. Jak podano na stronie „fara.piotrkow.pl” w niedzielę 10.IV.2011 o godzinie 8.3o będzie kolejna masza św. w języku łacińskim. Może warto po mszy porozmawiać z księdzem ją odprawiającym o całkowitym powrocie do MSZY TRYDENCKIEJ, MSZY WSZECHCZASÓW; Mszy w ornacie, przodem do Boga? Jak idziemy i rozmawiamy?

  6. Jeżeli będzie ten sam ksiądz sprawował msze co poprzedni, to należy z nim porozmawiać i przedstawić się jako chcących Msze w Rycie Rzymskim, Mszę Wszechczasów. Zachęcić do zrobienia kroku dalej. Będzie dobrze. Wszystko w Ręku Pana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here