Fundacja PAFERE ogłasza konkurs na esej p.t. „List do rządzących – jak zwiększyć zakres wolności gospodarczej w Polsce?”. Portal Prokapitalizm.pl jest patronem tego konkursu.
Cel konkursu to promocja idei swobody działalności gospodarczej w Polsce wśród młodego pokolenia i nie tylko. Osoby młode to najbardziej rzutka i przedsiębiorcza część naszego społeczeństwa i ona będzie kiedyś decydować o przyszłości naszego kraju. Dlatego zwracamy się do uczniów i studentów – wyraź swoje pomysły na liberalizację polskiej gospodarki i zdobądź cenne nagrody!

Regulamin:
W Konkursie „List do rządzących” mogą brać udział prace, które:
–  zostały napisane w konwencji listu (pozostawiamy swobodę wyboru adresata – do konkretnej osoby lub instytucji – premier, rząd, parlament),
–  poruszają w swej tematyce ekonomię wolnorynkową w warunkach polskich, obecną sytuację, propozycje rozwiązań, które zwiększyłyby zakres swobody działalności gospodarczej i wolności oraz korzyści płynące z tych rozwiązań,
–  nie były wcześniej publikowane w żaden sposób, w części lub całości,
–  objętością nie przekraczają dziesięciu tysięcy znaków (ze spacjami),
–  zostały napisane w języku polskim,
–  nie są plagiatem ani w żaden inny sposób nie naruszają praw autorskich i regulaminu Konkursu. W przeciwnym przypadku, organizatorzy zastrzegają sobie prawo wstrzymania nagrodzenia wyróżnionych prac do czasu wyjaśnienia wątpliwości, a w przypadku nagród już przyznanych – do ich zwrotu.
Termin nadsyłania prac (Word, PDF, Open Office):
31 marca 2012 r. pod adres tomasz.tokarski@pafere.org.
Autorzy nadesłanych prac zobowiązani są do przekazania organizatorom numeru telefonu oraz adresu korespondencyjnego.
Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie wzięcia udziału w Konkursie.
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w kwietniu 2012 r.
Wszelkie wątpliwości rozstrzyga Koordynator Konkursu po konsultacji z Przewodniczącym Jury.
Nagrody:
–  zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych brutto,
–  dla zdobywców pierwszych trzech miejsc przewidziane zostały nagrody rzeczowe w postaci zestawu 10 książek o tematyce wolnorynkowej dla każdego nagrodzonego autora, a także jeden zestaw dla autora wyróżnionego przez Jury,
–  ponadto, najlepsza praca zostanie opublikowana w wydawanym przez Fundację PAFERE biuletynie „Idee”…
Więcej szczegółów na www.pafere.org…

13 KOMENTARZE

 1. Niezle. Jaja.. Ciekawe, kto jest tak naiwny, zeby sprzedac super pomysl za jedyne 500 zl. Pan Kisiel dostal wyzwanie na miare swoich wielkich ambicji. Zapchal skrzynke ministrowi. Teraz czas na PAFERE.

 2. Bardzo to wymowne i zabawne i w propozycji i w efekcie . Konkurs dla młodych ludzi najlepiej studentów , uczniów a docelowo przedszkolaków czyli dla tych , którzy nawet zielonego pojęcia nie mają o problemie na rozwiązanie którego mają podać receptę . Autorów pomysłu odsyłam do szeregu audycji radiowych i telewizyjnych gdzie eksperci z przedszkola rozwiązują problemy nie tylko gospodarcze ale i o wiele bardziej znaczące z metafizycznymi włącznie .

 3. Z przykroscia stwierdzam, ze organizatorzy konkursu „List do rządzących”- zastosowali dyskryminacje uczestników ze względu na wiek.
  Odmówiono mi udziału w konkursie tylko dlatego, ze zdaniem organizatorów…jestem za stary!!!
  Szkoda, ze w warunkach konkursu nie zaznaczono kto zdaniem „Jury” jest młody?
  18 latek? 28 latek? 38 latek?
  Czy 40 latek absolutnie nie jest młody ???
  Jeżeli portal Prokapitalizm.pl uznaje natomiast 50 latków za starców, to powinien o tym oficjalnie napisać Redaktor Naczelny!
  Jak się do takiej dyskryminacji mają zasady wolnego rynku?
  Niedawno Prokap reklamował na swoim portalu SLD, a teraz tworzy nowe kryteria podziału ludzi na młodych i starych !!!
  Moim zdaniem, listy do rządzących mogą pisać wszyscy bez względu na wiek !
  Myślę, że organizatorzy tego konkursu kierują się przestarzałymi doktrynami z czasów, kiedy nie istniało jeszcze pojęcie demokracji !
  Pozdrawiam wszystkich młodych duchem
  Rajmund Pollak

 4. Szanowny Panie Rajmundzie
  Portal Prokapitalizm.pl nie jest organizatorem konkursu, a jedynie sprawuje patronat medialny nad nim. Zatem nie my ustalaliśmy zasady tego konkursu.
  Co do pojęcia demokracji… Myślę, że nie koniecznie należy je rozumieć tak jak Pan je – o ile się nie mylę – rozumie. To znaczy – demokracja jest wówczas, gdy wszystkie Pańskie żądania są spełniane. Jeśli zaś coś idzie nie po Pana myśli, wówczas mamy totalitaryzm. To chyba trochę nie tak…
  Z wyrazami szacunku
  Paweł Sztąberek
  Prokapitalizm.pl

 5. Panie Rajmundzie,
  uzupełniając odpowiedź Pawła
  „Jak się do takiej dyskryminacji mają zasady wolnego rynku?” – bardzo prosto – ktoś ogłosił konkurs, ustalił zasady („zwracamy się do uczniów i studentów”) i na tej podstawie Panu odmówił, do czego miał prawo, tak samo, jak nie miał prawa zmuszać Pana do wzięcia udziału. Zdaje się, że miał Pan w tym względzie pewne wątpliwości i dlatego zwrócił się Pan z pytaniem do organizatorów.
  Uprzejmie przypominam, że że Redakcja zamieściła zarówno Pański protest w kwestii reklam KW SLD jak również odpowiedź http://www.prokapitalizm.pl/odpowiedz-na-protest-p-rajmunda-pollaka.html . Szkoda, że się Pan do niej publicznie nie odniósł, skoro publicznie domagał się Pan przeprosin.
  Ponieważ, jak napisał Paweł, to nie portal prokapitalizm zorganizował konkurs i ustalił zasady twierdzenie, że „tworzy nowe kryteria podziału ludzi na młodych i starych”, delikatnie rzecz biorąc, mija się z prawdą.
  Życzę miłego dnia
  Michał Nawrocki
  Prokapitalizm.pl

 6. Ktoś organizuje i nagradza według własnych zasad i do tego ma prawo. To się nazywa wolność. Co panie Rajmundzie miał pan chętkę zdobyć 5 stów? Jak rozumiem organizatorzy mają na celu uaktywnić młodzież na niwie politycznej i gospodarczej. I tyle w tem temacie.

 7. Ktoś organizuje i nagradza według własnych zasad i do tego ma prawo. To się nazywa wolność. Co panie Rajmundzie miał pan chętkę zdobyć 5 stów? Jak rozumiem organizatorzy mają na celu uaktywnić młodzież na niwie politycznej i gospodarczej. Bardzo dobra inicjatywa i świetny pomysł. A dla młodziaków 5 stówek to kupa hajcu. Mam nadzieję, że nagroda jest na rękę po potrąceniu podatku. I tyle w tem temacie.

 8. Szanowny Panie Pawle,
  Wyostrzył się Panu dowcip, natomiast stosuje Pan stare chwyty socjotechniczne, które zamiast merytorycznych argumentów wprowadzają próbę dyskredytacji, a to już jest brak szacunku do osoby, a ja nigdy nie byłem ani nie jestem Pana przeciwnikiem.
  „chińczyk ludowy” poszedł za Pana przykładem i zszedł już do tak niskiego poziomu dyskusji, do którego nie mam zamiaru się zbliżać.
  Proszę to przemyśleć
  pozdrawiam
  Rajmund Pollak

 9. Szanowny Panie Michale Nawrocki.
  Do Pana odpowiedzi nt. reklam SLD nie odniosłem się z prostej przyczyny,
  NIE PODALIŚCIE ŻADNYCH MERYTORYCZNYCH ARGUMENTÓW PODWAŻAJĄCYCH MÓJ PROTEST PRZECIW REKLAMOWANIU tej partii, a zasady logiki nakazują aby nie dyskutować z pustosłowiem, zatem temat uznałem wtedy za zamknięty.
  Pozdrawiam
  Rajmund Pollak

 10. Ech, Panie Rajmundzie…
  Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu. Tam znajdzie Pan argumenty merytoryczne, skoro moja odpowiedź Panu nie wystarczy.
  Kończę polemikę na ten temat, bo do niczego ona nie prowadzi.
  Pozdrawiam
  PSz

 11. Panowie Paweł i Michał !
  Zastanawiam się dlaczego z uporem godnym lepszej sprawy bronicie bubla konkursowego „PARAFERE”,czy „PAFERE” skoro to oni są odpowiedzialni za ten całą „wpadkę” organizacyjno-regulaminową?
  Czy mocodawcy „Parafere” ( Pafere?)to są Wasi szefowie albo pracodawcy ?
  Szkoda, że nikt z dygnitarzy tego http://www.pafere.org. nie ma odwagi publicznie się wypowiedzieć!
  Pozdrawiam
  Rajmund Pollak

Comments are closed.