We Wrocławiu trwa Konwent Unii Polityki Realnej. Wcześniej informowaliśmy, że pan Janusz Korwin-Mikke został zaakceptowany przez delegatów na kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Z najnowszych informacji do jakich udało się dotrzeć portalowi Prokapitalizm.pl wynika, że po burzliwej dyskusji prezes UPR Bolesław Witczak uzyskał absolutorium. Jego dotychczasowa działalność zdobyła akceptację większości delegatów.
Przypomnijmy… Prezesowi Witczakowi zarzucano poważne błędy w prowadzeniu kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie pojawiły się informacje, że na czas kampanii pobierał on pensję w wysokości 6100 zł miesięcznie. Była to jednak tylko część kosztów prezesa Witczaka. Centralna Komisja Rewizyjna – według nieoficjalnych informacji – zwracała uwagę również na koszty związane z korzystaniem z telefonu komórkowego, z wynajmu mieszkania i dojazdów do Warszawy. Poza tym bardzo krytycznie oceniony został przez wielu członków i sympatyków partii klip wyborczy UPR w wyborach do europarlamentu.
Mimo tych zarzutów prezes Witczak zdołał być na tyle przekonujący, że uzyskał absolutorium.
J.

17 KOMENTARZE

 1. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem nie marnującym potencjału jest „Witczak na prezydenta”. Ma poparcie partii, ma kasę.

 2. Oto deklaracja ze strony JKM:
  Wystąpiłem z UPR
  Obszerniejsze wyjaśnienia potem. Ogólnie: brzydzi mnie bycie w jednej partii z ludźmi, ktorzy głosowali za udzielenie absolutorium p.Bolesławowi Witczakowi. Nie chcę, by moje nazwisko służyło ściąganiu pieniędzy na uzytek ludzi, którzy je „prywatyzują”…
  JKM ma chyba trochę racji…
  A tak w ogóle, strach pomyśleć co by sie działo, gdyby UPR dorwała się do koryta!!!

 3. Pana JKM szanuje jako ikonę liberalizmu w Polsce. Pan JKM to dobry publicysta ale niestety nie polityk. Mam nadzieje że UPR będą prowadzić teraz ludzie pokroju Pana P.Chojeckiego. Może coś wreszcie ruszy. Oby.

 4. Kto to jest fanatyczny zwolennik?Mozna definicje? Po co wypisywac takie glupoty?
  Witczak to miernota a widac ze jeszcze do tego zachlanny na kase,slabo to wrozy UPR.

 5. Wszystko co przeciwne JKM-ie to d***kratyczne pie***lenie na Antenie!
  ViVa! JKM!!!
  UPR-zejmie Pozdrawiam z Krynicy Zdrój!
  JKM nie musi zdobywać się na wielkość! ON JĄ MA! Innym Brakuje! więc Zazdroszczą! ale właśnie na tym polega Ich wg. Ich moc! a według Korwinistów SŁABOŚĆ!!!
  (komentarze p.Stawiarskiego z WIK)
  Czy tyle wystarczy abarabo?
  http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=6027

 6. Korwin poza UPR, a pan Stanisław Michalkiewicz honorowym członkiem.
  Coś się w UPR-ze skończyło… A co się zaczęło? Może już ktoś wie?

 7. Chyba wlasnie nadszedl czas by zalożyc nową partie konserwatywno-liberalną dla ludzi ktorzy naprawde jeszcze wierza w prawicowe idee i sa nieskazitelni moralnie.

 8. to czekam na rozruch PJKM, a póki co może Korwin rozliczy „kopertówki”, które inkasował w imieniu UPR!

 9. Korwinowcy Skóra Kramarski byli 4-5 razy w ciągu kilku lat na Radzie Głównej więc mieli partię w dupie, a teraz pyszczą
  Warszawa sabotowała wybory i konwent ich ukarał – np. p. Biegała dostał 30-parę głosów poparcia!

 10. UPR stał się partią Układu. Ludzie UPR chcą w ten sposób dojść do władzy i może coś zrobić ale wydaje mi się, że niewiele będą mogli.
  Mikke jest stały w poglądach za to go szanuję i jeszcze za zwalczanie demokracji 😀

 11. BRAWO JKM !!!!!!!
  SZACUNEK ZA ZACHOWANIE ZASAD
  Pan dupny przedsiębiorca Bolesław „Magazynier” Witczak zwyczajnie te pieniądze ukradł jak sie chce byc prezesem to trzeba miec najpierw zabezpieczenie finansowe anie kraśc darowizny innych osób.
  Ile ja w UPR zainwestowałem pieniedzy mimo ze sam za duzo nie zarabiam i nigdy nie myślłem ze będe miec z tego jakieś profity a ta gnida wypłacą sobie 24 tys którę są przeznaczone na partię a nie jego utrzymanie.Dobrze na konwencie podsumował go kolega Jacek Boroń

 12. Daniel, czy Tomek jak tobie tam…. Boroń to zwykły cwaniak, którym pewnie zajmie się IPN? Swoją drogą, jak to jest: JKM „walczył z agentami”, a teraz jest pupilem TVN i walczył z komuną, a komuna pozwalała mu publikować – o ile pamiętam podpisał lojalkę? Chodzą słuchy, że Boroń też podpisał…
  Gdzie ty byłeś Danielu przez ostatni rok? Może sam jesteś gnidą?

 13. Zwracam Państwa uwagę, na ciekawe zjawisko. Otóż niewielka garstka „sekciarzy”, którzy w czasie kampanii wyborczej nie robili dosłownie nic (a na dodatek zbierali podpisy dla konkurencji, pomagając zarejestrować listy LIBERTAS i parti Marka Jurka) próbują teraz zrzucić winę za swoje nieróbstwo, obstrukcję i sabotaż na Prezesa! Dla odmiany, okręgi, które najaktywniej w tej kampanii działały, udzielają Prezesowi pełnego poparcia…
  Zarzuty o nadużycia finansowe to zwykła farsa i mydlenie oczu. Ani Centralna Komisja Rewizyjna, ani PKW nie miały zastrzeżeń do rozliczeń finansowych Prezesa a delegaci na Konwentyklu udzielili mu absolutorium. Część z tych wydatków to po prostu refundacja kosztów związanych z prowadzeniem kampanii, takich jak przejazdy itp. a część została wymuszona obstrukcją działaczy z Warszawy, która spowodowała konieczność wysłania do stolicy (i zakwaterowania) koordynatora prowadzącego zbiórkę podpisów + osób przyjeżdżających z innych okręgów by te podpisy za Warszawiaków zbierać !
  Na koniec kilka słów, które zapewne niektórych zaskoczą. Otóż, ja od kilku lat domagam się ustanowienia pensji dla prezesa (optowałem za tym jeszcze w czasach, gdy prezesem był Popiela). Powód jest prosty. Na stanowisku prezesa musi być osoba o wysokich kwalifikacjach i zdolnościach organizacyjnych, potrafiąca zarządzać dużymi podmiotami dysponując skromnymi finansami. Takimi osobami są zazwyczaj przedsiębiorcy prowadzący własne firmy. Jeżeli Prezes ma się pełnić swą funkcję na poważnie, to nie może tego robić „w wolnych chwilach” tylko musi całkowicie zaangażować się w kierowanie Partią -a to wymaga zawieszenia działalności na okres całej kadencji i najlepiej przeprowadzki do Warszawy. Proszę mi powiedzieć, z czego przez kilka lat ma się utrzymywać taka osoba w sytuacji, kiedy zamyka firmę ?
  Jest jeszcze jeden powód, który dostrzegłem kilka lat temu na własnym podwórku i dla którego osoba pełniąca funkcję prezesa nie powinna prowadzić działalności gospodarczej w czasie urzędowania. Otóż, wszelkie państwowe instytucje kontrolne bardzo łatwo mogą sprawić, że prezes zamiast polityką będzie zajmował się udowadnianiem kolejnym kontrolerom, że nie jest przestępca gospodarczym. Dlatego już dwa lata temu rozważaliśmy z kolegami z mojego okręgu dobrowolne opodatkowanie się aby ufundować pensję prezesowi.

 14. W Warszawie p. Dalecki miał nawet problem z lojalnością: być lojalnym wobec Farfała/LPR, czy UPR? I w piątek przed wyborami potwierdził, że LPR wzięło górę – nie przyszedł do TV na debatę z kandydatem Libertasu. Teraz zasadza się na wielkiego „rozliczeniowca”. Panie Dalecki na Nowogrodzką bliżej niż na Nowy Świat!
  Warszawka olała wybory i przez ostanie lata olewała resztę partii w Polsce – do PJKM wolna droga!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here