Krzysztof Bosak przedstawia swój plan: Niskie podatki, oszczędności i sprzątanie po PiS

0

Niskie podatki, szukanie oszczędności, sprzątanie po „tarczy antykryzysowej” – to główne założenia planu Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na prezydenta RP.

„Deklaruję, że jeśli tylko wygram wybory prezydenckie, nie podpiszę żadnej ustawy podnoszącej podatki Polakom” – zadeklarował Bosak. Nawiązał tu do zapowiedzi premiera Morawieckiego, który ma zaproponować – na forum unijnym – aż cztery nowe podatki.

Według kandydata Konfederacji, tzw. tarcza antykryzysowa to betonowe koło ratunkowe rzucone przedsiębiorcom w trudnej chwili. „Tarcza to biurokracja, to także tworzenie podstaw pod nowe podatki. My musimy to usunąć” – powiedział Bosak.

Bosak zapowiedział, że zamiast zadłużania Polaków, tak jak robi to rząd PiS, będzie szukał oszczędności. „Dzięki epidemii okazało się, że np. w sądach można wysyłać ludziom elektroniczne powiadomienia, zamiast marnować miliony na wysyłki pocztą” – stwierdził. Dodał, że oszczędności znajdą się również wtedy, gdy zaprzestanie się finansowania różnych lewicowych projektów. Jego zdaniem potrzebna jest zintegrowana konserwatywna polityka oszczędnościowa.

Obejrzyj relację z konferencji Krzysztofa Bosaka. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here