Pożyczki pozabankowe online mają generalnie dość słabą reputację medialną. Mówi się jedynie o przypadkach wyłudzeń lub zajęć komorniczych wynikających z braku możliwości spłaty internetowej pożyczki. Jednak jak wskazują analizy tego rynku takie drastyczne sytuacje stanowią zaledwie znikomy procent wszystkich udzielonych pożyczek pozabankowych.

Okazuje się już nie pierwszy raz, w Polsce czy w innych krajach, że pożyczki pozabankowe cieszą się nie tylko wielką popularnością, ale również wysokim zadowoleniem klientów. Firm je oferujących przez internet jest ponad 50, zarówno w opcjach krótkoterminowych jak i długoterminowych. Szczegółowe dane odnośnie tego jak działa szybka pożyczka online znajdziesz w tym artykule

Przyjrzyjmy się więc jak wygląda profil klienta pozabankowego, który został opracowany na bazie danych zebranych przez firmy pożyczkowe NetCredit oraz InCredit.

Na co klienci pożyczają w firmach pozabankowych?

Zgodnie z wynikami analiz aż 46 % klientów zaciąga pożyczkę przez internet na cele rozrywkowe. Można domyślać się, że mogą być to podróże, imprezy, zakup sprzętu, który nie jest produktem pierwszej potrzeby. 34 % ankietowanych deklaruje pokryć pożyczką koszty okolicznościowe. Może to być np.: prezent na komunię czy ślub, ubiór okolicznościowy, wydanie przyjęcia. Zaciąganie pożyczki chwilówki w celu pokrycia wydatków domowych deklaruje 20 % klientów. Mieszczą się w tym zapewne bieżące rachunki, zakup opału, remont, zakup niezbędnego sprzętu AGD.

Powszechnie już wiadomo, że panowie stanowią większą grupę klientów firm pożyczkowych i banków. Według NetCredit i InCredit mężczyźni to 54 % grupy klientów.

Jak klienci radzą sobie ze spłacaniem pożyczki online?

Okazuje się, że klienci firm pozabankowych radzą sobie całkiem nieźle. Połowa z nich spłaca swoje zadłużenie przed czasem. Nie ponoszą więc oni żadnych karnych kosztów, cały proces jest bezproblemowy. W tym samym czasie klient buduje pozytywną historię kredytową w danej firmie i będzie mógł bezproblemowo pożyczać większe kwoty przy następnych transakcjach. To jest w zasadzie standard, który dotyczy wszystkich firm pozabankowych.

Teraz najbardziej interesujące – 83 % klientów spłaca swoją pożyczkę w terminie! Podobnie jak w powyższym przypadku, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów i spłaca tyle ile powinien zgodnie z umową (lub nie płaci żadnych kosztów z uwagi na wzięcie udziału w promocji darmowa pożyczka online).

Szybkie pożyczki udzielone w grupie NetCredit przekroczyły milion!

Raport pożyczkowy o jakim mowa, został wydany przez NetCredit i InCredit chwilę po tym jak grupa ta zanotowała milion udzielonych pożyczek. Jest to ogromny sukces i zdecydowanie obala powszechne negatywne teorie na temat pożyczek pozabankowych. Warto porównać tą sytuację z polskimi Frankowiczami, których jest aż pół miliona! Jak od razu można zauważyć, to bankowe zobowiązania stanowią poważny problem dla budżetów Polaków, a nie krótkoterminowe pożyczki online. 

Średnia wysokość pożyczki i średni czas spłaty

Analizy wykazują, że średnia kwota pożyczki to 980 zł. Nawiązując ponownie do Frankowiczów, jest to kwota, o którą powiększyła się rata kredytu wielu rodzin w Polsce. Czas w jakim większość klientów „pozabankówek” reguluje zadłużenie to 28 dni.

Pożyczki pozabankowe przez internet – czy warto?

Aby trafić do grupy klientów zadowolonych czyli tych, którzy spłacili pożyczkę w terminie, należy zacząć od przeanalizowania swojej sytuacji materialnej. Dobrze byłoby sprawdzić co najmniej kilka ofert i porównać koszty oraz aktualne promocje. To czy ostatecznie warto pożyczyć leży już w ocenie każdego zainteresowanego z osobna, poprzez określenie swoich wymagań, możliwości oraz faktycznej potrzeby.

1 KOMENTARZ

  1. Hmm, czyli generalnie ludzie pożyczają małe kwoty i mają zwyczaj nie płacić w terminie. Całkiem interesujące informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here