Aleksander Kwaśniewski, wieloletni aparatczyk PZPR awansował ostatnio na jednego z liderów KOD. Okazuje się, że były redaktor naczelny skrajnie  komunistycznego „Sztandaru Młodych” i gorący zwolennik stanu wojennego teraz czci 4 czerwca.1989roku jako historyczną datę zwycięstwa „demokracji” w wydaniu  Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej!

W dniu 4.06.2016roku „cudowne dziecko” dyktatury generałów wystąpił jako jeden z tryumfatorów rocznicy wyborów do Sejmu kontraktowego w 1989roku. Jak za czasów pochodów pierwszomajowych w PRL-u stał się animatorem pochodu aktywistów i zwolenników KOD, a w swoim przemówieniu do rzeszy poddanych z Komitetu Obrony Diabła oznajmił, że 4 czerwca 1989 roku był dla niego tryumfem demokracji.

W rzeczy samej skoro ówczesny Sejm kontraktowy głosami tchórzy oraz aparatczyków PZPR wybrał na prezydenta dyktatora stanu wojennego generała Jaruzelskiego,  a nowy premier ogłosił grubą krechę dla zbrodniarzy komunistycznych, to zaiste był to tryumf PZPR.

Jedno wszakże w tej fanfaronadzie KOD z Kwaśniewskim u steru się nie zgadza. Otóż akurat ten aparatczyk PZPR nawet 4 czerwca 1989roku nie był zwolennikiem żadnej demokracji, gdyż jako czołowy dygnitarz  partii komunistycznej był narzędziem zamordyzmu, tyranii i obłudy. Warto przytoczyć najważniejsze fakty z życiorysu tego komunisty.

W okresie stanu wojennego Aleksander Kwaśniewski był redaktorem naczelnym plującego na NSZZ”Solidarność” tygodnika „itd”, a od 1984 roku jeszcze bardziej bolszewickiego  szmatławca pod tytułem „Sztandar Młodych”. Był oddanym członkiem PZPR od 1977 aż do jej rozwiązania w 1990. Zatem w czerwcu 1989 roku nie służył żadnej demokracji lecz takim tyranom jak genarełowie Jaruzelski i Kiszczak. Pełnił funkcję ministra-członka Rady Ministrów ds. młodzieży w rządzie w latach 1985–1987, a zatem w okresie, kiedy w PRL-u zamykano do więzień za działalność demokratyczną w NSZZ „Solidarność” i innych organizacjach antykomunistycznych. Potem sprawował z rekomendacji  PZPR eksponowaną funkcję przewodniczącego Komitetu Młodzieży i Kultury Fizycznej  w latach 1987–1990. W gabinecie komunisty Mieczysława Rakowskiego  był członkiem Prezydium Rządu i przewodniczącym Komitetu Społeczno-Politycznego Rady Ministrów od października 1988 do sierpnia 1989. Zatem w czerwcu 1989roku Kwaśniewski stał murem za władzą PZPR, która była zaprzeczeniem wszelkiej demokracji.

Warto przytoczyć jeszcze jeden mało propagowany fakt, otóż Kwaśniewski jako kandydat PZPR do Senatu przegrał wybory w dniu 4.czerwca 1989roku z kandydatem NSZZ „Solidarność”, a zatem jego tryumfalizm okazywany w środowiskach KOD jest kłamliwą komunistyczną propagandą rodem z bolszewickiego „Sztandaru Młodych”.

Jeżeli ludzie o takim komunistyczno-bolszewickim dorobku jak Aleksander Kwaśniewski chcą wprowadzać nową demokrację, to oznacza ni mniej ni więcej tylko, że KOD jest nowym Komitetem Odnowienia Dyktatury! Kwaśniewski doskonale nadaje się na animatora bolszewizmu, tylko niech nie opowiada, że to on z Komorowskim i Wałęsą są twórcami prawdziwej demokracji.

Kwaśniewski kłamał, gdy publicznie głosił, że ukończył wyższe studia, bo żadnej pracy magisterskiej nigdy nie obronił i tak samo łże, gdy twierdzi, że wspólnie z KOD chce demokracji, bo w czasach gdy ludzie siedzieli w więzieniach za propagowanie uczciwej demokracji, ten aparatczyk PZPR był zwolennikiem dyktatury generałów.

Rajmund Pollak

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here