Leasing samochodowy jest jedną z coraz bardziej popularnych dróg do tego, by mieć własny samochód. Wraz z rozwojem rynku taka opcja otworzyła się także dla klientów prywatnych, a ci coraz częściej z tej drogi do posiadania auta korzystają. Warto pamiętać, że to ciekawa alternatywa dla kredytów samochodowych, wynajmu lub nawet kupna auta za gotówkę.

W dużym skrócie polega na „wypożyczeniu” od banku lub dealera samochodowego pojazdu na określony czas za z góry określoną kwotę. Taka umowa musi trwać minimum dwa lata i skutkować może (ale nie musi) wykupem samochodu. Po tym okresie możemy również wziąć kolejny nowy samochód. Leasing dla osób prywatnych jest ciekawą opcją, ponieważ chroni interes klienta, a zawsze po zakończeniu okresu trwania umowy, możemy zmienić auto. 

 

Ciekawe pomysły

 

Od jakiegoś czasu na runku pojawił się leasing dla osób prywatnych https://happymiles.pl/, który zmienia sposób myślenia o tego typu usłudze. W ofercie spotkamy się z pojęciem stałej niskiej raty miesięcznej, do której dochodzi kilometrówka – czyli opłaty związane z ilością przejechanych przez nas kilometrów. Rozliczenie z leasingodawcą będzie opierało się zatem na wskazaniach GPS. To wyjątkowa propozycja, która w ciekawy sposób otwiera możliwości posiadania nowego samochodu. Szczególnie opłaca się, gdy ilość przejechanych kilometrów nie jest bardzo duża. Wycena auta przy wykupie też będzie opierać się na ilości przejechanych kilometrów. Samochód, który jest mało eksploatowany będzie zdecydowanie tańszy od jego odpowiednika z dużym przebiegiem.

 

Czy mi się to opłaca?

Leasing dla osób fizycznych https://happymiles.pl/oferta-dla-ciebie/ w Polsce jest jeszcze rzadkością. Szacuje się, że około 5% klientów banków, którzy korzystają z tej formy finansowania, to petenci indywidualni. To niewiele, ale trzeba pamiętać, że jeszcze do niedawna taka opcja była dostępna tylko przedsiębiorcom. Można odnieść wrażenie, że sposób liczenia „kilometrówki” jest bardzo atrakcyjny i sprawi, że leasing konsumencki stanie się zdecydowanie bardziej popularny wśród zwykłych ludzi.

Umowa na leasing na kilometry może być zawarta na równe okresy. Model opłaty pay-as-you-drive składa się z opłaty stałej oraz części zmiennej, która jest uzależniona od ilości przejechanych kilometrów. Rozliczenie tychże następuje w okresie miesięcznym i w dużej mierze jest najprostszym z możliwych systemów. Poza korzyściami finansowymi pozwala również rozsądnie zarządzać samochodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here