Na początku maja 2016 roku weszła w życie ustawa o tzw. ustroju rolnym, potocznie zwana – ustawą o handlu ziemią. Wprowadza ona znaczne ograniczenia w obrocie ziemią rolną. Jednak czy dla wszystkich?

Na łamach tygodnika „Najwyższy Czas!” Stanisław Michalkiewicz zauważa „(…) w ostatniej chwili z inicjatywy PiS wprowadzona została do ustawy poprawka, przewidująca możliwość wykupu ziemi rolniczej przez <<związki wyznaniowe>>. Wszystkim się zdawało, że chodzi tu przede wszystkim o Kościół rzymskokatolicki i że PiS w ten sposób odwdzięcza się za polityczne poparcie”.

Michalkiewicz rozwiewa złudne przeświadczenie naiwnych zauważając: „(…) warto zwrócić uwagę, że oprócz Kościoła rzymskokatolickiego mamy w Polsce jeszcze inne związki wyznaniowe, między innymi Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Czy przypadkiem ta poprawka nie jest aby listkiem, który został ukryty w lesie? Czy przypadkiem ten cały klangor o ochronie polskiej ziemi przed podstępnym wykupem przez cudzoziemców nie miał na celu wytworzenia dymnej zasłony dla umożliwienia realizacji żydowskich roszczeń majątkowych wysuwanych wobec Polski?” – pyta Michalkiewicz.

Przypomnijmy, że wartość roszczeń żydowskich wobec Polski szacowana jest na około 65 mld dolarów.

S

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here