W Gdańsku odbędzie się protest przeciwko „śmiesznej sprawiedliwości” – w obronie zabitej przez pijanego kierowcę.
Kamila Gołub zginęła w wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego kierowcę. Kierowca wyszedł na wolność za kaucją. Rodzina i przyjaciółki zmarłej są zbulwersowani postanowieniem sądu. 6 lipca od rana planują zorganizowanie w Gdańsku protestu. Jego celem jest pokazanie „śmiesznej sprawiedliwości” umożliwiającej mordercom życie na wolności – za kaucją – i zagrożenie dla kolejnych potencjalnych ofiar.
Pani Magdalena Gołub przysłała do redakcji poruszający list:
„Nazywam się Magda Gołub i jestem siostrą Kamili Gołub, która 8 sierpnia 2008 roku zginęła w wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego kierowcę.
Chcę poinformować o zaistniałej sytuacji dotyczącej oskarżonego. Osoba, która jest winna śmierci mojej siostry i jej przyjaciółki wyszła na wolność po 10 miesiącach aresztu. Przy wydaniu postanowienia o uchyleniu tymczasowego pozbawienia wolności nie było prokuratora i oskarżyciela posiłkowego, gdyż nie zostali oni powiadomieni o całej sprawie. Rodziny zmarłych dziewczynek dowiedziały się o zaistniałej sytuacji z chwilą otrzymania informującego pisma z sądu.
6 lipca 2009 r. o godz. 11.00 w sądzie rejonowym w Gdańsku odbędzie się sprawa apelacyjna, mająca na celu odwołanie uchylenia tymczasowego aresztu.
Jako siostra zmarłej Kamili jestem zbulwersowana wypuszczeniem na wolność osoby stwarzającej zagrożenie na drogach, która mają na sumieniu dwa ludzkie życia. Razem z przyjaciółmi Kamili i Justyny organizujemy protest, który ma uświadomić wszystkim, że ciągle pamiętamy, nie zgadzamy się na bulwersujące postanowienia.
Protest odbędzie się przed rozprawą, o godz. 7.45. Jego celem jest otworzenie oczu nieświadomym, tym, którzy nie wiedzą o śmiesznej sprawiedliwości umożliwiającej mordercom powrót do normalnego życia po wpłaceniu kaucji.
Stając pod sądem z transparentami chcemy, żeby zauważyli nas przechodnie i pracownicy sądu. Zależy nam na nagłośnieniu, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o przybycie na miejsce protestu. Żaden wyrok nie zwróci życia Kamili i Justynie, a nagłaśniając sprawę procesu osoby winnej ich śmierci mamy nadzieję zwrócić uwagę na absurdalne kary dla pijanych kierowców. Nasza bezsilność wobec prawa musi zostać zauważona. Może gdyby było ono surowsze dla nietrzeźwych za kierownicą zmniejszyłaby się liczba piratów drogowych i ich ofiar.
Z wyrazami szacunku
Magda Gołub”

Źródło: http://polskalokalna.pl

4 KOMENTARZE

  1. Idiotyczny protest,idiotyczny tekst.Kierowca zabil ale nie zamordowal,chyba ze mu to udowodnia przed sadem.Jak mozna wiec nazywac go morderca? I jaki jest sens trzymac go w wiezieniu przd procesem,skoro wszystko juz jest zalatwione?A kto za to bedzie placil?

  2. I jeszcze jedno, co do tego wszystkiego ma przymiotnik pijany>? Czy gdyby byl trzezwy to wszystko bylo by w porzadku? Tak samo by zabil te dwie dziewczyny, wiec o co tu wlasciwie chodzi?

  3. Ktoś, kto świadomie siada za kierownicą po pijanemu wie, że stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych, chyba, że jest ograniczony umysłowo. dlatego uważam że można to zaliczyć do morderstwa nawet z premedytacją. I wcale nie jest powiedziane, że gdyby był trzeźwy to doszłoby do wypadku. jeśli Pan tej różnicy nie rozumie to współczuję

  4. Jestem w szoku przeczytawszy komentarz abaraba jak to kierowca nie zamordował! był pijany i wsiadł do samochodu! osoby prowadzące samochód pod wpływem alkoholu powinni odpowiadać przed sądem jak osoby które z świadomie chcą zabić.Takich kierowców gdyby traktować jak morderców to na pewno inni następnym razem dziesięć razy by się zastanowili czy to opłaca się !!! Dlatego tez jestem zdania że zamordował dwie niewinne osoby i powinien ponieść za to surową kare!

Comments are closed.