Narodowiec – wolnorynkowiec. Romana Rybarskiego recepta na rozwój

0

„Co radziłby nam dziś Roman Rybarski? Przede wszystkim zalecałby ograniczenie inflacji. Żaden przedsiębiorca nie jest w stanie racjonalnie kalkulować przy tak wysokiej inflacji. Co jeszcze by nam zalecał? Redukcję biurokracji – biurokracja niczego nie wytwarza poza stosami papierów. To, czego potrzebujemy to dominacja sektora prywatnego. Nasz dobrobyt jako jednostek, bierze się z tego, że sektor prywatny dostarcza nam szeregu usług i dóbr. Kolejna rzecz, jaką by nam radził to postawić na wolność gospodarczą” – mówi Karol Skorek, współautor filmu dokumentalnego o Romanie Rybarskim.

W dniu 3 sierpnia 2023 r. odbyła się premiera pełnometrażowego filmu biograficznego pt. „Roman Rybarski. Recepta na rozwój”. Wspomniane wydarzenie odbyło się w Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie. Dokument został nakręcony przez zespół filmowy ViArt w oparciu o zlecenie Instytutu im. Romana Rybarskiego. Wywiady z ekspertami przeprowadził dr Marcin Chmielowski.

Profesor R.F. Rybarski uznawany jest za przedstawiciela krakowskiej szkoły ekonomicznej, za jednego z najwybitniejszych przedwojennych ekonomistów, który propagował idee narodowe, patriotyczne i wolnościowe.

KS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here