Z naszej poczty…

Od grupy wyborców z regionu piotrkowskiego otrzymaliśmy oświadczenie na temat zachowania posła Antoniego Macierewicza podczas rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym z dnia 10 listopada 2010 roku, dotyczącej wniosku Grupy Posłów i Senatorów o stwierdzenie niezgodności z konstytucją RP Traktatu z Lizbony. Pan poseł Antoni Macierewicz w ostatnich wyborach do sejmu wybrany został właśnie z okręgu piotrkowskiego. Poniżej pełna treść oświadczenia…

Oświadczenie
W związku z rozpatrywaniem przez Trybunał Konstytucyjny w dniu 10 listopada 2010 roku połączonych wniosków Grupy Posłów i Grupy Senatorów o stwierdzenie niezgodności Traktatu z Lizbony z konstytucją RP, wyrażamy swoje ubolewanie z powodu NIEROZTROPNEGO OPUSZCZENIA SALI rozpraw Trybunału Konstytucyjnego przez posła wnioskodawcę Antoniego Macierewicza, w efekcie czego poseł Antoni Macierewicz dał PRETEKST sędziom Trybunału do umorzenia sprawy w części dotyczącej wniosku Grupy Posłów.
Na całe szczęście polscy patrioci swoje nadzieje mogą jeszcze pokładać w senatorze Piotrze Andrzejewskim. Mamy nadzieję, że senator  będzie odpowiedzialnie trwał do końca na jednym z ostatnich szańców i nie opuści przed czasem sali rozpraw Trybunału Konstytucyjnego.

Podpisali wyborcy Ziemi Piotrkowskiej:
Wojciech Perczak
Piotr Korzeniowski
Maciej Dybowski
Paweł Sztąberek
Robert Szala
Piotr Majcher


10 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, ze oświadczenie to będzie rozesłane do wszystkich zaprzyjaźnionych i nie zaprzyjeźnionych stron prawicowych, aby było wiadome, że jest takie oświadczenie. Ta cała Lizbona dla Polski będzie jak klątwa – najpierw Traktat, kilka dni temu NATO(czytaj Hameryka, Szkopia, Anglia, Franca) z Rosją dokonało podziału wpływów i ewentualnych bezpośrednich okupacji. Polska ma na razie zarząd mieszany – szkopskoruski.

 2. Podpisuję się obiema rękami pod powyższym oświadczeniem. Mam tylko wątpliwość, mianowicie: czy to tylko nieroztropność…?

 3. Nie podpisze sie pod tym oswiadczeniem, poniewaz autorzy ww. oswiadczenia nie podają prawdziwej przyczyny „nieroztropnego” opuszczenia sali rozpraw Trybunalu Konstytucyjnego przez pana posla A. Macierewicza. Glaczego autorzy oswiadczenia nie zapytali sie o przyczyny opuszczenia sali rozpraw tylko napietnuja go w ciemno.
  Byc moze mial powod ku temu?
  Trzeba sie wpierw zapytac o powod -y, a później osadzac.
  Nie ładnie z waszej strony i autorow. Bardzo nieladnie.
  Nie dziwota, ze prawica jest sklocona.

 4. Pan poseł Antoni Macierewicz złożył nie potrzebny wniosek formalny i obraził się, że go TK nie chce ująć w czasie rozprawy, więc opuścił salę, a to dało pretekst sędziom o oddalenie wniosku poselskiego. czyżby taki stary wyga polityczny i prawny jak poseł A.M.nie zdawał sobie sprawy ze swego postepowania? Wątpię. A 'patriot’ ma rację, że to oświadczenie powinno pójść w sieć na centroprawicowe strony, aby każdy mógł się do niego odnieść i ewentualnie podpisać. Szacunek dla pomysłodawcy i inicjatora, ktokolwiek by nim był.

 5. Panie Macieju – czy ten powód usprawiedliwia fakt grzebania najważniejszej dla suwerenności kraju sprawy? Jaki by ten powód nie był, a był zapewne durny, to efekt jest dla sprawy niepodległości dramatyczny. Macierewicz oddał sprawę praktycznie bez walki, a Pan, Panie Macieju, mówi, że istnieje coś na wymówkę? Takie myślenie jest niedopuszczalne.

 6. Nec Herkules contra prules, co w wolnym tlumaczeniu brzmi: I Herkules d…pa kiedy ludzi kopa.
  PO i Lewica, o mainstream-owych mediach nie wspomne, chetnie korzystają z niesnasek i brania sie za lby w szeregach prawicy, (jako takiej).
  Nie jesyem Maciej. Jesli to do mnie byl skierowany ww. wpis.

 7. Poseł Macierewicz „dał ciała” i tyle. Zwłaszcza, że nie wycofał swojego pierwotnego wniosku o stwierdzenie niezgodności Traktatu z konstytucją, a jedynie na znak protestu, że TK nie odroczył rozprawy opuścił salę. Po to ma doradców, prawników wokół siebie, no i własny rozum żeby przewidywać jakie mogą być tego konsekwencje, zwłaszcza że jaki Trybunał jest każdy widzi. Tymczasem p. Macierewicz zwolnił sędziów TK z przykrej dla niech zapewne konieczności wydania jakiegoś szerszego postanowienia.
  Ponieważ wnioski Grupy Posłów i Grupy Senatorów miały być rozpatrywane przez TK na jednym posiedzeniu jako wnioski połączone, obawiam się, że jutro TK także umorzy wniosek senatora Andrzejewskiego, stwierdzając, że nie może rozpatrywać tego, bez tamtego. Mam nadzieję, że się mylę. Może ktoś z doświadczeniem prawniczym bardziej kompetentnie mógłby to ocenić…

 8. A czego się spodziewacie po PiS – Populiźmie i Socjaliźmie? Oświadczenie rozpowszechnić i wokół niego tworzyć grupę nacisku na przyszłość, a może ta cała prawica wreszcie się zjednoczy chociaż w jednym celu – ZDOBYCIA SUWERENNOŚCI? Wiem to złudzenia lecz póki życia to iskierka nadziei sie tli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here