Nigel Farage, lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa stwierdził, że Grecy w referendum powiedzieli „Nie” „(…) podsycaniu strachu i zastraszaniu przez urzędników w Brukseli. Grecki naród zadał miażdżący cios tym eurokratom, którzy wierzyli, że mogą zwyczajnie zrównać z ziemią opinię publiczną”.

Skrytykował jednocześnie premiera Grecji Tsiprasa za jego starania o pozostanie w strefie euro, które niczego dobrego nie wróży przyszłości kraju. „Odzyskanie kontroli nad własną walutą wzmocni Grecję” – zauważył Farage. Według Farage’a, tylko poza strefą euro rozpocząć się może trwała odbudowa kraju, co – zdaniem brytyjskiego polityka – i tak nie będzie łatwe. Zwłaszcza, że na czele państwa stoją politycy, którzy „wierzą w nacjonalizację i wysokie podatki”. Zdaniem Farage’a, kierunek reform powinien być odwrotny – przede wszystkim niskie podatki i takie uproszczenie systemu podatkowego, by dać impuls dla przedsiębiorczości Greków.

„Jeśli Grecja poradziłaby sobie po wyjściu z eurolandu, to, jak przypuszczam, także inne kraje mogłyby podjąć takie kroki” – stwierdził Farage. „Na naszych oczach umiera Unia Europejska; jej przestarzałe pomysły zostały odrzucone przy urnie wyborczej” – dodał.

Zdaniem lidera UKIP, wydarzenia w Grecji pokazują, że „w całej Unii młodsze pokolenie nie wierzy, że to UE przyczyniła się do zbudowania pokoju w Europie”. – „Unia wywołuje dziś ogromne rozgoryczenie w europejskich narodach. Wystarczy popatrzeć na jad obecny w relacjach Niemiec i Grecji; to nie przypomina pokoju, Unia sieje tylko żal”.

S

3 KOMENTARZE

  1. Ludzie chcą, pragną i to w znacznej większości w całym świecie, aby RZĄD, PAŃSTWO nimi się zajmowało i DAWAŁO: zasiłki, rentę, emeryturę, darmowe lecznictwo i szkolnictwo, sierocińce, przytułki bezdomnych, PO prostu wszystko. Państwo ma, rząd POsiada, parlament rozda i zdecyduje, takie jest myślenie milionów. Tego pragną ludzie, aby KTOŚ nimi się zajmował i za darmo im wszystko zabezpieczył. Jeżeli to możliwe również wieczną młodość i nie przemijającą urodę. I chyba jest to naturalne, że każdy pragnie za mniejszą pracę dostawać większe zarobki. Państwo ma, rząd da, parlament rozdysponuje, najpierw jednak da sobie, a co zostanie to jak leci i POpadnie, według „bierzączki” propagandowej i dla reklamy rozda bez sensu i nie tam i temu gdzie POtrzeba. POzdrowienia.

  2. Scenariusz dla Grecji i Grekow: Nacjonalizacja, wysokie podatki a potem sprzedaz /czyt. oddanie za darmo/ obecmu kapitalowi. Ciekawe czy ich nowy minister finansow nie jest kopia Balcerowicza. Biedni Grecy. Zrobiono z nich juz wszystko leni, darmozjadow, asocjalnych obibokow. A teraz sie ich zrobi w konia.

  3. Martwmy się lepiej O POLSKĘ i POLAKÓW (chociaż nie jestem pewny i przekonany czy są tego warci, czy są jako naród porządni), a nie o Grecję, Unię Europejską i inne potencje. Na terytoriach bałkańskich po dawnych tureckich zaborach jest powiedzenie: „Kiedy rodzi się Grek, to Żyd płacze”. Daje ono wiele do myślenia i wiele odpowiedzi na polityczne, moralne, kulturowe i ekonomiczne sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here