Benedykt XVI jako trzeci papież w historii, po Pawle VI i Janie Pawle II przybył dzisiaj 11 maja do Izraela. Ojciec Święty rozpoczął drugi etap swojej pielgrzymki do Ziemi Świętej. W poprzednie dni, od 8 maja pielgrzymował w Jordanii. Izrael jest trzynastym państwem, które Benedykt odwiedza od początku swojego pontyfikatu.

W imieniu Państwa Izraela Benedykta XVI powitał prezydent Shimon Peres
W przemówieniu na lotnisku międzynarodowym im. Ben Guriona w Tel Awiwie Benedykt XVI podkreślił m.in. – Błagam wszystkich odpowiedzialnych, aby wykorzystali wszelkie możliwe drogi prowadzące do znalezienia sprawiedliwego rozwiązania i aby narody izraelski i palestyński mogły żyć w pokoju w swej ojczyźnie w bezpiecznych i uznanych granicach .
Jeszcze dzisiaj papież złoży wizytę kurtuazyjną u prezydenta Izraela, a także w Instytucie Yad Vashem, gdzie złoży hołd ofiarom holokaustu oraz w Audytorium Notre Dame w Centrum Jerozolimskim, gdzie spotka się z organizacjami zajmującymi się dialogiem międzyreligijnym
(…) Pielgrzymka Benedykta XVI w Izraelu potrwa do 15 maja. Papież będzie m. in. przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie, w Bazylice Grobu Pańskiego, odwiedzi także Betlejem i Nazaret.
Źródło: www.niedziela.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here