Informacja o przyjęciu przez TK wniosku posła Antoniego Macierewicza wnoszącego o zbadanie zgodności z konstytucją III RP Traktatu z Lizbony nie spotkała się ze zbyt wielkim oddźwiękiem mediów w kraju.

Może wynika to ze specyfiki miejsca, w którym poseł zdecydował się ogłosić decyzję Trybunału. A wybrał poseł Macierewicz Piotrków Trybunalski, czyli swój okręg wyborczy. To tu zwołał 7 grudnia br. konferencję prasową. Konferencja ta okazała się w zasadzie wywiadem dla portalu Prokapitalizm.pl. Dziennikarze przybyli na spotkanie (coś, koło trzech) nie sprawiali wrażenia szczególnie zainteresowanych tematem, a po 5-7 minutach wszyscy zwinęli sprzęt i sobie poszli.
Poza pytaniami zadawanymi przez reportera Prokapa, padło tylko jedno pytanie ze strony przedstawicieli innych mediów. Dotyczyło ono decyzji posła o zorganizowaniu konferencji właśnie w Piotrkowie Trybunalskim. Poseł odpowiedział, iż właśnie stąd otrzymał najwięcej petycji wzywających go do zaskarżenia traktatu.

Poniżej zapis dźwiękowy tego fragmentu konferencji z 7 grudnia 2009 roku...
mp3_logo Pobierz plik… (MP3, 400KB)

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od wywiadu jakiego p. Macierewicz udzielił naszemu portalowi, a opublikowanego u nas 7 września 2009 roku, oraz wystosowanego niedługo potem przez poszczególnych członków naszej redakcji apelu wzywającego posła Macierewicza do wypełnienia deklaracji złożonej w wywiadzie. Poniżej publikujemy odnośniki do wszystkich materiałów Prokapa, publikowanych u nas, a dotyczących tej sprawy.

Antoni Macierewicz: Nie kopcie Kaczyńskiego!
Apel do Posła Antoniego Macierewicza w sprawie traktatu lizbońskiego
Poseł Antoni Macierewicz odpowiada na nasz apel!
Panie Wielomski i reszta, zamiast marudzić naciskajcie na posłów!
Panie Pośle, co się dzieje z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego?
Już 60 posłów podpisało się pod wnioskiem do TK w sprawie traktatu
Czy poseł Macierewicz gra skargą do TK?
Antoni Macierewicz: sprawę traktatu doprowadzę do końca
Zaskarżam Traktat z Lizbony
TK w pełnym składzie rozpatrzy wniosek posła Macierewicza

PSz

4 KOMENTARZE

  1. Piotrków Trybunalski jak najbardziej bardzo dobre miejsce na tego rodzaju polityczne działani. Z TRADYCJĄ – w naszym mieście tworzyły się fundamenty polskiego sądownictwa i podstawy parlamentaryzmu polskiego. I jak sam dodatetek do Piotrkowa świadczy – TRYBUNALSKI. Trybunał Konstytucyjny na dobrą sprawę powinien w związku z tym być w Piotyrkowie i tutaj obradować nad wszystkimi ustawami, a szczególnie nad Traktatek z Lizbony. Taka sobie myśl.

  2. Piotrków Trybunalski jako jedyne miasto w Polsce sprzzeciwiło się Tarktatowi z Lizbony, niekorzystnemu dla, poza Niemcami wszystkich państw członkowskich traktatowi.

  3. Dziennikarze mają przecież płacone aby takie sprawy raczej uciszać niż nagłaśniać ….
    and the business is fine …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here