„Państwo to wielka fikcja, dzięki której każdy usiłuje żyć kosztem innych”- twierdził Fryderyk Bastiat. Bardzo słuszna uwaga, ale może nie każdy. Wielu być może, ale nie wszyscy. Gdyby wszyscy chcieli żyć na koszt innych, to nie byłoby komu pracować, żeby coś wytwarzać i żeby można było żyć na ich koszt. Żeby móc żyć na koszt innych, ktoś musi żyć na swój koszt. Chociaż niewielu, ale jednak… Jeszcze jest w Polsce kilka milionów ludzi, z owoców pracy których można żyć. Nie tylko biurokracja i budżetówka.


Korporacje też chcą sobie pożyć na nasz koszt. W Bratysławie pan Morawiecki już złożył podpis po akceptacją CETY – już Prawo i Sprawiedliwość dało zielone światło biurokracji międzynarodowej. Niektórzy myślą, że Prawo i Sprawiedliwość to partia propolska.. Przecież widać gołym okiem, że to agentura amerykańsko – izraelska. Tak myśli pan redaktor Witold Gadowski, którego skądinąd szanuję, że to patrioci polscy. Potrafi opowiadać jak zdrajcy nas zdradzają, ale za chwilę mówi, że jeszcze trzeba im dać szansę… Ciekawe? I zaczyna swój komentarz od picia kawy – tak jak ja- w swoich pierwszych komentarzach you- tube.

Opowiada ciekawie, wdaje się w szczegóły, opowiada jak jest, opowiada o Tusku, o Bieńkowskiej- na których nie możemy liczyć. A dlaczego mamy liczyć? Przecież to są urzędnicy unijni, którzy reprezentują państwo o nazwie Unia Europejska, a nie Polskę. Polska jest tylko częścią państwa o nazwie Unia Europejska. Nie można być jednocześnie patriotą polskim i proeuropejskim. Albo- albo.

Wiadomo, że CETA nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. To jest umowa biurokracji z biurokracją. Te 1000 stron, których nie wiadomo kto czytał… Wolny rynek nie potrzebuje dokumentów, wolny rynek jest w sposób naturalny. Prawo i Sprawiedliwość głosowało za CETA – za wyjątkiem 7 posłów. Razem głosujących ”za” było 326. Czy ONI myślą? Czy tylko kalkulują co robić, żeby pozostać w grze. Jak się sprzeciwią nie będą na przyszłych listach. Interes indywidualny ponad interesem państwa.

Oczywiście korporacje będą nas pozywać i wyciągać pieniądze z naszego państwa. Tak jak to zrobiło Eureko – wyciągnęło z Polski 9 mld złotych. Łobuzy ”polscy” kombinowali i wykombinowali. Teraz robią to samo – kłaniają się korporacjom. Proamerykańscy patrioci kłaniają się Amerykanom, pan Macierewicz zadaje się z jakimiś podejrzanymi typami powiązanymi ze światkiem nowojorskim.. Gambino, Damato… I kombinuje silniki do śmigłowców na Ukrainie. Gdzie Rosjanie mają w tym dzikim kraju wszystko spenetrowane. Co ONI wprawiają kupcząc Polską?

Panie Gadowski.. Czy Pan w końcu otworzy oczy? Opcja, którą Pan popiera to nie jest opcja polska. To opcja proamerykańska. Tak jak PO – to też nie jest opcja polska. To opcja proeuropejska. Bez względu na wszystko zrobią wszystko. Nie możemy na nich liczyć. ONI realizują obce interesy. I nikt ich nie przekona, żeby robili inaczej. Tak jak muzułmanie czy banderowcy. Nie da się ich przekonać.

Jak korporacje dobiorą się do nas na zasadzie monopolu, to wtedy zobaczymy na własnej skórze, jak wygląda” wolny rynek” w wykonaniu monopolistycznych korporacji.” Proamerykańscy i proeuropejscy patrioci nam to przygotowali. I przegłosowali.

Boże miej nas w swojej opiece…

Waldemar Jan Rajca

Autor prowadzi swojego bloga Orwell 2006.

4 KOMENTARZE

 1. Brawo Walonia. Chociaż tam myślą o ludziach, a nie korporacjach.
  W Polsce, czy to Pis, czy PO dla Polaków czynią zło.
  Sami kiebzę nabijają , o Polaków nic nie dbają.
  Słowem „wolność”nas oszukują, gdyż niewolę nam fundują.
  Demokracja powiadają, a narodu nie pytają.

 2. CETA
  Czy Wy chceta, czy nie chceta.
  I tak CETA mieć będzieta.
  My to sami ustalili,
  Was o zdanie nie prosili.
  To my rządzim, to nasz raj,
  A nie jakiś Polski kraj.
  My Polaków nie pytali,
  Nikt nie pyta dziś wasali.
  Po co naród ma być przecie,
  Taki mądry, na tym świecie.
  My o wszystkim decydujem,
  Naród GMO potrujem.
  Dla nas będą to pałace,
  A niech naród sobie płacze.
  To my właśnie tak zrobili,
  Naród DEMOKRACJĄ dziś uśpili.
  Słowo demokracja, to jak wiecie,
  Nie kosztuje nic w tym świecie.
  Tak my naród ogłupili,
  Demokracją przekupili.
  My stworzyli partie dwie,
  By nam dobrze żyło się.
  By wyborcy wybierali,
  Tych co my im podstawiali.
  To my wszystkich tak skłócamy,
  Gdyż interes zaś w tym mamy.
  A interes jest to ten,
  Będziem rządzić, to nie sen.
  Ustalamy wszelkie prawa,
  To nie żart, ani zabawa.
  My o wszystkim decydujem,
  CETA także podpisujem.
  CETA to jest dla nas przecie,
  Najpiękniejszy sen na świecie.
  Dalej Polskę my zdoimy,
  Z narodu niewolników zrobimy.
  A w niewoli, to jak wiecie,
  Słowo WOLNOŚĆ na widecie.
  Wolność to my tylko mamy,
  A o naród już nie dbamy.
  Kościół choć nad ludżmi władza,
  Też nam rządzić nie przeszkadza.
  Za biednymi się nie ujmie,
  Na mamonę patrzy czujnie.
  Korporacje, co są z dali,
  Będą Polskę pożerali.
  Aż Polscy co zostali,
  Będą Polskę opuszczali.
  26.10.2016. Janusz

 3. CETA to nic innego jak (kolejne) otwarcie wolnego dostepu dla swiatowych korporacji. Kapitalizm tak ma ze nigdy nie bedzie nasycony. Co gorzej aby dzialal ciagle musi wbijac sie w nowe rynki bo zalozeniem kapitalizmu jest sprzedaz inaczej przychodzi bankructwo i upadek. Kazdy sie przed tym broni. Pan Rajca widac nie rozumie zasady rynku. Dla przetrwania kapitalizmu kazda przeszkoda musi zostac zlikwidowana. CETA likwiduje kolejna z nich!

 4. Kto ratuje życie? PIS? Chyba swoje „dostatnie życie”.
  Przecież oni opowiedzieli się za obecnym stanem prawnym dopuszczającym ok 1000 morderstw nienarodzonych jeszcze dzieci rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here