Oświadczenie: Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych ukazała się informacja o odmowie wjazdu na terytorium Polski zorganizowanej grupy motocyklistów:

Decyzję MSZ-u uważam za haniebną i tchórzliwą. Uzasadnienie niepoważne. Władze 38 milionowego narodu przestraszyły się 30 rosyjskich motocyklistów, odmawiając im prawa do odwiedzenia grobów ich dziadów. Ta decyzja obraża mnie i każdego myślącego Polaka.

Motocykliści polscy przyjadą do przejścia granicznego w Terespolu 27 kwietnia br. o godz. 9:00 czasu polskiego i jeżeli Straż Graniczna nie wpuści do Polski rosyjskich motocyklistów, pojedziemy przez Polskę wyznaczoną przez nich trasą i w ich imieniu zapalimy znicze, zgodnie z ich planem.

Wiktor Węgrzyn,
Komandor Motocyklowych Rajdów Katyńskich i Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

Poniżej planowana trasa przejazdu rosyjskich motocyklistów przez Polskę.

Dzień 3. 27.04 (pn)
Brest (BY) – Warszawa (PL)
Start 08.00
Odległości 200 km.
Czas przejazdu 4 godziny (1,5 godziny przejście granicy)
Zwiedzanie memoriału “Grób nieznanego żołnierza” na pl. Piłsudskiego, położenie kwiatów, minuta milczenia

Warszawa (PL)- Wrocław (PL)
Start 15.00
Odległości 351 km.
Czas przejazdu 5 godzin
Przybycie pr. 20.00
Na miejscu, rozmieszczenie, organizacja kolacji, odpoczynek.

Dzień 4. 28.04
Wrocław (PL)
Na miejscu
09.00 Zwiedzania pomnika ofiar ludobójstwa Wołynia, Położenie kwiatów.
11.00 Cmentarz rosyjskich Żołnierzy (Skowronia Góra), położenie kwiatów, minuta milczenia
13.00 Zwiedzania starego Wrocławia,
16.00 Przyjacielska kolacja.

Dzień 5. 29.04 (sr)
Wrocław (PL) – Oświęcim (PL)
Start 9.00
Odległości 220 km.
Czas przejazdu około 3 godziny.
Przybycie 12.00
Na miejscu jest zwiedzanie Obozu KL Auschwitz 2 godziny.
Oświęcim (PL) – Hrabyne (CZ)
Start 14.00
Odległości 114 km.
Czas przejazdu 2 godz.
Przybycie 16.00
Na miejscu zwiedzanie największego w Czechach muzeum II Wojny Światowej z interesującą ekspozycją
Hrabyne (CZ) – Ostrawa (CZ).
Start 18.00
Odległości 30 km.
Czas przejazdu  1 godzinę.
Przybycie 19.00
Na miejscu jest rozmieszczeniem, kolacja,  odpoczynek.

*  *  *

REZOLUCJA 30 TYS. POLSKICH MOTOCYKLISTÓW ZEBRANYCH NA XII MOTOCYKLOWYM ZLOCIE GWIAŹDZISTYM IM. KSIĘDZA UŁANA ZDZISŁAWA JASTRZĘBIEC PESZKOWSKIEGO NA JASNEJ GÓRZE.

Rezolucję uchwalono przez aklamację.

My, Polscy Motocykliści, zebrani na XII Zlocie Motocyklowym: Jasna Góra 2015 im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, potwierdzamy naszą solidarność ze wszystkimi motocyklistami świata. Zapewniamy na terytorium Polski, bezpieczeństwo i gościnność. Dziś, kiedy funkcjonariusze gazet i telewizji polskojęzycznych, posługując się kłamstwem, realizując antypolskie cele, rozpętali nieznaną dotychczas w polskiej tradycji, nagonkę na naszych gości, motocyklistów rosyjskich, zachęcając wręcz do fizycznej wobec nich przemocy, oświadczamy:

Motocykliści rosyjscy przez Polskę przejadą bezpiecznie. Nie dopuścimy do żadnych awantur. Zapewnimy im bezpieczny przejazd i gościnność, taką jak oni, od 14, lat zapewniają Motocyklowym Rajdom Katyńskim i wszystkim naszym wyprawom na Wschód.

Rajd rosyjskich motocyklistów z Moskwy do Berlina, w 70 rocznicę zwycięstwa nad Niemcami, odwiedzający pola bitewne i cmentarze dziadów, ma takie same znaczenie dla Rosjan, jak Motocyklowy Rajd Katyński dla Polaków.

Witamy Was, rosyjscy motocykliści na polskiej ziemi. Spotykamy się w dniu 27 kwietnia br. o godz. 9:00 czasu polskiego, na przejściu granicznym w Brześciu.

Wiktor Węgrzyn
Komandor Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich.
Organizator Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych im. Księdza Ułana Zdzisława
Jastrzębiec Peszkowskiego.
Jasna Góra 19 kwietnia 2015 rok

5 KOMENTARZE

  1. Myślę, że Szwaby kazały, żeby załatwić problem – jak zwykle – naszymi rękami. A że Polska nie jest suwerenna to robi to, co jej każą

  2. Lubie p.Wegrzyna i popieram jego wysilki w sztabie p.Grzegorza Brauna bo na niego bede glosowac ale nie jestem pewna czy dobrze robi stajac murem za rosyjskimi motocyklistami

  3. Jesienią będzie zdziwienie, że Motocyklowy Rajd Katyński nie wiedzie do Rosji, na zasadzie wzajemności. A może o to chodziło, aby Polacy nie oddawali czci i hołdu pomordowanym przez Rosję Sowiecką polskim obywatelom i dlatego była prowokacja wjazdu rosyjskich „Nocnych Wilków”??? Tylko kto w ten sposób zagrał, nasze jelity i SS czy Putin i jego rosyjskie odmiany SS??? A może wspólne działanie SS niemieckich, rosyjskich i izraelskich w ramach państwowej polityki historycznej tych państw? A może Rosja zagra jeszcze inaczej – jesienią pozwoli wjechać Rajdowi Katyńskiemu i powie MY nie jesteśmy małostkowi, jesteśmy wspaniałomyślni i szlachetni albo pozwolą wjechać, aby jeszcze bardziej sprowokować jakimś zajściem? Zobaczymy jesienią, na przełomie sierpnia i września!

  4. I jeszcze uwaga NIE „Grób nieznanego żołnierza”, a „Grób Nieznanego Żołnierza” – NNN, a nie nnn i ŻŻŻ, a nie żżż!

  5. @król życia
    „Rosja zagra jeszcze inaczej – jesienią pozwoli wjechać Rajdowi Katyńskiemu”.
    Przychylam się do tej opcji. Putin, mając we władzach III RP tak debilnych wrogów, nie musi się wysilać, by cały czas być górą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here