Heritage Foundation po raz kolejny ogłosiła ranking wolności gospodarczej. Polska zajmuje w nim 71 pozycję. Jesteśmy daleko w tyle za takimi krajami jak Gruzja, Botswana, Urugwaj, Peru czy Kostaryka. Liderem rankingu jest – już od 16 lat – Hongkong. Tuż za nim Singapur, Australia i Nowa Zelandia. Listę zamykają: Kuba, Zimbabwe i Korea Północna. Publikujący wyniki rankingu „Puls Biznesu” ironizuje, że 71 miejsce Polski jest dziwnie niskie jak na rządy rzekomo „liberalnej” Platformy Obywatelskiej. „Obiecywano nam drugą Irlandię, a ledwo wyprzedzamy Ugandę, Namibię, Kirgizję czy Paragwaj” – pisze gazeta.
Serwis internetowy Fundacji PAFERE poprosił o komentarz do wyników rankingu i pozycji w nim Polski prezesa PAFERE, p. Jana M. Małka. Oto fragment jego wypowiedzi:
„(…) Jest to smutna wiadomość zważywszy na to, że rozwój gospodarczy i powstawanie dobrobytu są proporcjonalne do zakresu wolności gospodarczej obywateli. Wskazuje ona na materialne cofanie się Polski w stosunku do innych krajów. To cofanie się wydaje się też być w pewnym stopniu wskaźnikiem … postępującego upadku moralnego polskiego społeczeństwa.
Wolność gospodarcza jest nierozłącznie związana z poszanowaniem własności prywatnej, gdyż prawo do własności oznacza wolność w suwerennym dysponowaniu swą własnością również w działalności gospodarczej. Jeśli państwo, lub ktoś postronny ogranicza czy pozbawia kogoś innego tego prawa, to tym samym szkodzi sprawie wolności i przyczynia się do szerzenia się biedy”…
Cały komentarz Jana M. Małka na stronie www.pafere.org…
Opr. PS
Przekaż 1 proc. podatku na PAFERE – KRS: 0000278610

11 KOMENTARZE

 1. Wytępimy sierpem, młotem z patriotyzmu i honoru katolicką goj ciemnotę. PO Geremku, Mazowieckim i Michniku jak sanhedryn polski Rząd i Sejm nam cymes stoi, grubą kreską faryzejsko więc kiwamy, przestraszonych ciemnych goi. POlski ludek wciąż medialnie ogłupiamy. Z WSI przez 24h na TVNie, Polsacie i Super Stacji cymesowo i Wyborczo, gramy. Więc POparcie gojów mamy!!! My pogromy chrześcijan w mediach przemilczamy, klechów jak ciemniaków wyszydzamy, rządy różnych krajów w poprawności politycznej kasą wciąż trzymamy i lichwiarsko w naszych bankach zadłużamy. Genitalia jako sztukę my na krzyżach chrześcijańskich zawieszamy, prostytutki i lesbijki na Madonny namaszczamy a świat cały z krzyży oczyścimy bo symbole satanistów w szkołach zawiesimy. W gej paradach a nie w szkołach wyćwiczymy tolerancję i z tych gojów katolików Urban z Palikotem i Senyszyn wraz ze Środa zrobią jewrejczyków. By mohery nam skruszały, nie Jezusa a Pottera POkochały, Michnik z TVNem i Polsatem, Super Stacją i Wybiórczą wbija im do pały, lęki trwogi i kompleksy, że narodów jewropejskich są zakałą, bo lesbijkom oraz gejom, dzieci chować, edukować lewicowo zabraniają i skrobanki z eutanazją oraz czary z satanizmem wykluczają. A nasz Owsiak to na WOŚPie milionowy robi Cash, by na Woodstock gojów gonić już zaćpanych i nachlanych. Tarza głupków w szczynach w błocie, tak należy się hołocie.Doda choć miernota gołą dupą, nie talentem na instynktach gojów gra. Wojewódzki psim odchodem w polskie barwy i patriotyzm sra. Che Guevarę z trockistami, anarchicznie propaguje. Skołowany POlski ludek na lewicę, liberałów wciąż głosuje. Rywin z Kutzem i POlańskim cymes gojom świat filmują, więc Polaczkom we łbach zwoje się prostują. Lis z Durczokiem, Paradowska i Daukszewicz faryzejsko, Urbanowo na łby polskie koszer srają a Sekielski z Morozowskim goj ciemnotę POuczają. Narkomani, wazeliniarze, łapówkarze, pedofile, aferzyści to najlepsi dziennikarze, POlitycy i artyści.

 2. Ciekawa rzecz, że HONK-KONG od niepamiętnych czasów był zależny od innych – czyli zależność polityczna = wolność gospodarcza? Czy tak należy rozumieć procesy historyczne czy jest to jedynie specyfika azjatycka, a może jeszcze coś innego?

 3. Socjaliści, demokraci, liberałowie, komuniści i wiele innej lewackiej swołoczy jest na tym łez padole bardzo wiele – to dlaczego ich jeszcze popieramy? Z nie wiedzy oraz zdrowego myślenia nawet mając tę wiedzę!!!

 4. To że Tusk przywłaszczył sobie miano „liberała” nie znaczy że nim jest. Jest zwykłym kolektywistą, który postanowił zniszczyć swymi działaniami ideę liberalizmu. W ten sposób ludzie tacy jak SF-B52 nie wiedzą co jest co. Już nawet nie szukają informacji o wolności bo nie potrafią jej odróżnić od uciśnienia – oto jak potężna jest moc propagandy.
  Każdego rozgarniętego człowieka, gotowego na naukę o alternatywie dla tusków, kaczek i komuchów zapraszam do lektury wszystkich tekstów zamieszczonych tutaj:
  http://www.kapitalizm.republika.pl/kontakty.html

 5. Liberałowie i liberalizm, demokracja i demokraci, socjaliści i socjalizm, komunizm i komuniści, marksiści i marksizm i wiele, wiele, wiele innych lewicowych prądów politycznych i ideologii społecznych i gospodarczych są ZŁEM. Złem, które poprzez swe zdeprawowane sługi na pokuszenie ludziom podsuwa diabeł zwany również czartem lub szatanem. Dlatego ludzie powinni z tymi pokusami walczyć, nie tylko modlitwą, lecz przede wszystkim własnymi dobrymi czynami i słowami.

 6. Oczywiście, że jest dobry. Ale nie można ograniczać go tylko do gospodarki.

 7. Liberalizm rozumiem jako wolność gospodarowania przez jednostki czy szerzej wolność ekonomiczna, oparta na zasadach moralnych wynikających z katolicyzmu. Chyba zdrowa odpowiedź? Na pewno nie dla wszystkich, zawsze jest jakiś oszołom lewicowy utopista o różnych odcieniach różu, czerwieni i brązu. I ci są najbardziej niebezpieczni, gdyż kłamstwem i tanim populistycznym poklaskiem zjednują sobie czerń i tłuszczę, szczególnie widoczną w demokratycznych wyborach.

 8. Zawsze bawią mnie stwierdzenia w stylu:
  „Jesteśmy daleko w tyle za takimi krajami jak Gruzja, Botswana, Urugwaj, Peru czy Kostaryka”
  Typowy objaw Polskiego egocentryzmu. A w czym my niby mamy być tacy lepsi od krajów jak Urugwaj, Peru czy Kostaryka?
  Nam wię wydaje, że jesteśmy nie wiadomo czym a to bzdura. Nasza rola w historii jest nieco większa ale WYŁĄCZNIE z powodu położenia – między Niemcami a Rosją/Związkiem Radzieckim. Sami nic nigdy nie stanowiliśmy (o dawnych czasach zapomnijmy).

Comments are closed.