Szanowni Państwo!
5 marca 2010 r. w Sejmie odbędzie się głosowanie nad „Ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”. Związek Dużych Rodzin Trzy Plus oraz Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zainicjowały akcję sprzeciwu wobec tejże ustawy uznając, że jej działanie w istocie wymierzone jest przeciwko rodzinom a nie ma na celu obrony rodzin faktycznie dotkniętych zjawiskiem przemocy.
Wzmiankowana ustawa da pracownikom socjalnym prawo odbierania rodzinom dzieci bez zgody sądu (sprzeczne z art. 48 ust. 2 i art. 47 Konstytucji RP oraz art. 9 Konwencji ONZ o prawach dziecka).
Jednocześnie przyczyni się do utworzenia gigantycznej struktury urzędniczej (od poziomu krajowego – urzędnik w randze ministra – do gminnego), zajmującej się „monitorowaniem”, czyli de facto zbieraniem i przetwarzaniem wszelkich, w tym wrażliwych danych o sprawcach przemocy i ich rodzinach. Jednocześnie na podstawie jednego donosu rodzinom „zagrożonym przemocą” bez ich wiedzy i zgody zakładane będą tzw. Niebieskie Karty.
W ramach ustawy do absurdalnych rozmiarów rozdęta zostaje definicja „przemocy”, którą oprócz „klapsa” będą odtąd również „zawstydzanie” czy „krytykowanie” (w tym „krytykowanie zachowań seksualnych”).
Projekt ustawy (dostępny tutaj) wespół z „Poradnikiem pracownika socjalnego” (do pobrania na stronie www.rzecznikprawrodzicow.pl) wprowadza inwigilację i ingerencję w życie rodziny na niespotykaną dotąd skalę. Jeżeli sprzeciwiacie się Państwo wprowadzanym ustawowo praktykom totalitarnym – tutaj możecie złożyć swój podpis.
Informujemy też, że 2 marca (wtorek) 2010 r. o godzinie 12:00 przed budynkiem Sejmu RP odbędzie się pikieta przeciw ustawie.
Więcej na stronie http://www.rzecznikrodzicow.pl
Opracował: Michał Nawrocki

6 KOMENTARZE

  1. Tak a propos przypomniał mi się dowcip: czemu Józef Stalin tak lubił sierotki? Bo nie lubił ich rodziców.

  2. W gej paradach a nie w szkołach tolerancję wyćwiczymy, narkotyki twarde jako miękkie wprowadzimy, bezstresowo i luzacko młodzież wyszkolimy, kosze belfrom na łby założymy, małolatki w świnki zamienimy. Wytępimy sierpem, młotem z patriotyzmu i honoru katolicką goj ciemnotę. I z tych gojów katolików Urban z Palikotem i Senyszyn wraz ze Środa muszą zrobić lewicowych jewrejczyków. Z WSI przez 24h na TVNie, Polsacie, Super Stacji cymesowo i Wybiorczo, gramy, więc POparcie gojów mamy!!! My pogromy chrześcijan w mediach naszych przemilczamy, klechów jak ciemniaków wyszydzamy, rządy Eurolandu w poprawności politycznej kasą wciąż trzymamy i lichwiarsko w naszych bankach zadłużamy. Genitalia jako sztukę my na krzyżach chrześcijańskich zawieszamy, prostytutki i lesbijki na Madonny namaszczamy a świat cały z krzyży oczyścimy bo symbole satanistów w szkołach zawiesimy.By mohery Rydzykowe cymes nam skruszały, nie Jezusa a Pottera POkochały, to wbijamy im do pały, w TVNie i Polsacie, Super Stacji i w Wybiórczej lęki, trwogi i kompleksy, że narodów jewropejskich są zakałą, bo lesbijkom oraz gejom, dzieci chować, edukować lewicowo zabraniają i skrobanki z eutanazją oraz czary z satanizmem wykluczają. A nasz Owsiak to na WOŚPie milionowy robi Cash, by na Woodstock gojów gonić już zaćpanych i nachlanych. Tarza głupków w szczynach w błocie, tak należy się hołocie. Zadłużone, zrujnowane TVP i Polskie Radio, Tusek ze Szmajdzińskim cymes gojom wyRYWINi. Millerowo, Michnikowo i Kwasowo nie spartoli. I do reszty ogłupimy ciemnych goi.

  3. Szanowni Państwo! W czwartek 4 marca TVP1 wyemitowała program Jana Pospieszalskiego z cyklu „Warto rozmawiać” pt. „Kto tworzy przemoc w rodzinie?” poświęcony nowelizacji „Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w Rodzinie”. Program zostanie ponownie wyemitowany 8 marca (poniedziałek) o godzinie 11:00. Zainteresowani mogą zobaczyć program w internecie pod adresem http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/kto-tworzy-przemoc-w-rodzinie-04032010

  4. Nie tylko ten – program Pospieszalskiego o Wolności słowa w kontekście przegranego procesu „Gościa niedzielnego” też się na stronie TVP nie pojawił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here