W „Dzienniku” czytamy…
„Politycy PiS grzmią, że kara dla Lechii Gdańsk to „niebywały i nieprawdopodobny skandal”. Grzywna została nałożona za wywieszenie przez kibiców transparentu z hasłem: „17.09.1939 – czwarty rozbiór Polski”. „Należą im się słowa szacunku, pochwały i wdzięczności” – przekonuje Ryszard Czarnecki.
„Nie rozumiemy tej decyzji, jest ona absolutnie skandaliczna i zapisuje się jako swoisty suplement do książki pt. Dzieje głupoty w Polsce” – stwierdził poseł PiS Ryszard Czarnecki. W imieniu swojej partii podziękował kibicom z Gdańska za to, że „potrafili w godny i patriotyczny sposób uczcić tragiczną dla Polski datę i tragiczną rocznicę”.
W czwartek Komisja Ligi Ekstraklasy S.A nałożyła karę grzywny w wysokości 5 tys. zł na klub Lechia Gdańsk, za wywieszenie przez jej kibiców podczas niedzielnego meczu z Wisłą Kraków transparentu odnoszącego się do 70. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę.
Rzecznik Ekstraklasy S.A Adrian Skubis powiedział, że nałożona na Lechię Gdańsk kara wynika ze złamania przez klub przepisów uchwały zarządu PZPN. „Jeden z punktów uchwały mówi, że zabronione jest prezentowanie na transparentach, flagach, banerach i innych podobnych przedmiotach, napisów i symboli wyrażające treści nie związane z klubem i rozgrywkami”- podkreślił Skubis.
Czarnecki przypomniał, że ukaranie Lechii Gdańsk, to nie pierwszy tego rodzaju przypadek. „1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zabroniono piłkarzom Polonii Warszawa i Legii Warszawa wejść na prezentację przedmeczową w koszulkach odwołujących się do tej rocznicy. To są rzeczy zupełnie irracjonalne, nieprawdopodobne i skandaliczne, ale właśnie takich mamy ludzi odpowiadających za polską piłkę” – powiedział europoseł PiS…”
Czytaj całość na Dziennik.pl…
Od redakcji: Na naszym portalu przeczytać można artykuł o zbliżonej tematyce, autorstwa Adama Karpińskiego„Komunistyczna kontrpropaganda na polskich stadionach”.

1 KOMENTARZ

  1. Gdzieś kiedyś (zdaje się po spałowaniu kibiców Legii W – wa) wyczytałem taki komentarz:
    „Cud Tuska – z kibiców zrobił bandytów, z bandytów zrobił kibiców… PO”.
    Widać w miarę postępów socjalizmu walka klas zaostrza się 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here