Zapraszamy do obejrzenia filmu dotyczącego katastrofy smoleńskiej a powstałego w Holandii, do którego link podesłał nam jeden z naszych Czytelników. O wprowadzenie do filmu poprosiliśmy red. Rajmunda Pollaka, który na naszym portalu od początku zajmował się ta tematyką…


Film, który pochodzi z Holandii jest wstrząsający, bo w zasadzie potwierdza większość moich hipotez zawartych we „Wstępnym raporcie z obywatelskiego śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w dniu 10.04.2010 roku”, opublikowanym na Prokapitalizm.pl 22.09.2010 roku. Raport ten wydrukował w październiku również polonijny „Kurier Chicago” w USA.
Film jest niezwykle ekspresyjny i bardziej przemawiający do wyobraźni i do uczuć widza, a mój raport ma charakter merytoryczno-techniczny i ja nie sięgałem poza dostępne już informacje. Bezcenne w tym filmie są wypowiedzi autentycznych przedstawicieli rodzin poległych pod Smoleńskiem w dniu 10.04.2010 roku Polek i Polaków. Autentyczne są opinie niezależnych publicystów i przedstawicieli Stowarzyszenia Katyń 2010. Są też fragmenty zagadkowego filmu, nakręconego natychmiast po katastrofie, na którym słychać strzały. Ja tego filmu w ogóle nie ująłem w moim raporcie, gdyż dowiedziałem się, że zajmuje się nim Prokuratura Wojskowa, a ja nie chcę niczego pisać, co mogłoby w najmniejszy sposób utrudnić polskie śledztwo.
W filmie wspomina się o nie dopuszczeniu polskich archeologów, a warto wiedzieć, że w październiku br. mimo, że dopiero po pół roku im pozwolono przyjechać na miejsce katastrofy, to nie zezwolono na kopanie wgłąb ziemi!
Moim zdaniem ten film jest jeszcze bardziej wyrazisty od znanego nam „Solidarni 2010 rok”. Fakt, że telewizja publiczna nie wyemitowała jeszcze tego filmu świadczy o tym, że powraca stary niedobry zwyczaj ….cenzury prewencyjnej.
Jako osoba, która od 10 kwietnia postuluje powołanie Komisji Międzynarodowej niezależnej od Rosji dla zbadania przyczyn tragedii smoleńskiej uważam, że film ten można traktować jako dokumentalny.
Gdy obserwuję w telewizji publicznej polityków, którzy postulują dwuznaczną kontrolę internautów, która w rzeczy samej miałaby oznaczać cenzurę internetu, to mogę tylko zalecić aby obejrzeć ten film, bo nie jest wykluczone, że zostanie on zakazany.
Pojawia się wszakże pytanie: Dlaczego takiego filmu nie nakręciła ani TVP1 ani TVP2, które tak lamentują o abonament i twierdzą, że wypełniają misję publiczną?
Zapraszamy do obejrzenia filmu…
Rajmund Pollak

Zobacz ciąg dalszy…

6 KOMENTARZE

 1. Panie Rajmundzie – tego filmu w TVP nie obejrzymy, bo żadna Polska Telewizja nie upadła tak nisko żeby reklamować POLSKA PARANOJĘ !
  Trzeba Panu bowiem wiedzieć, że tą mieszaninę prawd i kłamstw autorstwa Mariusza Pilisa, drugi kanał holenderskiej telewizji publicznej VPRO wyemitował w poprzedni poniedziałek, (dwukrotnie) z zupełnie innym przesłaniem niżby się Panu wydawało !
  Film ten zwany „dokumentem” – miał główny tytuł „POOLSE PARANOIA”
  czyli POLSKA PARANOJA.
  I to wystarczyło by za komentarz do tego pasztetu.
  Do ludzi zaślepionych w swojej głupocie, ciemnocie i zajadłości nie trafiały, nie trafiają i nie będą trafiać żadne rzeczowe argumenty i fakty których nie można podważyć. Oni zawsze wiedzą swoje i wszystko najlepiej i gdyby nawet zobaczyli to co się wydarzyło na własne oczy i tak zaprzeczali by temu z wrodzoną sobie zaciekłością.
  Wygląda na to że Pan już się zapisał do tego KLUBU :))
  Film był emitowany :
  19:01 – 19:55 Tegenlicht – Poolse paranoia Holland Doc 24
  01:40 – 02:32 Tegenlicht – Poolse paranoia Holland Doc 24
  Dla ułatwienia podpowiem, że ”Tegenlicht” – to poważny program publicystyczny holenderskiej TV, a „Poolse paranoia” czyli po polsku „POLSKA PARANOJA”, miała pokazać holendrom do czego mogą prowadzić spiskowe teorie
  Jeśli ktoś jest przypadkiem pozbawiony „filtra bredni” – polecam, ale moim zdaniem – takie, (świadome !) kompromitowanie Polaków na Świecie powinno być .. karalne:
  Nieświadomy holenderski widz, nie znający polskich realiów, dowiedział się więc, że to Rosjanie zamordowali polskiego prezydenta Kaczyńskiego; że po katastrofie Rosjanie dobijali jeszcze żyjące ofiary (!), że to Rosjanie stworzyli sztuczną mgłę, a wszystko to doprowadzi zapewne do kolejnego rozbioru Polski.
  Autor filmu, Mariusz Pilis, wybrał na swoich rozmówców prawie wyłącznie ekspertów, polityków i publicystów, będących zwolennikami teorii o rosyjskim zamachu.
  Panowie Waszczykowski, Sakiewicz i Wildstein wyjaśnili holenderskiemu widzowi dokładnie, jaki interes Rosja w tym miała, a pozostali eksperci z równie dużą kreatywnością złożyli w spójną całość takie fakty jak: rozbiory, mord w Katyniu, próbę otrucia Juszczenki, budowę gazociągu, wojnę w Gruzji, produkowanie sztucznej mgły, bijatykę w ukraińskim parlamencie, wybuch islandzkiego wulkanu i strzały w filmie na YT.
  Nawet fakt, że wielu ważnych polityków nie przybyło na pogrzeb Lecha Kaczyńskiego ma tutaj jasne znaczenie polityczne (chmura wulkanicznego pyłu, która sparaliżowała wówczas ruch lotniczy była też chyba elementem spisku).
  Wniosek jest prosty: Kreml próbował zabić Juszczenkę a zabił Kaczyńskiego, Europa Środkowa znów wpadnie w rosyjskie ręce, a Zachód, już powinien zacząć się .. bać ! O_O
  Czy już wszyscy w Polsce pogłupieli ?
  Na szczęście NIE ! Ale ta kompromitacja szkodzi wizerunkowo naszemu krajowi – i to jest najgorsze. !

 2. Odezwał się Mędrzec wszystkowiedzący z odpowiednio dobranymi przez ekspertów od dezinformacji argumentami, aby doprowadzić do absurdu poszukiwanie prawdy, prawda Gagarin? Bo nic tak nie mataczy jak ofiarę sprowadzić do wariackich papierów, aby nie mogła ścigać i ukarać ewentualnego zbrodniarza. A jak było z procesem zabójców Popiełuszki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here