Przez wiele lat Polacy tłumnie wyjeżdżali na wczasy do Egiptu i Turcji. Były to jedne z tańszych i atrakcyjniejszych kierunków – za niewiele ponad 1000 zł można było wypocząć na piaszczystych plażach, kąpać się w ciepłym morzu i opalać przy hotelowych basenach. Niestety, niekorzystna sytuacja polityczna i ataki terrorystyczne sprawiły, że wielu turystów zrezygnowało z wyjazdów do tureckich i egipskich kurortów. Czy słusznie?

Ostrzeżenia MSZ kontra rzeczywistość

Ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych są wydawane, by wskazać turystom, które rejony świata są dla nich potencjalnie niebezpieczne. Obecnie MSZ odradza podróże zarówno do Egiptu, jak i do Turcji, jednak nawet w ostrzeżeniu wskazuje, że zorganizowane wyjazdy turystyczne do kurortów są bezpieczne. W przypadku Egiptu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, jednak zaznacza, że wyjazdy grupowe do miejscowości: Hurghada, El-Gouna, Marsa Alam, Safaga i Sharm el-Sheikh wiążą się ze znikomym ryzykiem. Z tego powodu nie ma przeciwwskazań, by wyjechać do Egiptu, jednak przez cały urlop powinno się przebywać w kurorcie. W podobny sposób ryzyko ataku postrzegają inne kraje, dlatego liczne wycieczki do Egiptu można wykupić zarówno w polskich, jak i zagranicznych biurach podróży. Oferty wczasów w egipskich kurortach można znaleźć między innymi na http://dreamtours.pl/wakacje/egipt.

MSZ nieco inaczej odnosi się do kwestii podróży do Turcji. Odradzane są wszelkie wyjazdy do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji, zwłaszcza w okolice granicy z Syrią, gdzie toczy się wojna. Ponadto MSZ ostrzega przed podróżami do pozostałych części kraju, jednak nie precyzuje przyczyn ostrzeżeń. Wiele osób uważa alert MSZ dotyczący Turcji za bezzasadny, ze względu na to, że na jej terenie od czasu próby puczu w 2016 roku nie doszło do poważniejszych incydentów ani do zamachów wymierzonych w turystów. Obecnie Polacy wyjeżdżający do Turcji podkreślają, że w kurortach jest bezpiecznie i spokojnie. Ostrzeżenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można zatem uznać w tym przypadku za nieoddające w pełni rzeczywistości.

Z biurem podróży bezpieczniej

Jeżeli zamierza się wyjechać do Egiptu lub Turcji, np. na wycieczkę znalezioną na http://dreamtours.pl/wakacje/turcja, powinno się pamiętać, że wyjazd zorganizowany jest o wiele bezpieczniejszą opcją niż samodzielna podróż. W przypadku niestabilnych regionów świata powinno się zawsze wybierać wyjazdy przygotowane przez doświadczonych touroperatorów, którzy w razie zagrożenia, ściągną turystów do Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here